Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Švietimo įstaigų naujienos

GRUZDŽIŲ DARŽELYJE ĮGYVENDINTAS PROJEKTAS „MES – GAMTAI, GAMTA – MUMS“

2022-10-26 Komentarai (0) Švietimo įstaigų naujienos Dalintis
Švietimo įstaigų naujienos

Gegužės-spalio mėnesiais Šiaulių r. Gruzdžių lopšelyje-darželyje „Puriena“ vykdytas aplinkosauginio švietimo ir ugdymo projektas „Mes – gamtai, gamta – mums“. Projekto tikslas – formuoti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų aplinkosauginį sąmoningumą bei gamtamokslinę patirtį, skatinant aktyvią patirtinę veiklą. Projektinė veikla – viena iš veiksmingiausių vaikų ugdymo būdų, skatinančių patį vaiką būti aktyviu, iniciatyviu veiklos dalyviu. Edukacinių valandėlių „Mes saugome gamtą“, „Žaliasis tyrinėtojas“ metu lopšelio-darželio ugdytiniai plėtojo žinias ir gebėjimus apie atliekų rūšiavimą, gamtos išteklių saugojimą, praktiškai išbandė, kur ir kaip teisingai rūšiuoti atliekas, pažadėjo pamokyti ir tėvelius.

Dviejų grupių ugdytiniai apsilankė VU Šiaulių akademijos botanikos sode ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Džiuginantį sodą kuriu pats“, kur formavosi nuostatas veikti gamtos labui, tobulino įgūdžius, kaip saugoti gamtą, kurti gražią aplinką. Vaikai stebėjosi botanikos sodo dydžiu, augalų gausa, akmenų ir spalvų kompozicijomis bei įvairove, susipažino su augalų dauginimo būdais, aplinkos gražinimui patys pasisodino augalą. Įgyvendinę aplinkos švarinimo „Švarioje aplinkoje saugu ir gera“ veiklas  ugdytiniai žino, kad tik švarioje ir saugioje aplinkoje jie gali užaugti sveiki ir laimingi. Akcijos „Darželis tarp gėlių“ metu vaikai drauge su tėveliai planavo, kaip galima puošti darželio aplinką, daigino daigelius, juos prižiūrėjo, puoselėjo ir užaugintais sodinukais puošė įstaigos aplinką, mėgavosi įvairiaspalviais žiedais.

Manome, kad įgyvendinę projektą prisidėjome prie jaunosios kartos atsakomybės už savo aplinkos švarinimą ir tvarką puoselėjimo, gebėjimo tinkamai rūšiuoti atliekas ugdymo, požiūrio į gamtos išteklius formavimo.

Projektą finansavo Šiaulių rajono savivaldybės administracija.

Šiaulių r. Gruzdžių lopšelio-darželio „Puriena“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aušra Petraitytė

Informacija atnaujinta 2022-10-26 19:00

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}