Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

TAU naujienos

MOTERYTĖ + SUKNYTĖ + RIDIKIULIS = PUIKI ŠVENTINĖ DIENA

Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universitete linksmai ir išradingai paminėta Tarptautinė moters diena. Kovo 7-ąją Šiaulių r. TAU Gruzdžių filiale vyko šventinis rytmetys „Moterytė ir tašytė“. Šventinio rytmečio metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas svarbiausiam kiekvienos moters aksesuarui – rankinei. Ruošiantis šiam renginiui Šiaulių r. TAU studentės pakvietė „pasivaikščioti“ pamirštas, ilgai spintose ir stalčiuose jų laukusias rankines. Renginio metu surengta rankinių paroda, kurioje išdidžiai puikavosi ir seniausios, ir įdomiausios ir rankų darbo, ir netradicinių formų bei spalvų rankinės. Pasirodo, apie rankines galima kalbėti valandų valandas! Šiaulių r. TAU rektorė Albina Budreckienė papasakojo apie sunkų ir neįtikėtiną šių moters aksesuarų gyvenimą. Studentės pasidalino prisiminimais bei istorijomis apie savo turimas, įsigytas rankines. Smagu, kad šventinio rytmečio metu kartu „pasivaikščioti“ atvyko ir mamų, babyčių „ridikiuliai“. Trys rankinės laimėjo nominacijas: „Seniausia“, „Gražiausia“, „Rankų darbo“. Nominacijas laimėjusių rankinių savininkės apdovanotos saldžiomis dovanomis. Dalinantis rankinių gyvenimo istorijomis moterys ilgai šnekučiavosi prie gardžių vaišių stalo.

Kovo 8-osios rytmetis Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyboje prasidėjo bruzdesiu: kvepėjo gardžiais pyragais, akis džiugino įvairiaspalvės gėlės. Netrukus sugūžėjo gausus būrys puikiomis suknelėmis pasidabinusių Šiaulių r. TAU studenčių. O skubėti būta kur! Susirinkusiųjų laukė Šiaulių technologijų mokymo centro Kuršėnų skyriaus profesijos mokytojos Vida Terminaitė ir Vita Jurgelienė bei jų mokinė Viktorija Čereva. Profesijos mokytojos pristatė pranešimą „Gražių ir sveikų plaukų paslaptys“, pasidalino patarimais ir paslaptimis, Kaip puoselėti plaukų grožį. Šventinis rytmetis vadinosi „Moterytė ir suknytė“, tai ir suknytę, ir tinkamą aksesuarą  buvo galima įsigyti specialiai Šiaulių r. TAU studentėms skirtoje mugėje. Renginį puošė elegantiški tulpių žiedai, saldūs pyragaičiai ir nuoširdžios šypsenos.

Nuoširdus ačiū, visiems prisidėjusiems prie renginių organizavimo. Tikimės, kad puikūs įspūdžiai dar ilgai džiugins. Gražios kovo 8-osios!

1   3  3

4  5  6

7  8  9

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Edita Giržadienė


 

ŠIAULIŲ R. TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS NORI AUGTI

Š. m. lapkričio 29 d. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Meškuičių filiale vyko Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto (toliau – TAU) atstovų susitikimas su Meškuičių bendruomenės atstovais. Susitikimo tikslas – vykdyti Šiaulių r. TAU veiklos sklaidą Šiaulių rajone, išsiaiškinti, organizuojamų veiklų poreikį Meškuičiuose bei numatyti Šiaulių r. TAU filialo steigimo galimybes vietos bendruomenėje. Šiaulių r. TAU vykdomas veiklas pristatė Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Edita Giržadienė, Šiaulių r. TAU rektorė Albina Budreckienė, žmogaus ir socialinės aplinkos ir sveikatos fakultetų dekanės Adolfina Vestartienė ir Regina Radavičienė. Bendraujant su vietos bendruomenės atstovais buvo akcentuota neformaliojo suaugusiųjų švietimo nauda vyresniame amžiuje. Susitikime dalyvavusi Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Meškuičių filialo kultūros renginių organizatorė Loreta Morkūnienė pasidžiaugė aktyvia Šiaulių rajono neįgaliųjų draugijos Meškuičių padalinio narių veikla. Diskutuota, kad būtų naudinga Meškuičiuose praplėsti teikimų paslaugų pasiūlą, papildant bei paįvairinant Šiaulių r. TAU veiklomis.

