Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Aktualijos

Programa Jaunimas gali" vasario mėnesį kviečia į ėjimo iššūkį! 

Pandemijos metu judėjimas tampa aktyvia laisvalaikio praleidimo priemone gamtoje.

Renginio organizatoriai kviečia jaunus žmones dalyvauti iššūkyje, kurio tikslas ne tik pagerinti fizinę ir emocinę sveikatą, bet ir laimėti Decathlon įsteigtus prizus.

Registracija į ėjimo iššūkį    t.ly/gi88

Visą informaciją galite rasite paspaudę šią nuorodą: Informacija, kaip prisijungti prie Ėjimo iššūkio 

Organizatorių informacija

 


K V I E T I M A S

Kviečiame dirbančius su jaunimu ir jaunimo atstovus dalyvauti informaciniame seminare, skirtame susipažinti su tarptautiniu žmogaus teisių įrankiu „Žmogaus teisių gidas".

Seminaro metu sužinosite:

kuo „Žmogaus teisių gidas" gali būti naudingas jūsų veikloje,

kaip šis įrankis pritaikomas formaliajame ir neformaliajame švietime;,

kaip ginti savo teises pasitelkus šį įrankį;

Žmogaus teisių gido pristatymo konferencija, kuri vyks vasario 3 d.18:00 ZOOM platformoje.

Tai įrankis skirtas susipažinti su žmogaus teisėm, jas ginančiais įstatymas ir institucijomis (plačiau, galite rasti: https://www.zmogausteisiugidas.lt/lt/temos/). 

Renginio registracija:  https://forms.gle/B7jBea3SLkLexA2dA

Renginys facebook platformoje: https://bit.ly/3sYAj5G 


ATLIKTI ILGALAIKĘ SAVANORYSTĘ JAUNUOLIS PASIRINKO DARBO SU JAUNIMU SRITYJE

Išbandyti save ilgalaikėje 6 mėnesių trukmės savanorystėje gali kiekvienas jaunuolis. Leistis į šią avantiūrą jaunimą skatina galimybė gauti papildomai 0,25 konkursinio balo už savanorišką veiklą stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Pirmasis Šiaulių rajone „pasimatuoti“ ilgalaikę savanorystę nusprendė Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos abiturientas Vismantas Daujotas. Ne paslaptis, kad jaunuolis aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje – yra kelių jaunimo organizacijų narys, laisvalaikiu rašo ir įgyvendina projektus. Tad ir šį kartą Vismantas nepraleido progos pasinaudoti puikia galimybe.

Paklausus Vismanto, kodėl nusprendė savo laisvą laiką skirti savanorystei ir, ar tai netrukdys jo mokymosi kokybei, jaunuolis atsakė, kad ilgalaikę savanorystę pasirinko, nes siekia patobulinti asmenines savo savybes bei pagilinti turimas kompetencijas ir įgyti naujų žinių. Vaikino svajonė – studijuoti informacines technologijas aukštojoje mokykloje, todėl gauti papildomus 0,25 balus jam labai naudinga. Vismantas siunčia žinią jaunimui: „Jei moki planuoti savo asmeninį laiką, tai ši savanorystė būtent TAU!“

Pirmąją savanorystės dieną Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyboje, kuri vykdo mobilųjį darbą su jaunimu Šiaulių rajone, savanoris atvyko su koordinate G. Brazlauskiene. Jaunuolis susipažino su įstaigos darbuotojais, metodininkių darbui su jaunimu veikla. Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyboje savanorio kuratore buvo paskirta I. Šukytė, su kuria vaikinas aptarė būsimas veiklas savanorystės metu. Antrąją savanorystės dieną abiturientas su mobiliomis darbuotojomis I. Šukyte ir S. Gubinskyte vyko į Gruzdžių miestelį, kuriame susipažino su ten gyvenančiais jaunuoliais. Susitikimo metu buvo kalbama apie Valstybės šventės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos) svarbą, reikšmę, kuriama tautiška atributika. Vismantas kartu su metodininkėmis darbui su jaunimu miestelyje skleidė žinią apie galimybę dalyvauti veikloje, kurią organizuoja mobilios darbuotojos, atvykstančios į Gruzdžius. Miestelio viešose vietose dalijo skrajutes, susitiko su seniūnaite. Susirinkę jaunuoliai savanoriui aprodė apylinkes, supažindino su miestelio kultūra, noriai bendravo ir bendradarbiavo.

