Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Švietimo įstaigų naujienos

RUDENIŠKOS GAMTOS YPATUMAI

2021-10-22 Komentarai (0) Švietimo įstaigų naujienos Dalintis
Švietimo įstaigų naujienos

Jaunųjų gamtininkų būrelio mokiniai šį labai spalvotą rudenį nutarė kelias dienas praleisti gamtoje. Geriausia vieta - Kurtuvėnų regioninio parko Jautmalkės gamtos mokykla. Edukacinės išvykos planuotojai pasidomėjo lankytinomis vietomis  ir nutarė, kad kaip tik ten bus įdomu  pailsėti, pamatyti ir sužinoti. Aplinkui keletas pažintinių takų, gamtos objektų, į Raudonąją knygą įrašytų augalų.

Pasikvietę gamtą mylinčių  draugų iš kitų būrelių, mokiniai autobusu išriedėjo į Jautmalkę. Gamtos mokykla atvėrė duris neseniai, todėl gamtininkų  būrys buvo pirmasis. Ornitologas ir ekologas V. Lopeta išvedė vaikus į Smirdėlės pelkės pažintinį taką, kur vaizdžiai pasakojo, rodė miško įdomybes. Vaikai labai susidomėjo į Raudonąją knygą įrašytomis samanomis pūkuotosiomis apuokėmis, kurių reikėjo gerai  paieškoti.  Keliasdešimties metrų kamienais  lankytojus stebino ne tik pušys, bet ir beržai, drebulės.  Mokiniai praktiškai mokėsi saugiai pereiti liūliuojančią pelkę, stebėjo  mažyčio  miško ežeriuko ypatumus, ropštėsi į Vainagių piliakalnį, nuo jo stebėjo  ežerą, bebrų žemapelkę, tyrinėjo ir skaičiavo jų nugraužtus medžius.

Kai išvykos po gamtą baigėsi, prie laužo  vaikai virė košę, žaidė žaidimus, paleido  į dangų  raudoną  žibintą, kuris pakilo neįtikėtinai aukštai.  Pradėjus lyti mokiniai sugužėjo į nakvynės vietą - gamtos mokyklą, kur gėrė arbatą, toliau žaidė, rengė pasirodymus.

Atvažiavę pasiimti vaikų, tėveliai  matė tik plačiais šypsenas ir girdėjo daug įspūdžių. Dviejų dienų išvyka dalyviams labai patiko, buvo minčių, jog kitą kartą vyksime dviem dienomis ilgiau. 

 

Būrelio vyr. mokytoja Rasa Poškienė

Informacija atnaujinta 2021-10-22 11:07

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}