Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Švietimo įstaigų naujienos

ERASMUS+ “LEARNING FOR MY FUTURE” VIZITAS ČEKIJOJE

2022-02-15 Komentarai (0) Švietimo įstaigų naujienos Dalintis
Švietimo įstaigų naujienos

Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazijos komanda iš penkių 6 ir 8 klasių mokinių Rapolo, Vėjo, Žygimanto, Roko, Laurynos, Neringos ir Danieliaus bei  mokytojų Romenos, Albino ir Rasos, sausio 31-vasario 4 dienomis svečiavosi Čekijos Respublikoje. Erasmus+ projekto “Learning for my future” mobilumo Čekijoje tema labai tiko ir patiko ne tik vaikams bet ir patiems pedagogams.

Nuspėti, kas labiausiai patinka vaikams, tikriausiai nesunku. Taip, tikrai tai yra žaidimai. Įvairios veiklos  gerina  vaiko fizinę, socioemocinę sveikatą, lavina jo gebėjimą kūrybiškai spręsti problemas bei prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos.

Žaidimas – tai mokymasis, kuris nepaprastai svarbus vaiko raidai. Edukacinis žaidimas ypač gerai tinka – nes jis kartu su pramoga derina ir mokslą, nejučia vaikai išmoksta ir atkartoja ne vieną svarbų ir naudingą faktą. Šalys partnerės kiekviena parengė po vieną edukacijų dieną. Pirmadienį čekai “pralaužė ledus” pažintiniu bingo ir paskirstė dalyvius į mišrias komandas, kiekviena komanda pristatė savo mokyklą ir miestą, supažindino su savo šalimi, čekų mokyklos direktorius palinkėjo dalyviams sėkmingo darbo ir supažindino su mokykla.   

Antradienį lietuviai savo protmūšiu, istorijų dėlionėmis, žodžio konkurso ir IQ testų pagalba padėjo komandoms labiau susiburti ir susidraugauti, visiems labai patiko aktyvios užduotėlės, kurias parengė kūno kultūros mokytojas. Trečiadienio veikloms vadovavo Ispanijos mokytojai, kurių metu vaikai kartojo ir žaidė įvairius atminties žaidimus, turtino savo žodyną ir susipažino su ispaniška “Bingo” versija. Ketvirtadienį karaliavo kunigaikštis Drakula iš Rumunijos. Mokiniai dekoravo Drakulos viešbutį, kūrė susitikimo su vampyru komiksus, dainavo dainelę visomis partnerių kalbomis ir dėliojo dėliones, kurių detales gaudavo tik teisingai atlikę užduotis.

Pabaigai čekų mokytojai suorganizavo QR kodų medžioklę po mokyklos teritoriją. Penktadienis – vėl pasitiko su čekiškomis užduotimis – iliustruoti piešiniu žodžius, atspėti kas parašyta ant kaktos… bei svarbiausia – rezultatų aptarimas ir veiklų apibendrinimas. Greitai prabėgo savaitė, įdomiai mokantis- žaidžiant edukacinius žaidimus.  Bet ne tik mokykloje vyko darbas- projekto dalyviai žavėjosi Prahos grožiu lankydami pilis, aikštes, observatoriją, astronominį laikrodį, karaliaus Karlo tiltą ir katedras bei bažnyčias, kurios savo grožiu stebino ne vieną… Negalime nepaminėti muziejų, kuriuose lietuvių komanda praleido ne vieną valandą.  Nacionalinis muziejus su istorijos apžvalga nuo seniausių laikų iki šių dienų, demonstruojant tiek žemės , tiek vandens  gyvūnų įvairovę, pramonės vystymąsi ir mineralų įvairovę visoje žemės planetoje, žymių čekų mokslininkų ir politikų, aktorių ir dainininkų žvaigždyną. Jei jau kalbame apie žvaigždes – tai dar du aplankyti objektai – observatorija ir Madam Tiuso vaškinių figūrų muziejus turi būti paminėti taip pat. Ne ką mažesnį įspūdį paliko ir Nacionalinis technikos muziejus, kaip jau pats pavadinimas sako, visokiausios technikos ir architektūros stebuklų ten pamatėme, grožėjomės aviacijos ir geležinkelio eksponatais. 

Kas dar nustebino? Skanūs kepiniai – bandelės pavadinimu “Trdielniki”, kurie džiugino įvairiais įdarų skoniais ir labai tiko išalkusiems turistams pasmaguriauti keliaujant po Prahą. Verta ir tikrai smagu – projektas suteikia žinių, praplečia draugų ratą – visi su nekantrumu laukiame susitikimo Ispanijoje, kuris planuojamas jau balandžio pradžioje.

Projekto koordinatorė Lietuvoje,

Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazijos anglų mokytoja

Rasa Sidabrienė

* Dėl viešinimo dalyviai perspėti

Informacija atnaujinta 2022-02-15 14:51

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}