Nors Vismantas kol kas negalvojo apie konkrečias veiklas savanorystės metu, tačiau buvo maloniai nustebintas jaunuolių draugiškumu ir iniciatyva veikloms bei Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos darbuotojų taikomais darbo metodais. Žinoma, aktyviam jaunuoliui tai tik savanorystės kelio pradžia. Linkime Vismantui Daujotui sėkmės ir skatiname kitus jaunuolius prisijungti prie Jaunimo savanoriškos tarnybos!

Gautas sutikimas viešinti nuotraukas

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos

Jaunimo reikalų koordinatorė

Simona Dambrauskienė

     

 


MOBILŲJĮ DARBĄ SU JAUNIMU KAIMIŠKOSE VIETOVĖSE PRADEDA DIRBTI NAUJA DARBUOTOJŲ KOMANDA

Įvyko pirmasis susitikimas su Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnyboje nuo balandžio 25 d. savo darbą pradėjusiomis metodininkėmis darbui su jaunimu kaimiškose Šiaulių rajono vietovėse. Naujoms darbuotojoms – Silvijai Gubinskytei ir Ievai Šukytei darbo ypatumus, sunkumus ir patarimus iš savo darbinės patirties, kad būtų lengviau įsilieti į mobiliojo darbo su jaunimu veiklą, dalijo šį darbą dirbusi metodininkė Edita Giržadienė. Šiaulių rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Simona Dambrauskienė darbuotojoms pasakojo, kokiais teisės aktais reikia vadovautis dirbant mobilųjį darbą su jaunimu, kur gali kreiptis iškilus įvairiems klausimams, kokiais atviro darbo su jaunimu principais vadovautis ir kt.

Kalbėta ir apie bendradarbiavimą su Atviro Šiaulių rajono jaunimo centro darbuotojais, galimus susitikimus, kurių metu būtų vykdomos atvejų (dirbant su jaunimu) analizės. Taip pat apie planuojamą pažintinį vizitą/konsultaciją į Telšių jaunimo centrą, kuris vykdo mobilųjį darbą su jaunimu Telšių rajone. Vizito tikslas – pasisemti minčių, idėjų ir patirties.

Mobilios darbuotojos kvies jaunuolius dalyvauti veiklose nuo birželio 2 d.

14.30–18.30 val. kas antrą

  • antradienį – Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekoje (Šiaulių g. 3)/ Gilvyčių mokyklos patalpose (Mokyklos g. 1),
  • trečiadienį – Žarėnų bendruomenės patalpose (Draugystės g. 32, Žarėnai)/Verbūnų kultūros namuose (Gluosnių g. 2, Verbūnai)
  • ketvirtadienį – Šakynoje (Šiaulių g. 24)/Varputėnų bendruomenės namuose (Pagrindinė g. 4).

Kviečiame sekti Mobiliojo darbo su jaunimu Šiaulių rajone paskyrą socialinėje erdvėje https://www.facebook.com/mobilusisdarbassiauliur

    

Susisiekti su mobiliomis darbuotojomis galite telefonu + 370 604 57 787.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos

Jaunimo reikalų koordinatorė

Simona Dambrauskienė

*** Sutikimas viešinti gautas


Rekomendacijos atvirųjų jaunimo centrų, mobiliojo darbo su jaunimu darbuotojams bei įstaigų vadovams dėl veiklos vykdymo (nuo gegužės 25 d.) 