Siekiant nustatyti Šiaulių r. TAU veiklų organizavimo poreikį, vietos bendruomenėje paliktos anoniminės anketos vyresnio amžiaus asmenims susitarus susitikti 2024 m. sausio mėnesį.

Šiuo metu Šiaulių r. TAU veiklos vykdomos Kuršėnuose ir prieš beveik metus įsteigtame Gruzdžių filiale, kurį aktyviai lanko daugiau nei per 30 Gruzdžių miestelio ir aplinkinių gyvenviečių vyresnio amžiaus asmenų, matome perspektyvą plėstis ir Meškuičiuose.

Džiaugiamės matydami augančią Šiaulių r. TAU bendruomenę. Laukiame kiekvieno, norinčio aktyviai, prasmingai bei turiningai praleisti savo laisvalaikį, kviečiame ir savanorius, norinčius bei galinčius padėti TAU veikloje.

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė

Edita GiržadienėProjektas „ŽYGIUOJU = SPORTUOJU“
Nr. BS-31(4.11 E)

Šiaulių rajono bendruomenės sveikatinimo iniciatyvų skatinimo ir rėmimo programų projektas

Projekto tikslas – Šiaulių rajono vyresnio amžiaus gyventojų sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo skatinimas.

Projekto uždaviniai:

1. Sudaryti sąlygas Šiaulių rajono gyventojams dalyvauti Projekto veiklose.
2. Ugdyti sveikos gyvensenos įpročius, skatinti fizinį aktyvumą Šiaulių rajono gyventojų tarpe.
3. Populiarinti sveikos gyvensenos kultūrą.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: nuo 2023 m. birželio 1 d. iki 2023 m. gruodžio 20 d.

Projekto vadovas – Edita Giržadienė, Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė

Projekto įgyvendinimui skirta suma – 1080,00 Eur.
 

Kviečiame dalyvauti mokymuose
Kuršėnai
Rugsėjo 28 ir 29 d. 10.00 val. Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyba (V. Dambrausko g. 17-2, Kuršėnai, I a. salė).

Gruzdžiai

Rugsėjo 28 ir 29 d. 14.00 val. Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Gruzdžių Augustino Griciaus filialas (Gruzdžių g. 3, Gruzdžiai).
 

 
 
Kviečiame prisijungti prie Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto studentų bendruomenės

BENDRADARBIAVIMAS – RAKTAS Į SĖKMINGĄ SUAUGUSIŲJŲ ŠVIETIMO PLĖTRĄ

 Bendradarbiavimas – raktas į sėkmingą suaugusiųjų švietimo plėtrą

Š. m. birželio 26 d. nuotoliniu būdu vyko gerosios patirties renginys „Bendradarbiavimas – raktas į sėkmingą suaugusiųjų švietimo plėtrą“, kurį organizavo Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyba (toliau – Tarnyba). Renginio tikslas – pasidalinti gerąja bendradarbiavimo patirtimi su organizacijomis, įgyvendinant veiklas Trečiojo amžiaus universiteto (toliau – TAU) studentams. Gerosios patirties renginyje dalyvavo Šiaulių rajono neformaliojo suaugusiųjų švietimo paslaugų teikėjai, Šiaulių r. TAU rektorė Albina Budreckienė, Šiaulių r. TAU Gruzdžių filialo vadovė Virginija Bernotienė, savo patirtimis, vykdant TAU veiklas pasidalino Joniškio rajono švietimo centras metodininkė Dainora Danilevičienė, ir Radviliškio suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius metodininkė-projektų koordinatorė Živilė Laurutienė.

