Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos

UŽGAVĖNĖS PER JUOKUS IR ŽAIDIMUS KVIETĖ ATSIKRATYTI NEGEROVIŲ IR PASITIKTI PAVASARĮ

2020-02-26 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos

Nutrinksėjo, nuskambėjo Užgavėnės, viena archaiškiausių mūsų tautos tradicinių švenčių, kurios prasmė – per žaidimą ir humorą įveikti negeroves, kurios kaupiasi visuomenėje, pašiepti, kas yra blogai, išsikrauti ir atsipalaiduoti bei su nauju džiaugsmu, pamiršus visas nuoskaudas ir negeroves, pasitikti naujo gamtos ciklo pradžią - pavasarį! Šiaulių rajono žmonės labai gražiai, labai išradingai, laikantis tradicijų atšventė Užgavėnes. Nuotraukose, kurios atsiųstos iš šimtametes tradicijas puoselėjančių Kurtuvėnų Užgarvėnių, taip pat iš Gruzdžių bendruomenės, Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro ir bendruomenės, Kurtuvėnų mokyklos-daugiafunkcio centro, Šakynos, Žarėnų, Raudėnų kultūros namų, Kairių seniūnijos, Aukštelkės kaimo bendruomenės "Aukštarūžė", Paringuvio, Kuršėnų meno mokyklos ir lopšelio-darželio "Nykštukas", Kuršėnų sporto mokyklos, Naisių – puikiai matosi puoselėjamos tradicijos ir šventės nuotaikos.

Gruzdžių miestelio žmonės daugiau papasakojo apie savo Užgavėnių šventę: "kultūros meno vadovas Marius Tarasevičius trankia muzika kvietė prie laužo. Seniūnijos darbuotojai parūpino šventės dalyviams suolų, stalų, palapinę ir pagamino skaisčiaveidę Morę. Į aikštę sugužėjo daug persirengėlių iš jų buvo ir svečių iš Verbūnų.  Aikštei išskirtinumo suteikė seniūnaičio Alvydo Petrylos  senovinių rakandų ekspozicija . Seniūnaitis  pakūręs pastatomą krosnelę, kurioje didžiuliame katile virė į vantą surištų liepų žiedų arbatą. F.Vaitkaus seniūnaitė Romualda Vaičiulienė  kepė nuostabaus skonio  blynus, jai talkino padėjėjos kurios nenuilstamai stengėsi, kad nieko netrūktų šventės dalyviams. S.Dariaus ir S.Girėno seniūnaitė Jakaterina Vrublevskaja, Žiogų seniūnaitė Kazimiera Satkauskienė  atsivežė karštų įmantrių blynų ir jais vaišino susirinkusius. Kultūros meno vadovui Gintarui Kiurai  paskelbus šventės pradžią visi susijungė į darnų ratelį. Šokiai, dainos, žaidimai šventės dalyvius  gerokai nuvargino. Į šventė įsiveržė Lašininis ir Kanapinis. Jie ilgai galinėjosi, kas kurį nurungs, kol galiausiai nugalėjo draugystė.  Šventės pabaigoje visi šokdami aplink laužą sudegino Morę. Džiaugsmingai nusiteikę, prisiragavę įvairiausio skonio blynų, prisivaišinę gardžia arbata, šventės dalyviai išskubėjo namo".

Šiaulių rajono savivaldybės informacija, rajono seniūnijų, bendruomenių, ugdymo įstaigų, Virginijaus Mileškos nuotraukos

Informacija atnaujinta 2020-02-26 13:08

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}