Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Gerovės konsultantų modelio kūrimas

„Gerovės konsultantų modelio kūrimas Šiaulių rajono savivaldybėje“

 

Projekto vertė:   101 483,63 Eur.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: iki 2024-04-30.

Projekto finansavimo šaltiniai: Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšos, EEE Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.

 

Šiaulių rajone per 2017-2019 m. laikotarpį sergamumas nerimo sutrikimais padidėjo daugiau negu 60 proc., o sergamumas depresija padidėjo beveik dvigubai. Rajonas taip pat yra vienas iš mažiausiai užimamų psichologų etatų turinčių savivaldybių, todėl ypatingai svarbu diegti kuo veiksmingesnes prevencines priemones, padedančias gyventojams pastebėti ir išspręsti problemas tik joms atsiradus.

 

Projekto tikslas – pagerinti ir sustiprinti bendruomenines psichikos sveikatos paslaugas Šiaulių rajono savivaldybėje.

Projekto veiklos

Siekiant įgyvendinti projekto tikslą ir prisidėti prie rajono gyventojų psichikos sveikatos gerinimo planuojama įsteigti Gerovės konsultanto pareigybę. Šis konsultantas teiks žemo intensyvumo emocinio konsultavimo paslaugas asmenims, susiduriantiems su lengvais emociniais sunkumais. Matant, kad besikreipiančio asmens būklė yra sudėtingesnė, gerovės konsultantas, bendradarbiaudamas su rajono gydymo įstaigomis, nukreips klientą pas kompetentingus specialistus.

Projekto tikslinė grupė – Šiaulių rajono gyventojai, kuriems pasireiškia lengvi streso, nerimo, nemigos, depresijos bei psichologinės adaptacijos problemų požymiai.

GEROVĖS KONSULTANTAS – specialistas, turintis reikalavimus atitinkantį išsilavinimą ir baigęs specialius asmenų, patiriančių psichologinių ir emocinių sunkumų, žemo intensyvumo emocinio konsultavimo, remiantis kognityvine ir elgesio terapija, mokymus.

 

Konsultacijai gali kreiptis Šiaulių rajono gyventojai, kuriems pasireiškia lengvi streso, nerimo, nemigos, depresijos bei psichologinės adaptacijos problemų požymiai:

  • Individualios nemokamos konsultacijos asmenims nuo 18 metų.
  • Nereikia jokio specialaus nukreipimo ar siuntimo.
  • Teikiamos paslaugos yra NEDISKRIMINUOJANČIOS, išlaikytas KONFIDENCIALUMAS bei SAUGUMAS.
  • Paslaugų teikimas grindžiamas abipuse pagarba, tarpusavio supratimu ir susitarimu.
  • Esant nepalankioms sąlygoms galimybė konsultuotis internetu ar telefonu.

Konsultantas įvertins besikreipiančio asmens psichikos sveikatos poreikius, psichologinės gerovės lygį ir rizikos veiksnius bei sudarys paslaugų teikimo planą. Pagal pirmojo susitikimo metu sudarytą paslaugų teikimo planą teiks įrodymais pagrįstas žemo intensyvumo emocinio konsultavimo paslaugas individualiai asmenims, susiduriantiems su emociniais sunkumais bei konsultacijų metu periodiškai atliks emocinės būklės vertinimą. Galės rekomenduoti kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, teikiančią psichikos sveikatos priežiūros paslaugas, suteiks informaciją, kuri įstaiga tokias paslaugas teikia bei paaiškins šių paslaugų gavimo tvarką.

Konsultacijos su Gerovės konsultantais yra teikiamos adresu:

Dambrausko g. 17, Kuršėnai;

Tel. Nr.: +370 657 89227, Sonata

Tel. Nr.: +370 601 99876, Danguolė

2022 m. rugsėjo 22 d. Kuršėnuose vyko projekto pristatymo renginys. Jo metu pateikta aktuali informacija apie teikiamas Gerovės konsultantų paslaugas. Nemokamas konsultacijas teikiančios konsultantės kalbėjo, kad parengti specialistai pajėgūs suteikti kvalifikuotą pagalbą ir veiksmingai per trumpą laiką padėti  dorotis nerimo, nemigos ar depresijos simptomų kamuojamiems žmonėms. Konsultacijų tikslas – pasiekti, kad žmogus įgautų įgūdžius valdyti savo psichologinę būseną, taptų savo paties psichoterapeutu. Akcentuota, kad į Gerovės konsultantus žmonės gali kreiptis patys, tam nereikia šeimos gydytojo ar kito specialisto siuntimo. Be to, užtikrinamas ir besikreipiančių žmonių konfidencialumas bei  visiškas anonimiškumas.

   

 

Iki 2023 m. kovo 1  d. Gerovės konsultantų konsultacijos buvo suteiktos 149 asmenims. Kaip teigia konsultantės, susidomėjimas šiomis paslaugomis nemažėja ir gyventojai toliau aktyviai kreipiasi.

 

Iki 2023 m. birželio mėn. konsultuota 206 asmenų, o nuo projekto pradžios suteikta 1445 konsultacijų. Per laikotarpį iki 2023 m. rugpjūčio 1 d. nemokama pagalba suteikta 257 žmonėms, iki rugsėjo pradžios konsultuota 305 asmenų, suteikta 1698 konsultacijų.

 

Daugiau informacijos – https://siauliurvsb.lt/2022/08/01/registracija-pas-geroves-konsultanta/

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras,

Tel. +370 683 27615, el. p. siauliuraj@gmail.com; www.siauliurvsb.lt www.facebook.com/siauliurvsb/ 

 

 

Projekto vadovas

Inga Rimgailienė, Savivaldybės gydytoja,

Tel. (8 41) 375 495, +370 612 45 519

El. p. inga.rimgailiene@siauliuraj.lt

Informacija atnaujinta 2023-09-18 15:21