Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Skelbimai

DĖL PERSPĖJIMO SISTEMOS PATIKRINIMO

2023-11-13 Dalintis

Vadovaujantis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – departamento) direktoriaus 2016 m. sausio 8 d. įsakymo Nr. 1-3 „Dėl techninių perspėjimo sistemos priemonių priežiūros organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 25 punktu, šių metų lapkričio 16 d. vyks perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.

Gyventojų, valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, kitų įstaigų ir ūkio subjektų perspėjimas ir informavimas perspėjimo sistemos patikrinimo metu privalo būti vykdomas departamento direktoriaus  2015 m. rugpjūčio 14 d. įsakymu Nr. 1-230 patvirtinta tvarka.

 Šio patikrinimo metu nuo 11 val. 52 min. visoje šalies teritorijoje bus įjungiamos sirenos, taip pat gyventojams per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą (GPIS) į mobiliuosius telefonus bus siunčiami pranešimai.

Prašome savivaldybių administracijų apie planuojamą Perspėjimo sistemos patikrinimą, iš anksto informuoti gyventojus per visuomenės informavimo priemones apie sirenų jungimą, taip pat užtikrinti gyventojų informavimą per vietinius ir regioninius transliuotojus patikrinimo metu. Sirenomis įspėjamasis balsu skelbiamas signalas turi būti „Perspėjimo sistemos patikrinimas“. Perspėjimo sirenomis sistemos patikrinimo rezultatus pranešti nustatyta tvarka.

Siekiant įvertinti gyventojų perspėjimo ir informavimo mobiliųjų operatorių tinklais siunčiamais pranešimais į telefonus sistemos (toliau – GPIS) funkcinį efektyvumą ir perspėjimo pranešimų gavėjo pasiekiamumą, prašome visų Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (toliau – VPGT) darbuotojų turinčių tarnybinius telefono numerius, po patikrinimo užpildyti internetinę apklausą https://arcg.is/0z0L5v , taip pat prašome savivaldybių administracijų užpildyti internetinę apklausą https://survey123.arcgis.com/share/6d150371fde04a09bdbf42522ae8ca03, ją paviešinti savo savivaldybių internetiniuose puslapiuose, kad gyventojai taip pat galėtų užpildyti apklausą.

APKLAUSA GYVENTOJAMS DĖL PERSPĖJIMO PRANEŠIMŲ

Direktoriaus pavaduotojas                                                                                Mindaugas Kanapickas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos

 

Informacija atnaujinta 2023-11-13 15:38