Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos

DARBO GRUPĖ VERTINO KURŠĖNŲ CENTRINĖS DALIES TVARKYMĄ

2020-02-26 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta darbo grupė Kuršėnų miesto centrinės dalies tvarkymo ir priežiūros taisyklėms įgyvendinti surengė išvažiuojamąjį posėdį į Kuršėnus. Posėdyje dalyvavę – darbo grupės pirmininkė Vilija Vaičekauskienė, Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėja bei nariai Vytautas Gedmontas, Kuršėnų miesto seniūnas, Jovita Rūkienė, Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vyriausioji specialistė, Vytautas Budrys, UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“ direktorius bei Ramūnas Palkus, Savivaldybės Turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas, apžiūrėjo centrinės miesto dalies tvarkymą, pastatų ir objektų būklę.

Ši komisija vykdo Kuršėnų miesto centrinės dalies tvarkymo priežiūrą, nagrinėja gyventojų prašymus dėl techninių projektų statybos, remonto ar renovacijos darbams leidimų. Komisija jau anksčiau yra pateikusi pastatų savininkams rekomendacijas, kad jie įvertintų savo pastatų būklę ir pateiktų fasadų sprendimų variantus, pagal kuriuos būtų remontuojami, modernizuojami jiems priklausantys Kuršėnų centrinės dalies pastatai. Šiose rekomendacijose yra numatyta, kad, pavyzdžiui, komercinės paskirties patalpų fasadai nebebūtų dažomi lopais – tik apie savo įėjimą ir langus. Komisija yra konstatavusi: jeigu komercinių patalpų savininkas nori perdažyti fasadą, tai turi perdažyti per visą aukštą ar pastatą sukuriant pastato vientisumą.

Komisija yra gavusi pasiūlymą dėl vieno J. Basanavičiaus gatvės namo fasade norimų įrengti laiptų bei įėjimo. Komisija, nuvykusi į vietą, įsitikino, kad dėl šio pasiūlymo pareiškėjams būtina atkreipti dėmesį į Komisijos rekomendacijas.

Komisijos nariai apžiūrėjo ir kitus miesto centrinės dalies objektus. Tinkamai sutvarkytos Kuršėnų ligoninės prieigos gerokai pakeitė centrinės dalies vaizdą. Trims daugiabučiams Basanavičiaus ir D. ir S. Girėno gatvių sankirtoje jau yra parengti renovacijos techniniai projektai, tačiau kol kas neatsirado statybos darbų  rangovų. Renovavus šiuos pastatus, pasak Komisijos narių, gerokai pagražėtų miesto centras. Taip pat, Komisijos nuomone, būtina atnaujinti fasadus ir keletui Savivaldybei priklausančių pastatų, vienas tokių – buvusios Konsultacinės poliklinikos pastatas.

Komisijos nariai apžiūrėjo iš išorės ir vidaus buvusį miesto kino teatro pastatą, kurį yra įsigiję privatūs asmenys. Šis pastatas yra rekonstruojamas ir, jį sutvarkius, žymiai pagerėtų miesto centrinės dalies vaizdas. Su komisija susitikęs šio pastato savininkas žadėjo, kad fasadas bus pagražintas dar šiemet. Taip pat komisija pasidžiaugė, kad prestižinėje, reprezentacinėje miesto vietoje gana intensyviai vyksta labai reikalingos miestui bibliotekos pastato rekonstrukcija.

Komisijos nariai apsilankė ir Kapų gatvėje, kur įrengti modernūs pusiau požeminiai atliekų konteineriai. Svarstyta, ar galima būtų įrengti pėsčiųjų taką nuo daugiabučio namo link šių konteinerių.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Autorės nuotraukos

Sutikimas viešinti gautas

Informacija atnaujinta 2020-02-26 14:17

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}