Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Švietimo įstaigų naujienos

BENDRYSTĖ „RID RID VELYKOS!“

2023-04-14 Komentarai (0) Švietimo įstaigų naujienos Dalintis
Švietimo įstaigų naujienos

Apie bendrystę, draugystę galima rašyti gražiausias eiles, pasakyti gražiausius žodžius arba tiesiog bendrauti.

Tad kasmet, atbudus pavasariui ir sugrįžus paukščiams, Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ ugdytiniai, kartu su bendruomene, švenčia gražiausią pavasario šventę – Šv. Velykas. Siekiant prisiminti Šv. Velykų papročius, tradicijas bei aktyviai ir nuotaikingai praleisti laiką, „Gudručių“ grupės bendruomenė (vaikai, tėvai ir mokytojos) susirinko į margučių dažymo kūrybines dirbtuves. Dirbtuvėlėse svečiavosi ir atstovės iš Šiaulių rajono neįgaliųjų draugijos, kurios pasakojo apie margučių simboliką, jų tradicinius marginimo būdus, raštus, techniką, mokė marginti kiaušinius natūraliu bičių vašku. Visi smaginosi dainuodami tradicines Velykų laikotarpio dainas, šokdami ratelius bei žaisdami lietuvių liaudies žaidimus. Kiekvienas nusimargino kiaušinių ir išsinešė į namus pagrindinį Velykų stalo atributą – margutį.

Ir „Smalsučių“ grupės rytmetis ,,Margi margučiai“, išsiskyrė ypatinga atmosfera, nes į rytmetį vaikai pakvietė pačius brangiausius savo šeimos narius – močiutes ir senelius.  Rytmečiui vaikai ruošėsi iš anksto: rašė kvietimus, puošė grupę savo pieštais Velykų zuikiais, mokėsi eilėraščių, ratelių, dainelių. Rytmetis prasidėjo smagiu senelių prisistatymu / susipažinimu, žaidimais, šokiais, dainomis. Vėliau, vaikai kartu su seneliais, išradingai ir įvairia technika (vašku, ryžiais, spalvotais dažais ir servetėlėmis) dažė kiaušinukus, paversdami juos margučiais, velykinio stalo papuošimui dekoravo vazonėlius ir pasėjo juose želmenėlius. Smagi veikla suteikė visiems, mažiems ir dideliems, daug teigiamų, nepamirštamų emocijų ir akimirkų!

Priešvelykinė bendrystė tęsėsi ir su Šiaulių r. Kairių jungtinės mokyklos Kairių skyriaus bendruomene. Mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės bendruomenė lopšelio-darželio vaikus ir mokytojus pakvietė pasimokyti kiaušinių marginimo dekupažu. kurti Velykinius linkėjimus, linksmintis sporto aikštyne bei mėgautis vaišėmis. Vaikai, pedagogai bendradarbiaudami ir bendraudami tarpusavyje, įgyvendino savo idėjas, patyrė bendrą atradimų ir kūrybos džiaugsmą, patenkino norą pažinti, išmokti iš kitų, kurti. Savo rankomis papuošti margučiai paskleidė jaukumą ir šilumą, įnešė į mokyklos, lopšelio-darželio kasdienybę naujų spalvų.

Tai buvo prasmingas ir turiningas laikas kartu su tėvais, seneliais, Šiaulių rajono neįgaliųjų draugijos atstovėmis bei Kairių jungtine mokykla, nes kas gali būti prasmingiau už norą kartu saugoti savo etnokultūrą, ugdyti vaikus per patirtinį ugdymą t. y. galimybę patiems praktiškai prisiliesti prie veiklos, patirti jos prasmę, atrasti ir išmokti. Šis bendradarbiavimo  laikas tikrai paliko santūrius, bet gilius, kupinus teigiamų patirčių pėdsakus.

Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ vyresnioji ikimokyklinio ugdymo, neformaliojo ugdymo
(kūno kultūra) mokytoja Ingrida Karalienė

Informacija atnaujinta 2023-04-14 13:41

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}