Sveikatos aktualijos
LPI, ŽIV NEŠIOJIMO IR ŽIV LIGOS EPIDEMIOLOGINĖS SITUACIJOS ANALIZĖ UŽ 2022 M.
INFORMACIJA APIE ŠIAULIŲ RAJONO GYVENTOJŲ SERGAMUMĄ UŽKREČIAMOSIOMIS LIGOMIS 2022 METAIS
INFORMACIJA APIE ŠIAULIŲ RAJONO GYVENTOJŲ SERGAMUMĄ UŽKREČIAMOSIOMIS LIGOMIS 2021 METAIS
SERGAMUMO LAIMO LIGA IR ERKINIU ENCEFALITU SITUACIJOS ANALIZĖ ŠIAULIŲ APSKRITYJE 2021 M.
Covid-19 (koronavirusinė infekcija) https://www.siauliuraj.lt/covid-19/2280
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, reaguodama į socialinės atskirties ir saviizoliacijos poveikį psichologinei, emocinei gerovei ir sveikatai, kviečia gydymo ir slaugos įstaigas aktyviai naudotis gidu „Pirmoji pagalba: kultūra“ dirbant su pacientais
LYTIŠKAI PLINTANČIŲ INFEKCIJŲ, ŽIV LIGOS EPIDEMIOLOGINĖS SITUACIJOS ANALIZĖ 2019 M.
Rugsėjo 9-oji – Pasaulinė vaisiaus alkoholinio sindromo diena
„VAS – ne tik moters, bet ir mūsų visų atsakomybė“
VISA INFORMACIJA APIE KORONAVIRUSĄ (COVID-19) – WWW.SIAULIURAJ.LT
DĖL INFORMACIJOS APIE UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ EPIDEMIOLOGINĘ SITUACIJĄ
ŠIAULIŲ RAJONE 2019 METAIS
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas teikia Jūsų žiniai Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus specialistų parengtą 2019 metų užkrečiamųjų ligų epidemiologinės situacijos aprašymą Šiaulių rajone.
PRIDEDAMA:
1. Užkrečiamųjų ligų epidemiologinė situacija Šiaulių rajone 2019 metais, 7 lapai.
2. Statistinės ataskaitos forma Nr. 4 „Sergamumas užkrečiamosiomis ligomis“, 8 lapai.
DĖL INFORMACIJOS APIE NAUJĄ KORONAVIRUSINĘ INFEKCIJĄ
PREVENCINIAI VEIKSMAI DĖL NAUJO KORONAVIRUSO (informacija nuolat papildoma)
EFEKTYVIAUSIOS PRIEMONĖS KORONAVIRUSO PREVENCIJAI
APIE SKIEPUS
Sveikatos apsaugos ministerija parengė informacinį plakatą ir vaizdo klipą visuomenei su pagrindine informacija, kodėl reikia skiepytis ir kur kreiptis. Juos galima rasti ir laisvai naudoti adresu:
https://drive.google.com/drive/folders/1u4zlBP0dlzCN7zSL1KSDL-bTmjMcuTMB.
Vaizdo klipą taip pat galima rasti ministerijos „Youtube" paskyroje: https://www.youtube.com/watch?v=yPgF20RIJgc.
TYMŲ EPIDEMIOLOGINĖ SITUACIJA. BŪTINI VEIKSMAI SITUACIJAI VALDYTI
DĖL ŠIAULIŲ RAJONO GYVENTOJŲ SERGAMUMO ERKIŲ PLATINAMOMIS LIGOMIS IR PREVENCINIŲ PRIEMONIŲ TAIKYMO
ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS PASIRENGIMO GRIPO PANDEMIJAI VEIKSMŲ PLANAS
GRIPO VIRUSO PLITIMĄ RIBOJANČIOS PRIEMONĖS
Legioneliozė - kas tai yra?
Legioneliozė yra ūmi užkrečiamoji liga, kurią sukelia bakterijos legionelės. Legioneliozė neretai prasideda kaip plaučių uždegimas – karščiavimu, atsiranda plaučių uždegimo reiškiniai, tačiau gali atsirasti ir kiti kvėpavimo takų, skrandžio ir žarnyno, inkstų bei centrinės nervų sistemos pakenkimo reiškiniai. Plačiau...
Siekiant užtikrinti kokybiškų asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą Šiaulių rajono gyventojams, patvirtintas Šiaulių rajono savivaldybės tarybos 2016 m. spalio 11 d. sprendimas Nr. T-272 ,,Dėl paramos (finansavimo) teikimo atvykstantiems dirbti į Šiaulių rajono savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigas gydytojams, rezidentams bei medicinos krypties specialybių studentams tvarkos aprašo patvirtinimo“ .
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai atsako į dažniausius klausimus apie utėles
Kaip žinoti, ar utėlių kiaušinėliai – glindos – gyvi? Kiek laiko reikia tęsti gydymą? Ar galima utėlėmis užsikrėsti nuo baldų? Nors apie šią, dažniausiai į vaikų kolektyvus įsisukančią problemą kalbama dažnai, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai sulaukia daugybės ugdymo įstaigų darbuotojų ir tėvų klausimų. Atsakymus į dažniausius klausimus apie pedikuliozę surasite paspaudę informacinį skydelį „D.U.K. apie utėles“… „D.U.K. apie utėles“ (http://www.ulac.lt/lt/d.u.k-apie-uteles) Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro interneto svetainėje. ULAC medikai primena, pedikuliozė nėra gėdinga liga. Utėlėmis gali užsikrėsti visi. Pedikuliozė kasmet dažniausiai diagnozuojamas 7-14 m. amžiaus vaikams. Tokio amžiaus vaikai dažnai lanko kolektyvus ir nevengia glaudaus kontakto su bendraamžiais. Vaikui užsikrėtus utėlėmis, tikrinant jo galvos plaukus ir naikinant utėles su vaiku reikia elgtis jautriai, taktiškai, atsakingai. Labai svarbu, kad tėvai aptikę, jog vaikas ar globotinis užsikrėtė utėlėmis, informuotų lankomo kolektyvo atstovą. Tai paskatins imtis profilaktinių priemonių ir padės sustabdyti tolesnį pedikuliozės plitimą.
Metodinės rekomendacijos „Pedikuliozės profilaktika ir kontrolė“ (http://www.ulac.lt/uploads/downloads/Pedikulioze%20WEB.pdf)
Informacija atnaujinta 2023-09-05 13:48