Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Švietimo įstaigų naujienos

VASAROS STOVYKLA  „NEĮPRASTAI AKTYVŪS”

2021-08-11 Komentarai (0) Švietimo įstaigų naujienos Dalintis
Švietimo įstaigų naujienos

Viena vasaros savaitė buvo itin aktyvi. Rugpjūčio 2-6 dienomis vyko stovykla „Neįprastai aktyvūs”. Gamtos ir kitų bendraminčių apsuptyje stovyklos dalyviai atlikinėjo įvairias užduotis, kiekvieną dieną įgijo naujų žinių, susirado draugų.

Stovyklautojai mokinosi dirbti komandoje, kūrė savo komandos vėliavą, žaidė įvairius judriuosius žaidimus, kurių metu buvo skatinamas komandinis darbas ir tarpusavio bendradarbiavimas. Visos stovyklos metu, kiekvienas rytas prasidėdavo rytine mankšta, įvairia veikla. Stovyklos dalyviai įgijo žinių: kaip užkurti laužą, išfiltruoti gamtoje rastą vandenį, sužinojo stovyklavimo gamtos prieglobstyje pradmenis. Dalyvavo įvairiose žygiuose. Žaidė įvairius komandinius žaidimus.

Svečiuose lankėsi Šiauliu PGT atstovai, kurie parodė turimą įrangą, su kuria vyksta į nelaimingus atsitikimus. Vaikams padarė užduotis, su kuriomis susidorojant kilo begalė teigiamų emocijų. Išmoktas pamokas stovyklautojai išbandė ir vieną vėlyvą vakarą, kuomet buvo paskelbtas, gyvenamajame name, imituojamas gaisras. Buvo stebimos vaikų reakcijos, kokius asmeninius daiktus pasiima, kaip elgiasi ekstremalioje situacijoje. Po „gaisro” buvo aptarimas ir analizuojami geri priimti sprendimai ir klaidos.

Stovykloje taip pat lankėsi Šiaulių policijos atstovai, kurie, kaip ir ugniagesiai gelbėtojai, parodė naudojamas priemones bei sukūrė imitacines situacijas, kurias stovyklautojai turėjo išspręsti.

Lietuvos Kariuomenės atstovai vaikus mokino pirmos pagalbos pradmenų. Kaip suteikti skubią, gyvybę gelbstinčią, pagalbą sau bei kitam, situacijos vertinimo ir greitų sprendimų priėmimo.

Stovyklos metu oras nelepino, tačiau kuo įvairesnės situacijos, tuo daugiau patirčių. Tikimės, kad dalyviai iš stovyklos išvyko patobulėję tiek fiziškai, tiek psichologiškai, kad gebės priimti sprendimus ekstremaliose, gyvenime įvykstančiose, situacijose, taip pat pasisėmė begalę teigiamų minčių ir emocijų.

Didelis dėkui stovyklautojams, jų tėveliams bei Šiaulių rajono savivaldybei už dalinę financinę paramą vykdant įvairias stovyklos veiklas.

Informacija atnaujinta 2021-08-11 16:09

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}