Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

STOJANTIEJI KVIEČIAMI SUKLUSTI – LIKO KELIOS SVARBIOS DIENOS

2021-07-27 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

PRANEŠIMAS

2021 07 30

STOJANTIEJI KVIEČIAMI SUKLUSTI – LIKO KELIOS SVARBIOS DIENOS

Stojantieji, ar jau užpildėte bendrojo priėmimo pagrindinio etapo prašymą dėl studijų? Liko vos kelios dienos iki prašymų teikimo pabaigos, finišas – rugpjūčio 5 d. 12 val. 

Šiuo metu Šiaulių valstybinės kolegijos priėmimo tarnybos gaunamų užklausų turinys rodo, kad daugeliui stojančiųjų kyla klausimų dėl teisingo prašymo užpildymo. Jei ketinate teikti prašymą, neatidėliokite ir padarykite tai dar šiandien, kad spėtumėte pasikonsultuoti su priėmimo tarnyba ir prireikus jį pakoreguoti.

Bendrojo priėmimo pagrindinio etapo kvietimai studijuoti bus skelbiami rugpjūčio 9 d., juos pamatysite prisijungę savo bendrojo priėmimo paskyroje www.lamabpo.lt.

Svarbu žinoti, kad užpildžiusieji bendrojo priėmimo prašymus savo įstojimo galimybes gali pamatyti jau dabar, skiltyje „Užpildytas prašymas". Turite matyti suskaičiuotą konkursinį balą kiekvienoje jūsų prašymo eilutėje (jų galima užpildyti 9) ir informaciją, ar pageidavimas dalyvauja konkurse, ar ne. Jei pageidavimas konkurse dalyvauja – viskas gerai, galite tikėtis gauti kvietimą. 

Jei nedalyvauja – susisiekite su priėmimo tarnyba išsiaiškinti priežastis, pasikonsultuoti dėl tiesioginio priėmimo. Į nedalyvaujančius bendrojo priėmimo konkurse pageidavimus kvietimo studijuoti tikrai nebus, nes sistema yra kompiuterinė, joje žmogiškasis faktorius neveikia, todėl neverta tikėtis, kad toks pageidavimas „kaip nors“ sudalyvaus konkurse. Kuo anksčiau su priėmimo tarnybos specialistų pagalba išsiaiškinsite įstojimo galimybes, tuo sėkmingesni bus rezultatai!

Bendrojo priėmimo sistemą galima panaudoti ir kaip patogų įrankį, kuris jums automatiškai suskaičiuos konkursinį balą į įvairias jūsų pasirinktas studijų programas ir parodys, ar pageidavimas dalyvautų konkurse. Po to nereikalingus pageidavimus galima ištrinti arba surikiuoti norima eilės tvarka, spustelėjus mygtuką „Plačiau“, matomą esant skiltyje „Pageidavimai". 

Bendrojo priėmimo sistemoje yra išvardinti įvairiausi kriterijai, už kuriuos gali būti skiriami papildomi balai – reikėtų atidžiai peržiūrėti ir pažymėti jums tinkamus kriterijus. 

Baigusieji profesines mokyklas turėtų būtinai spustelėti mygtuką „Plačiau“, matomą esant skiltyje „Pageidavimai" ir atsivėrusiame lange pažymėti informaciją apie įgytą tos pačios švietimo srities profesinę kvalifikaciją ir turimą ne mažesnį kaip 1 metų darbo stažą arba įgytą profesinio mokymo diplomą su pagyrimu.

Stojantieji, jau turintys aukštąjį išsilavinimą, turėtų atidžiai pažymėti informaciją apie savo ankstesnių studijų finansavimo pobūdį. Studijavusieji visas arba daugiau kaip pusę studijų valstybės nefinansuojamoje (mokamoje) vietoje, žymi „Ne daugiau kaip pusę programos kreditų įgijau valstybės finansuojamoje vietoje“. Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, valstybė finansuoja vienerias tos pačios pakopos studijas (pvz. vienerias bakalauro, vienerias magistro ir t. .), už antrąsias reikėtų mokėti savo lėšomis. Tai naudinga žinoti studijuojantiems, ateityje planuojantiems studijuoti ir kitą tos pačios pakopos programą. Įstojus į valstybės finansuojamą vietą, įpusėjus studijoms, galima pereiti į mokamas studijas, tokiu būdu išsaugant galimybę ateityje vėl pretenduoti į valstybės finansuojamas tos pačios pakopos studijas.

Šiaulių valstybinės kolegijos bendrajam priėmimui siūlomų studijų programų sąrašas skelbiamas ČIA

Kreipkitės į Šiaulių valstybinės kolegijos priėmimo tarnybos specialistus ir pasinaudokite jų sukaupta patirtimi!

Dirbame be pietų pertraukos ŠVK centriniuose rūmuose, Aušros al. 40,  nuo pirmadienio iki ketvirtadienio – 8.30–16.30 val., penktadieniais – 8.30–15.30 val. Taip pat konsultuojame el. paštu priemimas@svako.lt, telefonais (8 41)  52 50 51, 8 615 97 114.

Šiaulių valstybinė kolegija atkreipia stojančiųjų dėmesį, kad rugpjūčio 13–16 dienomis www.lamabpo.lt informacinėje sistemoje vyks papildomas priėmimas.

ŠVK – daugiau nei studijos! Išsirink, kas tau patinka ir tinka!

Informacija atnaujinta 2021-08-02 10:55

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}