Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Švietimo įstaigų naujienos

MIKLIOS RANKELĖS – SMAGIEMS DARBELIAMS

2021-02-18 Komentarai (0) Švietimo įstaigų naujienos Dalintis
Švietimo įstaigų naujienos

Svarbus fizinės veiklos, darbo ir kūrybos išraiškos instrumentas yra vaiko ranka. Vaikas savo kasdieninėje veikloje atlieka daug įvairių judesių. Vieni iš svarbiausių - koordinuoti akies ir rankos judesiai. Vaikui vystantis pamažu jo akies ir rankos koordinacija tobulėja. Iš pradžių jam sunkiai sekasi nupiešti tiesias linijas ir įvairias geometrines figūras, bet dirbant, vis kartojant veiksmą, besistengiant, jo judesiai tampa vis labiau koordinuoti.

Todėl, Šiaulių r. Kairių lopšelio darželio „Spindulėlis“  ikimokyklinio amžiaus „Pabiručių“

grupė  vykdo projektą „Miklios rankelės smagiems darbeliams“, kurio tikslas – bendradarbiaujant su tėvais ugdyti vaikų rankos ir akies judesių tikslumą, koordinaciją, smulkiąją motoriką,  pasitelkiant eilėraščius, pasakojimus, kūrybines dirbtuvėles, įvairius pratimus, judėjimą. Projekto veiklos suplanuotos taip, kad kiekvieną mėnesį apimtų visas numatytas lavinimo sritis.

         Organizuojant projektą kartu su tėveliais grupėje įrengėme rankos lavinimui skirtą kampelį,  suorganizavome pramogą „Pramankštinkim pirštukus“, o kūrybinių dirbtuvėlių patraukli veikla: žaidimai su sagutėmis, užtrauktukais, makaronais, karoliukais, varžtais ir veržlėmis bei įvairia gamtine medžiaga, lavina vaikų vaizduotę, kūrybiškumą, pažintinius ir socialinius įgūdžius, leidžiant patirti teigiamų emocijų.

          Projektas skatina pedagogų kūrybiškumą pateikiant vaikams netikėtų, neįprastų veiklų su natūraliomis, kasdieninėje aplinkoje esančiomis priemonėmis bei medžiagomis, padrąsino pedagogus inovatyvias veiklas kurti patiems.

          Tėvai taip pat aktyviai dalyvauja projekto veiklų įgyvendinime. Pasinaudodami pedagogų siūloma veikla, namuose kartu su vaikais, žaidžia smulkiosios motorikos lavinimo žaidimus, atlieka įvairius rankos lavinimo pratimus.

           Šis projektas padeda pedagogams, tėvams perprasti į vaiką orientuoto, neakademinio ikimokyklinio ugdymo inovatyvias praktikas bei būdus, skatina plėtoti kolegialias ugdymo galimybes – vaikai-tėvai-pedagogai.

 

Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio "Spindulėlis" kūno kultūros mokytoja, auklėtoja
Ingrida Karalienė

Informacija atnaujinta 2021-02-18 10:30

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}