Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Švietimo įstaigų naujienos

VAIKŲ VASAROS POILSIO PROJEKTAS – STOVYKLA „PAŠVINĖ 22“

2022-07-19 Komentarai (0) Švietimo įstaigų naujienos Dalintis
Švietimo įstaigų naujienos

Liepos 10–16 d. Pašvinio stovyklavietėje šurmuliavo skautai. Kaip kiekvienais metais čia vyko skautų stovykla, tik šį kartą - tarptautinė, nes dalyvavo 40 ukrainiečių vaikų. Nors oras nelepino, stovyklautojai vykdė numatytą programą, dar atsakingiau  įsirenginėjo pastovykles, statė reikalingus įrengimus: vartus, džiovykles, stalus, suolus, indaujas, tvėrė tvoras,  įsirengė laužavietę, kūrė žemės piešinius skautiška tematika iš gamtinės medžiagos, vyko rytinės ir vakarinės rikiuotės, vakaro laužų programos, komandiniai ir sportiniai žaidimai, žygiai pagal amžiaus grupes, „vandens mūšis“ su baidarėmis, „purvo“ trasa. Dar kartą pasitikrinę per metus įgytą patyrimą ir skautiškus įgūdžius, vaikai, kurie dar neturėjo skautiško kaklaraiščio, turėjo galimybę aptarę su vadovu tapti skautais, o tie kurie jau buvo skautais-  gauti patyrusio skauto kaklaraištį arba už aktyvų dalyvavimą programoje buvo suteikiami paskiltininko, skiltininko laipsniai, kuriuos gavus uniformą papildė atitinkamos spalvos antpečiai.

Kartu su mūsų skautais programoje dalyvavo 20 iš Ukrainos atvykusių skautų (ten stovyklauti jiems tapo nesaugu) ir dar 20 Šiauliuose ir rajone apsistojusių pabėgėlių vaikų. Stovyklos organizatoriai stengėsi bent kiek padėti „vietiniams“ ukrainiečiams ir svečiams pamiršti įvykius Ukrainoje, programoje buvo atsisakyta naudoti bent kiek karą primenančius efektus, o vaikus kuo aktyviau įtraukti į programą. Smagu, kad svečiai jautėsi kaip namuose didelėje skautiškoje šeimoje, vieną dieną net budėjo virtuvėje, virė ukrainietiškus barščius, kuriais vaišino visą stovyklą, o paskutinis vakaras baigėsi vakarone, kurioje skambėjo ukrainietiška ir lietuviška muzika ir dainos, vaikai kartu šoko prie laužo, bendravo anglų, rusų kalbomis, taip tobulindami savo kalbinius ir bendravimo įgūdžius su užsieniečiais. Atsisveikinti visiems buvo sunku, ypač išleisti 20 brolių ir sesių atgal į Ukrainą.

Stovykloje patirties sėmėsi 15 Bazilionų skautų draugovės vaikų, iš kurių 3 davė patyrusio skauto, 3 – skauto ir 1- jaunesniojo skauto įžodžius.

Projektas buvo iš dalies finansuotas iš Šiaulių rajono savivaldybės lėšų.

Daugiau informacijos ir nuotraukų Šiaulių skautų tunto facebook puslapyje:

https://www.facebook.com/search/posts?q=%C5%A1iauli%C5%B3%20skaut%C5%B3%20tuntas

Projekto koordinatorė

Irma Gorytė

Informacija atnaujinta 2022-07-19 13:28

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}