Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstravimas ir plėtra

Projektas „Šiaulių rajono pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstrukcija ir plėtra“

Projekto vertė: 242 670,45 Eur.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2018-08-29 iki 2020-07-31.

Projekto finansavimo šaltiniai: Europos regioninės plėtros fondo lėšos, Europos Sanglaudos fondo lėšos, Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

Ventos gatvė yra viena iš pagrindinių Kuršėnų miesto gatvių – gyventojai kasdien ja keliauja į miesto centrą, mokyklą, parką, miesto kapines, ir kitus objektus. Netoli šios gatvės įsikūręs Kuršėnų dvaras, kultūros centras. Pėsčiųjų ir dviračių takai, kurie įrengti abiejose gatvės pusėse, yra nusidėvėję – danga ištrupėjusi, lyjant lietui ant jų telkšo balos ir purvynai, nepatogu prasilenkti dviratininkams, takai nėra pritaikyti važiuoti su vaikiškais vežimėliais ar neįgaliesiems.

  

                                                                                                                                                Prasta Pėsčiųjų ir dviračių takų būklė

Projekto tikslas

Pagerinti pėsčiųjų ir dviratininkų susisiekimo sąlygas Šiaulių rajone, siekiant padidinti rajono gyventojų mobilumą ir prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo.

 

Projekto veiklos

Įgyvendinant projektą bus rekonstruojami Ventos gatvės pėsčiųjų takai – vienoje gatvės pusėje įrengiant pėsčiųjų ir dviračių, o kitoje – pėsčiųjų taką. Numatomas rekonstruotų takų ilgis – 1,86 km.

 /lit/Kursenuose-ventos-gatveje-vyksta-pesciuju-ir-dviraciu-taku-rekonstrukcija/2

  

                                                                                                 Pagerėjusi pėsčiųjų ir dviračių takų būklė po rekonstrukcijos

 Projekto rezultatai

Atlikus rekonstravimo darbus bus užtikrinamos geresnės susisiekimo sąlygos pėstiesiems ir dviratininkams, didinamas miesto gyventojų mobilumas. Taip skatinat miesto gyventojus mažesnius atstumus keliauti pėsčiomis ar dviračiais, mažiau naudotis automobiliais, todėl bus prisidedama ir prie aplinkos taršos mažinimo. Be to, dėl sumažėjusio pėsčiųjų srauto važiuojamoje kelio dalyje pagerės eismo saugumo sąlygos visiems eismo dalyviams.

Tikimasi, kad projekto įgyvendinimas prisidės prie susisiekimo sąlygų gerinimo miesto gyventojams, paskatins juos aktyviau naudotis nemotorinėmis transporto priemonėmis bei padės užtikrinti didesnį pėsčiųjų ir dviratininkų saugumą.

 

Projekto vadovas – Vaida Pielikienė, Turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė.

Tel. 8 (41) 437 659 el. p. vaida.pielikiene@siauliuraj.lt

 

Informacija atnaujinta 2020-11-10 11:28