Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Švietimo įstaigų naujienos

IKIMOKYKLINUKŲ ŽIEMOS OLIMPIADA 2023

2023-02-08 Komentarai (0) Švietimo įstaigų naujienos Dalintis
Švietimo įstaigų naujienos

Balta žiema  – ypatingas metas aktyviai leisti laiką gryname ore. Skatinant sveiką gyvenimo būdą žiemos periodu, respublikinis projektas  „Ikimokyklinukų žiemos Olimpiada 2023“ Šiaulių r. Meškuičių lopšelio-darželio vaikus pakvietė išbandyti žiemos sporto šakas, STEAM veiklas, aktyviai leisti laiką lauko aplinkoje, džiaugtis žiemos teikiamais malonumais.

Vaikai aktyviai įsitraukė į gamtos mokslų (Science) veiklas. Darželinukai lipdė ir šaldė olimpinius žiedus, tyrinėjo vandens virsmą ledu, o ledo – vandeniu. Priešmokyklinukai tyrinėjo, iš kokių medžiagų pagaminti Olimpiniai žiedai ir atliko eksperimentą „Skęsta-plaukia“. Jie išsiaiškino, kad metaliniai daiktai skęsta, o plastikiniai ir mediniai – plaukia.

Pažvelgę pro langus, vaikai sumanė lopšelio-darželio kiemą išpiešti Olimpiniais žiedais. Pasiėmę dažus, vandens purkštukus jie išskubėjo į lauką. Netrukus sniegas lopšelio-darželio kieme nusidažė Olimpinių žiedų spalvomis. Taip daug gražiau ir šventiškiau! – džiaugėsi  vaikai.

Veiklų metu mažieji aktyviai naudojosi technologijomis (Technology). Grupėse jie atrado mokytojų sukurtus QR kodus ir siūlė jų atkodavimo galimybes (telefonais, planšetėmis ir t.t.), žaidė mokytojų sukurtus skaitmeninius žaidimus. Technologijos padėjo vaikams praplėsti žinias apie Olimpinius simbolius, žiemos sporto šakas.

Inžinerinius (Engineering) iššūkius darželinukai įveikė statydami 3D „Olimpinį miestelį“. Tam panaudojo antrines žaliavas, popierių, dirbtinį sniegą. Netrukus į miestelį „atvyko“ ir pirmieji vaikų sukonstruoti sportininkai. Jie slidinėjo, žaidė ledo ritulį, važinėjosi rogutėmis ir kt.

Darželinukai išbandė veiklas susijusias su žodžio STEAM ketvirtąja raide A (Art). Jie su mokytojomis kalbėjosi apie olimpinį devizą, žaidė žaidimus ir išsiaiškino, kokie devizo žodžiai jame atsispindi (pvz. greičiau ir aukščiau, tvirčiau ir aukščiau ir kt.). Vaikai kūrė devizui muzikinį ritmą ir, skandavo, pritardami muzikos instrumentais.

Matematikos (Mathematics) užduotys pareikalavo vaikų susikaupimo, dėmesingumo, bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimų.  Žaisdami jie skaičiavo olimpinius žiedus, lygino sukurtas aikšteles ir miestelius pagal dydį, slidinėjimo trasas – pagal ilgį, pavadino geometrines formas.

Žiūrėdami video medžigą apie žiemos olimpinių žaidynių atidarymą, vaikai džiaugėsi pamatę jau žinomus olimpinių žaidynių simbolius: žiedus, vėliavą, deglą ir ugnį. Juos sužavėjo įspūdinga žaidynių atidarymo šventė. Mažuosius nustebino žiemos sporto šakų įvairovė – kai kurių pavadinimus buvo sunku ne tik įsiminti, bet ir ištarti: akmenslydis, boblsėjus, snieglenčių sportas ir kt.

Savaitės veiklų kulminacija – „Ikimokyklinukų žiemos Olimpiada 2023“. Į aikštelę skanduodami devizą atžygiavo mažieji olimpiečiai. Garbingai iškelta Olimpinė vėliava, „uždegti“ vaikų sukurti deglai. Žaidynės prasidėjo Kakės Makės mankšta. Po to vaikai išbandė savo jėgas įvairiose žiemos sporto šakose: ledo ritulyje, akmenslydyje, rogučių ir slidinėjimo sporte. Žaidynėse netrūko vaikų susižavėjimo, nuostabos, aplodismentų, natūralių gerų emocijų. Mažieji olimpiečiai apdovanoti medaliais Olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijoje.

Vykdant STEAM veiklas ugdymas apie žiemos Olimpiadą tapo įdomesnis, patrauklesnis. Vaikai noriai tyrinėjo, eksperimentavo ir entuziastingai įsitraukė į kitas patyrimines veiklas. Olimpinės žaidynės suteikė galimybę išbandyti dominančias žiemos sporto šakas, varžytis rungtyse ir parodyti savo greitumą, šoklumą, stiprumą.

Šiaulių r. Meškuičių lopšelio-darželio ikimokyklinio ugdymo mokytoja Regina Savickienė

Informacija atnaujinta 2023-02-08 09:20

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}