Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Apgyvendinimo bei užimtumo paslaugų asmenims su proto ir (ar) psichikos negalia plėtra

Projektas „Bendruomeninių apgyvendinimo bei užimtumo paslaugų asmenims su proto ir (ar) psichikos negalia plėtra Šiaulių rajono savivaldybėje“

 

Projekto vertė:   218 561,41 Eur.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2020-12-17 iki 2023-12-31.

Projekto finansavimo šaltiniai: Europos regioninės plėtros fondo lėšos, Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

 

Pagrindinė projektu sprendžiama problema – nepakankamas bendruomeninių apgyvendinimo su parama  paslaugų bei dienos socialinio užimtumo paslaugų prieinamumas asmenims, kuriems dėl proto negalios ar psichikos sutrikimų nustatytas visiškas nesavarankiškumas, specialusis nuolatinės slaugos poreikis ir reikalinga nuolatinė specializuota slauga ir globa. Dienos užimtumo paslaugos tikslinei grupei yra teikiamos savivaldybėje, tačiau čia veikiančios įstaigos nėra pajėgios priimti naujai bendruomenėse apsigyvensiančių asmenų su proto ar psichine negalia. Socialinių dirbtuvių paslaugos rajone nėra teikiamos.

Projekto tikslas – sukurti sąlygas reikalingas veiksmingam ir tvariam perėjimui nuo institucinės globos prie bendruomenėje teikiamų paslaugų, kurios skatintų paslaugų gavėjų savarankiškumą ir visapusišką dalyvavimą bendruomenėje.

Projekto veiklos

- Grupinio gyvenimo namo techninio projekto parengimas.

-  Apsaugoto būsto - 4 kambarių buto, 4 asmenų apgyvendinimui, remontas bei baldų ir įrangos įsigijimas.

- Socialinių dirbtuvių steigimas- patalpų, esančių Pramonės g. 2, Kuršėnuose, remontas, baldų ir įrangos įsigijimas. Veiklos pobūdis – gėlių, daržovių daigų auginimas, prekyba, prieskoninių augalų auginimas, skalbimo, džiovinimo, lyginimo paslaugos, ir kt.

Projekto rezultatai

Įgyvendinus projektą pagerės bendruomeninių apgyvendinimo su parama  paslaugų bei dienos socialinio užimtumo paslaugų prieinamumas proto ir/ar psichinę negalią turintiems asmenims Šiaulių rajone  - bus sukurta /pritaikyta būtina infrastruktūra ir įsigyta reikiama įranga.

 

Projekto vadovas

Jolanta Šiuparienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja,

Tel.: (8 41) 596 690, +370 630 93 696.

El. p. jolanta.siupariene@siauliuraj.lt

Informacija atnaujinta 2023-09-13 15:06