Renginio pradžioje Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos direktoriaus pavaduotoja Vilma Bagdonienė trumpai pristatė neformaliojo suaugusiųjų švietimo situaciją Šiaulių rajone, akcentavo, kad šiuo metu Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyba vykdydama neformalųjį suaugusiųjų švietimą daugiau orientuojasi į senjorus – trečiojo amžiaus universiteto klausytojus. Tarnybos metodininkė Dovilė Navickaitė-Danielė supažindino renginio dalyvius su Tarnybai suteiktos „Erasmus+“ akreditacijos suaugusiųjų švietimo srityje planu, galimybėmis ir numatytais rezultatais. Taip pat pristatė Tarnybos išsikeltus tikslus: gerinti neformalaus suaugusiųjų švietimo paslaugų kokybę, stiprinant organizacijos darbuotojų ir besimokančiųjų iniciatyvumo ir kūrybingumo kompetencijas; stiprinti darbuotojų ir besimokančiųjų bendravimo, bendradarbiavimo ir komandos formavimo įgūdžius, siekiant užtikrinti neformalaus suaugusiųjų švietimo paslaugų prieinamumą; stiprinti neformalaus suaugusiųjų švietimo teikėjų skaitmeninio raštingumo įgūdžius, siekiant tenkinti besimokančiųjų poreikius. Susirinkusiesiems dalyviams pristatytos pagal akreditaciją įgyvendinto projekto patirtys, kurių metu buvo stiprinami darbuotojų ir besimokančiųjų bendravimo, bendradarbiavimo ir komandos formavimo įgūdžiai, siekiant užtikrinti neformalaus suaugusiųjų švietimo paslaugų prieinamumą. Įgyvendinamo projekto metu buvo suburta iniciatyvinė grupė, kurią sudaro įvairių organizacijų atstovai, kurie turi filialus arba veikia visame rajone, socialiniuose tinkluose sukurtas puslapis, kuriame viešinamos organizuojamos veiklos, dalijamasi gerąja patirtimi bei veiklų galimybėmis.

Tarnyba vykdydama neformalųjį suaugusiųjų švietimą orientuojasi į Šiaulių r. TAU plėtrą, Tarnybos metodininkė Edita Giržadienė pristatė Šiaulių r. TAU situaciją rajone, numatomas plėtros galimybes ir sėkmingo bendradarbiavimo su neformaliojo suaugusiųjų švietimo teikėjais svarbą. Siekiama, kad suburta iniciatyvinė grupė dalintųsi savo gerąją darbo patirtimi, pastebėjimais ir pasiūlymais gerinant neformaliojo suaugusiųjų švietimo paslaugų kokybę ir prieinamumą Šiaulių rajone.

Nuoširdžiai dėkojame visiems pasidalinusiems savo gerąją darbo patirtimi, tikime, kad šitas nuotolinis susitikimas bus raktas į sėkmingą suaugusiųjų švietimo plėtrą, tolimesnį bendradarbiavimą organizuojant bendras veiklas. Gražios vasaros, iki malonių susitikimų!

Bendradarbiavimas – raktas į sėkmingą suaugusiųjų švietimo plėtrą Bendradarbiavimas – raktas į sėkmingą suaugusiųjų švietimo plėtrą Bendradarbiavimas – raktas į sėkmingą suaugusiųjų švietimo plėtrą

Bendradarbiavimas – raktas į sėkmingą suaugusiųjų švietimo plėtrą Bendradarbiavimas – raktas į sėkmingą suaugusiųjų švietimo plėtrą Bendradarbiavimas – raktas į sėkmingą suaugusiųjų švietimo plėtrą

Bendradarbiavimas – raktas į sėkmingą suaugusiųjų švietimo plėtrą Bendradarbiavimas – raktas į sėkmingą suaugusiųjų švietimo plėtrą Bendradarbiavimas – raktas į sėkmingą suaugusiųjų švietimo plėtrą

 

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos komanda

 


 

AKTYVI ŠIAULIŲ R. TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETO STUDENTŲ BENDRUOMENĖ

TAU naujienos       TAU bendruomenė

Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universitetas (toliau – Šiaulių r. TAU) baigė dar vienus mokslo metus, kurie buvo kupini naujų pažinčių, žinių ir potyrių. Besibaigiant šiems, 2022–2023 mokslo metams, Šiaulių r. TAU studentai intensyviai mokėsi, aktyviai dalyvavo įvairiuose veiklose ir renginiuose. Ypatingai, renginiais gausūs buvo gegužės ir birželio mėnesiai.

