Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Gyvūnų gerovė

       Dėl šunų vedžiojimo viešoje vietoje

Šiaulių rajone galioja 2018 m. gruodžio 8 d.  Šiaulių rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T- 354 patvirtintos Šiaulių rajono savivaldybės teritorijų tvarkymo ir švaros taisyklės.

Taisyklėse nurodoma, kad gyvūnų laikytojai privalo jų gyvūnui išsituštinus ar kitaip priteršus viešoje vietoje surinkti gyvūnų ekskrementus ar teršalus.

Taisyklių nesilaikantiems gyvūnų augintojams gresia bauda pagal ANK 366 str. 1 dalį (įspėjimas arba bauda nuo 20 Eur. iki 140 Eur).

Maišelius su šunų ekskrementais galima palikti mišrių atliekų konteineriuose arba rekomenduojama maišelius išmesti į specialiai tam skirtas dėžes.

Kuršėnų seniūnija kviečia gyventojus naudotis šunų vedžiojimo aikštele prie Vilniaus g. 12 ir 14 namų savo keturkojų augintinių vedžiojimui, dresavimui.

Gyvūnų augintinių registracija ir ženklinimas

Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 10 straipsnis nustato, kad perduodant kates, šunis ar šeškus, taip pat šių gyvūnų jauniklius kitam savininkui, šie gyvūnai turi būti paženklinti mikroschema ir užregistruoti Gyvūnų augintinių registro duomenų bazėje.

Kačių, šunų ir šeškų registravimą ir ženklinimą organizuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, o registravimas yra nemokamas. Daugiau informacijos apie kačių, šunų ir šeškų registravimą ir ženklinimą rasite Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos interneto svetainėje – Gyvūnų augintinių ženklinimas ir registracija.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas teikia informaciją apie asmenų, nukentėjusių nuo gyvūnų, situacijos analizę 2017 m. sausio- rugsėjo mėn. Šiaulių apskrityje (pridedama).

 

Koviniai šunys

Pagal Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo (Žin., 2012; Nr. 122-6126) 8 straipsnio 10 dalį kovinius šunis, kovinių ir pavojingų šunų mišrūnus (tais atvejais, kai tokių šunų Lietuvos Respublikos įstatymai nedraudžia) bei pavojingus šunis nuo 2013 m. liepos 1 d. laikyti daugiabučiuose namuose draudžiama.

PASTABA: Iki LR gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo (Žin., 2012; Nr. 122-6126) įsigaliojimo laikomiems koviniams šunims, kovinių ir pavojingų šunų mišrūnams, kuriems savivaldybės administracija yra išdavusi leidimą, šio įstatymo 8 straipsnio 1 ir 10 dalių nuostatos netaikomos. Tokie koviniai šunys, kovinių ir pavojingų šunų mišrūnai turi būti kastruoti ir negali būti toliau veisiami, įsigyjami ir parduodami.

Kovinių ir pavojingų šunų veislių sąrašas.

Taip pat svarbu laikytis saugumo priemonių, jų sąrašas pateikiamas čia.

 

Baudų dydžiai

Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos, atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimas užtraukią atsakomybę pagal Administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnį.

 

Teisės aktai reglamentuojantys gyvūnų laikymo ir auginimo sąlygas Šiaulių rajone:

Leidimo įvežti, įsigyti, laikyti, veisti ir parduoti pavojingus šunis išdavimo tvarkos aprašas;

Gyvūnų laikymo Šiaulių rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklės;

Prekybos vietos Šiaulių rajono savivaldybės teritorijoje, kuriose leidžiama prekiauti naminiais paukščiais ir (ar) vienadieniais paukščiukais;

Veterinarijos reikalavimai gyvūnų globėjams ir globos namams.

Informacija atnaujinta 2021-10-18 16:29