Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Švietimo įstaigų naujienos

BAZILIONŲ SKAUTŲ ŽYGIS NIDOJE

2021-08-16 Komentarai (0) Švietimo įstaigų naujienos Dalintis
Švietimo įstaigų naujienos

Šiemet Šiaulių r. savivaldybė finansuoja NVŠ veiklas ir vasarą. Vykdydami Lietuvos skautijos NVŠ programą „Skautauk (Šiaulių r. sav.)“ Bazilionų skautai, turėjo galimybę suorganizuoti žygį Nidoje. Kelionė prasidėjo rugpjūčio 12 dienos ankstų rytą.  Iki Šilutės teko važiuoti autobusu, tada plaukti laivu Šyša, Nemunu, stebėti upių  augmeniją, praplaukiančius įvairius laivus, iš arti pajausti, kas yra marios.

Žygis Nidoje prasidėjo tik išlipus iš laivo: pirmiausiai aplankyti svarbiausi istoriniai objektai liuteronų-evangelikų bažnyčia ir šalia jos esančios etnografinės kapinės su garsiais krikštais, kurie būdingi tik Neringai, kitose Lietuvos vietose jų nėra. Kita stotelė buvo naujausias Mizgirių gintaro muziejus, duris atvėręs tik liepą su, ko gera, pačia įdomiausia ir  moderniausia edukacija apie gintarą, kur galima buvo ne tik išgirsti ir pamatyti, bet ir paliesti, pauostyti, ir kuri  padarė vaikams didžiulį įspūdį. Tolesnis maršrutas vedė link etnografinės žvejo sodybos, kuri pasakojo apie kasdienį Nidos gyvenimą, žvejų buitį. Susipažinę su pagrindiniu senųjų Nidos gyventojų verslu, vaikai patraukė link Parnidžio kopos ir Saulės laikrodžio, kuris yra kartu ir kalendorius. Pasigrožėjus vaizdu į marias ir kitoje pusėje jau matoma jūra, toliau žygeiviai patraukė link Nidos švyturio ant Urbo kalno, nuo kurio atsiveria nuostabus vaizdas, kiek akys užmato.

Įveikus nemažą atstumą, skautai nusipelnė ir valandėlės poilsio prie jūros. Trumpai atsigaivinę jūros vandeniu, žygiavo  marių link, pakeliui aplankydami tik 2003 metai duris atvėrusią Nidos katalikų bažnyčią, kuri išsiskiria savo nendriniu stogu.

Padarę apie  23 tūkstančius žingsnių, susipažinę su Nidos įžymybėmis, praturtėję naujais įspūdžiais, patobulinę savo skautiškus „laukinius įgūdžius“,  iš dalies kompensavę nuotolinių veiklų netektis, dienos refleksijai ir kelionei namo vėl visi susirinko į laivą.

Išvyką organizavo Bazilionų draugovės draugininkė,  istorijos mokytoja Irma Gorytė

 

*** Apie viešinimą dalyvavę skautai perspėti

Informacija atnaujinta 2021-08-16 08:35

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}