Gegužės mėnesį Šiaulių r. TAU rektorė Albina Budreckienė studentams organizavo protmūšį „Galvele sukis!“, kuris simbolizavo studentų žinių patikrinimą: kaip studentams sekėsi mokytis visus mokslo metus. Protmūšio metu Šiaulių r. TAU studentai suformavę komandas, sugalvoję komandos pavadinimus ir prisistatymus varžėsi tarpusavyje. Protmūšis organizuotas Šiaulių r. TAU Kuršėnų ir Gruzdžių filialų studentams. Džiugu, kad visiems dalyvavusiems protmūšio žaidime sekėsi gerai ir visi sėkmingai išlaikė rektorės surengtą žinių patikrinimą! Protmūšio nugalėtojams ir dalyviams įteikti ypatingi prizai – vitaminai D, kuriuos Šiaulių r. TAU studentams dovanojo Lietuvos Raudonasis Kryžius.

Kiekvieną mėnesį Šiaulių r. TAU studentai dalyvauja inovatyvios arbatinės renginiuose, šių renginių pagrindiniai uždaviniai: suburti bendruomenės vyresnio amžiaus asmenis kokybiško laisvalaikio praleidimui; ugdyti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius neformalioje draugiškoje aplinkoje; plėsti vyresnio amžiaus asmenų akiratį supažindinant su įvairiais laisvalaikio praleidimo būdais bei galimybėmis Šiaulių rajone; skatinti vyresnio amžiaus asmenų savanorystę ir stiprinti Šiaulių rajono įstaigų ir organizacijų bendradarbiavimą. Gegužės mėnesį vykusios inovatyvios arbatinės metu studentams buvo pristatytos „Erasmus+ programos projekto patirtys Graikijoje“. Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos komanda, įgyvendindama „Erasmus+“ programos suaugusiųjų švietimo srities projektą šių metų gegužės 8–12 d. dalyvavo kursuose „Komandos formavimas ir komunikacijos stiprinimas per dramos žaidimus“, kurie vyko Atėnuose. Kursų organizatoriai – Andrioti School, turintys didelę patirtį profesionaliai organizuojant aukštos kokybės kursus Graikijoje. Kursų pagrindinis tikslas – stiprinti bendravimo ir bendradarbiavimo komandoje įgūdžius per dramos žaidimus. Inovatyvios arbatinės renginio dalyviai praktiškai išbandė mobilumo metu išmoktus metodus, skatinančius tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą. Renginio refleksijos metu aptarta efektyvaus bendradarbiavimo svarba ir nauda.

Gegužės 26 d. Šiaulių r. TAU studentai dalyvavo iškilmingame parade – pėsčiųjų ir motorizuotoje eisenoje „Kuršėnai švenčia“. Šiaulių r. TAU studentai aktyviai ruošėsi ir prisidėjo prie Kuršėnų miesto jubiliejinių sukakčių paminėjimo renginių, dalyvavo organizuojamuose šventės renginiuose.

Kaip ir kiekvienais, taip ir šiais metais, besibaigiant mokslo metams buvo organizuota edukacinė išvyka. Šį kartą pasirinkta aplankyti Latviją. Gegužės 18 d. – tarptautinė žavėjimosi augalais diena. Ši diena skirta pagerbti žemėje augančioms augalų rūšims, taip pat siekiama supažindinti žmones su augalais, kviečiama jais žavėtis ir gerėtis. Šiaulių r. TAU studentai jau keletą metų puoselėja tradiciją paminėti augalų žavadienį, todėl tikslingai pasirinkta išvykos į Latviją metu aplankyti Babitės rododendrų ir Duobelės alyvų sodus, aplankytas Latvijos pajūris Jūrmaloje.