PASKELBTA REGISTRACIJA JAUNIMO SAVANORIŠKOJE TARNYBOJE 2-AJAM PUSMEČIUI. 
GALIMYBĖ PRISIDĖTI 0,25 BALO PRIE STOJAMOJO BALO!

Jaunimo reikalų departamentas prie SADM skelbia registraciją dalyvauti Jaunimo savanoriškoje tarnyboje 2020 m. II-ąjį pusmetį. Tarnybos pradžia numatoma liepos mėnesį*.  Registracija atvira iki gegužės 18 d. 17:00 val.
Registruokitės paspaudę šią nuorodą: https://jst.jrd.lt/newCandidate  

Užsiregistravusiųjų kontaktai, po gegužės 18 d. perduodami apskritį kuruojančios savanorišką veiklą organizuojančių organizacijų mentoriams, į programą savanoriai kviečiami iš eilės pagal registracijos laiką ir laisvų vietų programoje skaičių toje savivaldybėje, į kurią savanoris(ė) registravosi. Savivaldybėse programos vietų skaičius ribotas, todėl užsiregistravusieji, tačiau nepatekusieji į programą savanoriai bus pakviesti atlikti tarnybą atsiradus galimybei. Atkreipiame dėmesį, jog labai svarbu įvesti teisingą telefono numerį bei el. pašto adresą. Taip pat nepamirškite tikrinti elektroninio pašto, kuriuo registravotės! 

Daugiau informacijos apie programą:  https://jrd.lt/savanoryste/jst  

Savanorišką veiklą organizuojančių organizacijų mentorių kontaktus galite rasti štai čia: https://jrd.lt/savanoryste/svo-akreditacija/akredituotu-svo-organizaciju-sarasas

Dažniausiai užduodami klausimai apie programą: https://jrd.lt/savanoryste/jst/d-u-k 

* tarnybos pradžiai įtakos gali turėti karantino sąlygos šalyje.  

Jei turite papildomų klausimų, kreipkitės į Jaunimo reikalų departamento specialistę: +370 633 21906 /  milda.lukoseviciute@jrd.lt.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos

jaunimo reikalų koordinatorė

Simona Dambrauskienė

Tel. + 370 614 39504 


    1. Dirbti gatvėje: Žmonės pasirenka tave, kad jiems padėtum

https://manoteises.lt/straipsnis/dirbti-gatveje-zmones-pasirenka-tave-kad-jiems-padetum/?fbclid=IwAR1CVJLlK53TSOglhzk9hdIoQFX5oakwhHEdadpc4k_1MZeThxXiqU2TiBQ

    2.  Galimybė jauniems mokytojams – apmokama stažuotė Japonijoje

https://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/galimybe-jauniems-mokytojams-apmokama-stazuote-japonijoje-8700?fbclid=IwAR3zD8HeM299dTdQOZcCWN9lSx1ksygGiAg83k4IhbDYZK0P7glDZn1z1wo

    3. JAUNIME, atlik praktiką užsienio reikalų ministerijoje 

https://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/atlik-praktika-uzsienio-reikalu-ministerijoje-8702?fbclid=IwAR0oDsp946R3WatNwuPRRhTsZquN9MlwJfK_3nyITDhG4VtrjJsawZpxH7w


JAUNOMS ŠEIMOMS IKI 36 METŲ AMŽIAUS LENGVATA ĮSIGYJANT PIRMĄ BŪSTĄ AR SKLYPĄ NAMO STATYBAI

 MOKSLEIVIAI SUSIRINKO Į PIRMĄJĮ 2020 METŲ VADOVŲ KLUBĄ


INVESTICIJŲ PROJEKTŲ KOORDINAVIMO KOMITETAS PRITARĖ MOBILIŲ PASLAUGŲ KAIMIŠKOSE RAJONO VIETOVĖSE GYVENANČIAM JAUNIMUI TĘSTINUMUI

 

 
 

Informacija atnaujinta 2021-02-01 11:22