Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Švietimo įstaigų naujienos

GINKŪNŲ SOFIJOS IR VLADIMIRO ZUBOVŲ PROGIMNAZIJOJE PAMINĖTA „BALTŲ LITERATŪROS SAVAITĖ“

2022-10-05 Komentarai (0) Švietimo įstaigų naujienos Dalintis
Švietimo įstaigų naujienos

Šiaulių rajono Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazijos biblioteka šiemet prisijungė prie projekto „Baltų literatūros savaitė“. Tarptautinis mokyklų bibliotekų projektas „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“, kuriame dalyvauja Lietuvos ir Latvijos mokyklos, kviečia moksleivius ir mokytojus dažniau paimti į rankas kaimyninės šalies rašytojų parašytą knygą, domėtis mus siejančia istorija ir kultūra. Nuo 2017 m. kasmet vykstančio projekto iniciatoriai – Jonavos rajono Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro bibliotekininkai, nuo 2018 m. projektas organizuojamas kartu su Vytauto Didžiojo Universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto  Letonikos centru. Projekto tikslas – skatinti Lietuvos ir Latvijos mokinių pažintį su kaimynine šalimi, stiprinti baltišką tapatybę. Siekiama plėsti mokinių akiratį, stiprinti komunikacinius ir skaitymo gebėjimus.

„Baltų literatūros savaitė“ vyksta laiku, kai Lietuvoje ir Latvijoje yra minima ir Baltų vienybės diena, ir rudens lygiadienis, ir Europos kalbų diena – visa tai suteikia puikią progą bendrauti mums visiems pažįstama draugystės kalba.

Savaitės renginiai prasidėjo rugsėjo 19 dieną, kai aštuntos klasės mokiniai, minėdami „Baltų literatūros savaitę“, lankėsi Baltų kultūros pažinimo centre.

Rugsėjo 19-23 dienomis mokiniams buvo pristatomos latvių autorių knygos. Vitos Štelmahere knygą „Piglos istorijos“ 2-4 klasių mokiniams pristatė aštuntokė Agnė. Aštuntokė  Emilija, pristačiusi Janio Poruko knygą „Perlų žvejys“ 6-8 klasių mokiniams,  klausytojų žinias patikrino Kahoot žaidimu.

Įvairių dalykų pamokose  vyko veiklos, skirtos  baltų kalboms. Per lietuvių kalbos pamokas mokiniai mokėsi pasisveikinti latviškai, kūrė dialogus, atliko testą „Mūsų kaimynė – Latvija“.

Vokiečių kalbos pamokose mokiniai vertė žodžius į latvių ir vokiečių kalbas, parengė sudarytų žodynų parodą.

Rusų kalbos pamokose mokiniai dirbo grupėmis, mokėsi latviškų žodžių, vertė tekstus ir garsiai juos skaitė.

Po pamokų prailgintos grupės pirmokėliai klausėsi bibliotekininkės skaitomos linksmos latvių pasakos „Zuikio vestuvės“ ir ją iliustravo. 

Geografijos mokytoja pasakojo apie Latvijos paviršių ir gamtą, o mokiniai patys atliko praktinį darbą apie Latvijos gyventojus.

Muzikos pamokose mokiniai klausėsi, o paskui ir patys bandė dainuoti latvių dainelę „Akytės ausytės“.

Būrelio „Pažinkime savo kraštą“ nariai su istorijos mokytoja Alina ir tėveliais 2022 m. rugsėjo 22 dienos vakarą dalyvavo Baltų vienybės sąšaukoje Naisiuose. https://www.facebook.com/IniciatyvaManrupi/videos/1371747339898023

Progimnazijos bibliotekoje visą savaitę buvo eksponuojamos latvių autorių knygos ir literatūra apie baltų kalbų tautas. 

Buvo įdomu dalyvauti šiame projekte. Organizatoriai suteikė daug informacijos ir vertingos medžiagos renginiams. Kviečiu ir kitas rajono mokyklų bibliotekas prisijungti prie šio prasmingo ir įdomaus projekto.

Organizatorių informacija ir nuotraukos

Informacija atnaujinta 2022-10-05 10:21

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}