Šių metų gegužės 31 d. Kelmėje vykusiame Respublikiniame TAU spiečiuje „Gers čiesas Kelmie“ dalyvavo penkios Šiaulių r. TAU dailės studijos studentės. TAU spiečiaus tikslas – puoselėti, gaivinti ir palaikyti etninės kultūros tradicijas, pritaikant jas šiuolaikinės visuomenės poreikiams. Susirinkusieji turėjo galimybę dalyvauti Kelmės švietimo pagalbos tarnybos pasiūlytose veiklose: „Tradiciniai liaudies amatai ir jų pritaikymas šiandienai. Papuošalų ir aksesuarų kūrimas“, „Lietuvių liaudies instrumentai ir folkloriniai šokiai“, pažintinė ekskursija „Akmentašystės tradicija Kelmėje“, edukacinės programos „Atrastos ir neatrastos Kelmės akmeninės skulptūros“, „Paveikslų galerija Kelmėje“, „Lipdytinė keramika“, „Lėlių kūrimas. Žemaitiškas kostiumas“, „Kelmės krašto apeiginis giedojimas. Žalpių kantičkinės giesmės“, „Lazdų drožyba“, „Šiuolaikinė etnokultūra. Augaliniai motyvai ant lino“, „Žemaitiškas ornamentas – kepinių dekoras“, „Šiaudų rišimas. Sodai“, kūrybiškumo pamokėlė „Miniatiūra su etnomotyvais“, „Rinktinių juostų paslaptys“ ir kūrybinės dirbtuvės „Su meili Žemaitije“. Renginio refleksijos metu dr. Z. Žebrauskienė džiaugėsi susirinkusiųjų TAU studentų aktyvumu: „Baigęs darbinę veiklą ir nebeatliekantis pareigų žmogus kartais pasijunta niekam nereikalingas, o trečiojo amžiaus universitetų erdvėje vėl jaučiasi saugus, suprastas, pastebimas ir reikalingas. Be to, čia jis randa bendraminčių, taip pat gerina savo gyvenimo kokybę.“ Šiaulių r. TAU dailės studijos studentės džiaugėsi naujai užsimezgusiomis, maloniomis pažintimis, pasigamintais darbeliais ir šiltomis emocijomis.

Birželio 2 dieną Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre vyko iškilminga Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentų mokslo metų baigimo šventė. Šiaulių r. TAU ženklelius 21 studentui įteikė vicemeras Eimantas Kirkutis drauge su Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoju Raimundu Galkumi bei Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos direktore Rasa Piežiene, o Šiaulių r. TAU rektorė Albina Budreckienė įteikė po obuolį, simbolizuojantį asmeninį tobulėjimą, nuolatinį žinių siekimą. Šiais metais Šiaulių rajono TAU išsiplėtė – įsteigtas filialas Gruzdžiuose, kuriam vadovauja Virginija Bernotienė , o veiklose lankosi 34 studentai Džiugu, kad Šiaulių r. TAU plečiasi ir į organizuojamas veiklas įsitraukia vis daugiau Šiaulių rajono senjorų.

Norisi pasidžiaugti aktyviai veikiančiais Šiaulių r. TAU tenisininkais, kurie sąžiningai, visus mokslo metus 3 kartus per savaitę, o kartais ir dažniau, treniruojasi Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos patalpose. Birželio 10 d. Šiaulių r. TAU tenisininkai dalyvavo Šiaulių rajono seniūnijų sporto žaidynėse, skirtose Kuršėnų sporto mokyklos 50-ies metų jubiliejui paminėti. Šiaulių r. TAU tenisininkai atstovavo Kuršėnų miesto bei Kuršėnų kaimiškąją seniūnijas. Birželio 11 d. Šiaulių r. TAU tenisininkai dalyvavo 49-ąjame Lietuvos stalo teniso veteranų čempionate, kuriame Vitalija Butkevičienė ir Albina Stupurienė dvejetų varžybose užėmė III-ąją vietą. Džiaugiamės pasiektais rezultatais ir aktyvumu!

Nors mokslo metai jau baigti, tačiau aktyviausi Šiaulių r. TAU studentai neatostogauja, birželio 16 dieną dvidešimt Šiaulių r. TAU sveikatos fakulteto studentų dalyvavo Pasvalio rajono trečiojo amžiaus universiteto (TAU) organizuotoje respublikinėje trečiojo amžiaus universitetų sveikatinimo stovykloje ,,JUDĖK. PAŽINK. (S)VEIK“, skirtoje Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Šventės organizatoriai svečiams parengė įdomią edukacinę programą – klajones grupėmis po Pasvalį ir jo apylinkes, o po pietų susirinkusiųjų laukė naudingos paskaitos – praktiniai užsiėmimai ir diskusijos. Šventė baigėsi vakarone „Šokam trypiam, dainuojam linguojam, vitaminą C „gaminam“.

