Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Švietimo įstaigų naujienos

METODINĖ DIENA „HOLISTINIS VAIKŲ UGDYMAS. AŠ IR TU – ŽAIDŽIU, GIRDŽIU, JAUČIU“

2021-05-18 Komentarai (0) Švietimo įstaigų naujienos Dalintis
Švietimo įstaigų naujienos

2021 m. gegužės 14 d. ZOOM aplinkoje įvyko respublikinė socialinių partnerių, Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“ ir Šiaulių lopšelio-darželio „Drugelis“, metodinė diena „Holistinis vaikų ugdymas. Aš ir tu – žaidžiu, girdžiu, jaučiu“. Renginyje dalyvavo 60 šalies pedagogų, švietimo pagalbos specialistų, dirbančių ikimokyklinio ugdymo įstaigose, ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai, direktorių pavaduotojai ugdymui bei kiti specialistai dirbantys Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyboje bei Šiaulių r. švietimo ir sporto skyriuje.

Socialinių partnerių metodinės dienos dalyvius sveikino Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rima Andrulaitienė ir Šiaulių lopšelio-darželio „Drugelis“ direktorė, socialinių mokslų daktarė Rūta Šiaučiulienė. Renginiui prasidedant buvo pasidžiaugta dėl atverto naujo lango į bendravimą ir bendradarbiavimą, galimybe dalintis, keistis žiniomis, patirtimis. Buvo linkima nenutrūkstamai plėtoti darnų ryšį, bendruomeniškumą tarp socialinių partnerių, bei sąmoningai atsigręžti į holistinį (visuminį) vaikų ugdymą, pagarbą kiekvienam vaikui bei patirtinį ugdymą.

Socialinių partnerių metodinės dienos metu gerąja darbo patirtimi pasidalino net 24 pedagogai ir švietimo pagalbos specialistai iš Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“ ir Šiaulių lopšelio-darželio „Drugelis“. Vyravo pranešimai apie vaikų prigimtinių poreikių tenkinimą ugdymo procese, apie atsigręžimą į gamtą siekiant visuminio vaikų ugdymo. Pedagogai aptarė STEAM galimybes ankstyvajame ir ikimokykliniame ugdyme, patyriminio ugdymo galimybes M. Montessori metodo grupėse, Kimochi metodo taikymą holistinio vaikų ugdymo procese. Pedagogai ir švietimo pagalbos specialistai pristatė parengtus projektus, atviras veiklas muzikiniame, fiziniame, logopediniame vaikų ugdyme; ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo pedagogai demonstravo veiklas ir pasiekimus projektų, kuriuose dalyvauja su ugdytiniais.

Renginio pabaigoje vyko diskusija, apibendrinimas ir aptarimas. Prieita vieningos išvados, kad ikimokyklinio ugdymo pedagogų, švietimo pagalbos specialistų praktinis darbas grįstas visuminiu požiūriu į vaiką, o ugdymo metodai orientuoti į vaiko prigimtinių poreikių tenkinimą. Tačiau reikia pripažinti, kad holistiniu požiūriu grįstame vaikų ugdyme, nėra galutinio rezultato, kurį reikia pasiekti – yra procesas, kuriame reikia dalyvauti jį įsisąmoninant; žinoti ugdymosi dėsningumus bei mokėti profesionaliai panaudoti savo žinias; mylėti ir gerbti kiekvieną vaiką bei norėti jam padėti.

 Viso renginio metu buvo daromas video įrašas, kuris yra patalpintas Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“ YouTube kanale (renginį galite peržiūrėti paspaudę šią nuorodą https://www.youtube.com/watch?v=3P4EPJuO3Uw).  

Renginį moderavo Šiaulių r. švietimo pagalbos metodininkė Dovilė Navickaitė. Renginį koordinavo ir vedė metodinės dienos sumanytojos ir organizatorės Viktorija Dumskienė, Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“ logopedė; Vaiva Pocevičienė, Šiaulių lopšelio-darželio „Drugelis“ vyresnioji meninio ugdymo mokytoja; Airida Bubelienė, Šiaulių lopšelio-darželio „Drugelis“ ikimokyklinio ugdymo pedagogė.

Siunčiame didžiausią padėką visiems prisidėjusiems prie renginio įgyvendinimo, skatinusiems veikti, daryti, tobulėti.

 

            Renginio organizatorės

Viktorija Dumskienė, Vaiva Pocevičienė, Airida Bubelienė

Informacija atnaujinta 2021-05-18 16:02

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}