Didžiuojamės aktyviais Šiaulių r. TAU studentais, kurie pasibaigus mokslo metams, neskuba atostogauti, aktyviai dalyvauja organizuojamose veiklose garsindami Šiaulių rajoną.

TAU bendruomenė TAU bendruomenė TAU bendruomenė

TAU bendruomenė TAU bendruomenė TAU bendruomenė

 TAU bendruomenė TAU bendruomenė TAU bendruomenė TAU bendruomenė

TAU bendruomenė TAU bendruomenė TAU bendruomenė TAU bendruomenė

Edita Giržadienė,

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė

 


 

ŠIAULIŲ R. TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETO GRUZDŽIŲ FILIALO STUDENTŲ SUSITIKIMAS

Š. m. vasario 10 dieną Šiaulių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Gruzdžių Augustino Griciaus filiale vyko Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto (toliau TAU) Gruzdžių filialo studentų susitikimas, kurio metu aptarti TAU veiklos organizavimo, jos tobulinimo klausimai. Nuo š. m. vasario mėnesio, veiklos Gruzdžiuose organizuojamos pagal Šiaulių r. TAU veiklos planą.

Susirinkusiųjų laukė maloni staigmena – Šiaulių r. Gruzdžių gimnazijos pradinių klasių mokinių parengtas sveikinimas ir dovanos, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Po susirinkimo vyko pirmosios pagalbos praktiniai užsiėmimai. Užsiėmimų metu susirinkusieji prisiminė, pagilino turimas žinias apie tai, kaip: iškviesti greitąją medicinos pagalbą, suteikti pirmąją pagalbą užspringimo, kraujavimo, nudegimo, nualpimo ir kitais atvejais. Už vertingus bei informatyvius mokymus, dovanas dėkojame Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Šiaulių skyriaus specialistams.

Džiaugiamės po ankstesnių susitikimų su Gruzdžių bendruomene užsimezgusia draugyste su aktyvia Gruzdžių miestelio gyventoja Virginija Bernotiene, kuri labai aktyviai prisideda prie TAU veiklų organizavimo Gruzdžiuose.

Nuoširdus ačiū Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Gruzdžių Augustino Griciaus filialo bibliotekininkėms Jurgitai Jasiškytei ir Lionginai Šufinskienei už nuoširdų bendradarbiavimą organizuojant TAU veiklas Gruzdžiuose.

Kviečiame visus Gruzdžių miestelio gyventojus įsijungti į TAU veiklas – norinčius prašome kreiptis tel. +370 600 26 592.

          

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė

Edita Giržadienė

 


   Kviečiame  dalyvauti seminare  „RACIONALUS VAISTŲ  VARTOJIMAS”

Trečiojo  amžiaus universiteto  klausytojus ir visus, kam įdomu ir aktualu  daugiau  sužinoti  ir pagilinti žinias apie vaistų  vartojimą.

Tai  padaryti  galima  dalyvaujant  nuotoliniame 4 val. nemokamame seminare „Racionalus vaistų  vartojimas“

Nuotoliniai nemokami seminarai  vyks ZOOM platformoje sausio  ir vasario  mėnesiais.

Užsiregistravusiems bus atsiųstas patvirtinimas ir projekto  dalyvio  anketa, kurią reikia užpildyti.  Bus atsiųsta instrukcija, kaip  jungtis į seminarą. O  po  seminaro-  atsiųsta informacinė medžiaga.

Informacija ir registracija VšĮ „Galimybių  plėtra“ puslapyje:

https://galimybiupletra.lt/kvieciame-dalyvauti-seminare-apie-racionalu-vaistu-vartojima/

Sveikata – brangiausias mūsų turtas, kuriuo turime nuolatos rūpintis, o ją išsaugoti padeda sveikas gyvenimo būdas bei atsakingas vaistų vartojimas.

Rūpintis savo  sveikata padės ir žinios apie racionalų  vaistų  vartojimą.

Seminaro metu gydytoja aptars šias visuomenei aktualias temas:

  • racionalaus vaistų vartojimo principai ir nauda sveikatai bei poveikis paciento finansinėms išlaidoms;
  • neracionalaus vaistų vartojimo rizika ir žala;
  • vaistų vartojimas konkrečiose srityse (antibiotikai, benzodiazepinai, vaistai nuo skausmo, širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto);
  • vaistų vartojimo ypatumai geriatrijoje, ypatingo atsargumo vaistų grupės;
  • gydymo režimo laikymosi svarba;
  • generiniai vaistai;
  • savigydos principai;
  • ką daryti pasireiškus įtariamoms nepageidaujamoms reakcijoms.

ŠIAULIŲ R. TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETO SUSITIKIMAS SU GRUZDŽIŲ MIESTELIO BENDRUOMENE

Š. m. lapkričio mėnesį įvyko pirmasis planuotas Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto (toliau – TAU) susitikimas su Gruzdžių miestelio bendruomenės atstovais. Susitikime dalyvavo Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Edita Giržadienė, Šiaulių r. TAU rektorė Albina Budreckienė, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Gruzdžių seniūnijos seniūno pavaduotoja Gražina Slavikienė, Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Gruzdžių Augustino Griciaus filialo bibliotekininkės Jurgita Jasiškytė ir Liongina Šufinskienė. Susitikimo metu aptarta suaugusiųjų švietimo situacija Gruzdžiuose, nutarta organizuoti susitikimą su bendruomene, siekiant išsiaiškinti suaugusiųjų švietimo bei Šiaulių r. TAU filialo įsteigimo poreikį Gruzdžiuose.

Gruodžio 2-ąją dieną įvyko antrasis Šiaulių r. TAU studentų susitikimas su Gruzdžių miestelio bendruomene. Susitikimas vyko Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gruzdžių filiale.  Šiaulių r. TAU dramos studija susirinkusiuosius kvietė pasižiūrėti etiudų „Pokalbiai su senatve“, kuriuose subtiliai atskleidžiami iššūkiai, su kuriais susiduria vyresnio amžiaus žmonės. Po pasirodymo Šiaulių r. TAU rektorė A. Budreckienė ir kartu atvykę žmogaus ir socialinės aplinkos, dainų ir dramos studijų, gerumo ir tvarumo fakultetų dekanai trumpai pristatė Šiaulių r. TAU įgyvendinamas veiklas. Šiaulių r. TAU tikslas – padėti vyresnio amžiaus žmonėms prisitaikyti prie visuomenės pokyčių, išlikti aktyvia visuomenės dalimi, skatinant juos bendravimui, saviraiškai, kultūrinio ir pilietinio akiračio plėtimui, mokymuisi visą gyvenimą.

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė E. Giržadienė pasidalino įgyta patirtimi dalyvaujant „Erasmus+“ mobilumo kursuose „Neformalaus suaugusiųjų švietimo paslaugų srities darbuotojų bendravimo, bendradarbiavimo ir komandos formavimo įgūdžių stiprinimas: Italijos patirtis“. Pasidalinta gerąją patirtimi apie aplankytą Sicilijos Milazzo Trečiojo amžiaus universitetą, kuris vienija visus TAU padalinius Sicilijoje. Buvo pažymėta, kad kaip ir Lietuvoje, taip ir Italijoje, Milazzo universiteto veikla yra paremta savanorystės principais, šio universiteto studentai daug keliauja, domisi menais, drama, istorija ir pan.

Smagu, kad šiame susitikime dalyvavo ir atstovas iš Joniškio rajono TAU, kuris taip pat pasidalino mintimis apie TAU veiklų teikiamas pridėtines naudas žmonėms. Susirinkusieji diskutavo apie vyresnio amžiaus asmenų užimtumo svarbą, išsakė savo poreikius, pateikė pasiūlymų, kaip būtų galima plėsti Šiaulių r. TAU veiklas rajone.

Džiaugiamės naujomis pažintimis, atrastais bendraminčiais ir užsimezgusia draugyste. Sekantis susitikimas numatytas 2023 metų sausio mėnesį.

   

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė,

Edita Giržadienė

 


Sveikiname!

Š. m. lapkričio 26 d. Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto dainavimo studijos moterų vokalinis ansamblis „Sidabra" ir jų vadovė Lina Jaroševienė dalyvavo XXI-ąjame vokalinės muzikos festivalyje „Rudens melodija", kuris vyko Papilėje, Akmenės rajone.

 


 
 
 
 

 

Kviečiame balsuoti už iniciatyvą Inovatyvi arbatinė „Ateik. Sužinok. Išmok!“
Norėdami balsuoti už iniciatyvas asmenys turės įvesti savo el. pašto adresą ir patvirtinti gautą laišką iš sistemos.
Balsuoti už tą pačią iniciatyvą iš vieno el. pašto adreso galima po vieną kartą per visą balsavimo laikotarpį.
Balsavimas vyks iki lapkričio 1 dienos.
 

 

 
 

 
Šiaulių m. ir r. PK bendruomenės pareigūnai kviečia dalyvauti konkurse „Virtualiai saugus“. Konkursas skirtas senjorams ir neįgaliems žmonėms. Galimybė laimėti 300, 200 ir 100 eurų vertės dovanų kuponus. Filmuotą medžiagą siųsti adresu: inga.spudiene@policija.lt.

DALIOS ŠVAPLIENĖS DAILĖS DARBŲ PARODA „GAMTOS PEIZAŽAI“

Kviečiame aplankyti Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto studentės Dalios Švaplienės dailės darbų parodą „Gamtos peizažai“. Paroda Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyboje bus eksponuojama rugsėjo–spalio mėnesiais.

       

 


ŠIAULIŲ R. TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETO „PURPURINIS VAKARAS“ PAKĖVIO DVARE

Vasara įsibėgėjusi. Visos švietimo įstaigos atostogauja, ne išimtis ir Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto studentai. Tik atostogauja jie  prasmingai! Vakar didžiulis būrys TAU studentų išvyko ieškoti „Purpurinio vakaro“.

O kol tas vakaras atėjo, ieškotojai spėjo nuvykti iki Pakėvio. Ten juos pasitiko Pakėvio dvaro ponia, kuri prie senos koplytėlės griuvėsių atsuko laiką atgal ir visi paniro į to krašto istoriją...

Vėliau laukė dvaro prašmatnūs rūmai, prikelti naujam gyvenimui bei sužavėję savo istorija, išpuoselėta aplinka, siūlomomis edukacijomis. O kur dar gamtos grožis, kur dar dvaro ponios Linos mokėjimas pasirūpinti savo svečiais, kur poniškas gėrimas kavos restorano menėje, kur „purpuriniai“ senjorų eilėraščiai.. 

Nepajuto niekas, kaip saulužė pakrypo vakarop... Nors savo purpuro ji vakar parodė nedaug, bet purpuras švytėjo visų širdyse, prasmingoje pagyvenusių žmonių bendrystėje! Tegul ir toliau jis švytės tiems, kas eis ieškoti vasaros purpuro, nes šis renginys jau tampa tradiciniu.

Dėkoju visiems dalyvavusiems ir padėjusiems šį renginį suorganizuoti.

„Purpurinio vakaro" akimirkos „Purpurinio vakaro" akimirkos

„Purpurinio vakaro" akimirkos „Purpurinio vakaro" akimirkos

 „Purpurinio vakaro" akimirkos „Purpurinio vakaro" akimirkos

 „Purpurinio vakaro" akimirkos „Purpurinio vakaro" akimirkos

 „Purpurinio vakaro" akimirkos „Purpurinio vakaro" akimirkos

 

IKI PASIMATYMO NAUJAIS MOKSLO METAIS!

Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto rektorė Albina Budreckienė


60+nuolaidų kortelė pristatymas

__________________________________

Kitos naujienos:

2022-07-04 PUIKUS ŠIAULIŲ R. TAU STUDENTŲ STARTAS NACIONALINĖJE UNIVERSIADOJE

 

Informacija atnaujinta 2024-03-08 19:13