Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Meškuičių miestelio infrastruktūros atnaujinimas

Projektas „Meškuičių miestelio bendruomeninės ir viešosios infrastruktūros kompleksiškas atnaujinimas“

Projekto vertė: 875 897,70 Eur.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2017-10-31 iki 2020-08-31.

Projekto finansavimo šaltiniai: Europos Regioninės plėtros fondo lėšos, Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

 

Meškuičių miestelyje šiuo metu nėra erdvių, kurios galėtų tenkinti kultūrinius, visuomeninius ir laisvalaikio praleidimo poreikius. Centrinė aikštė bei teritorija priešais kultūros centrą nepritaikyta masiniams susibūrimams, šaligatviai nusidėvėję ir išsikraipę. Parko teritorijoje neįrengti pėsčiųjų-dviračių takai, esantys pylimai per statūs važinėtis su paprastais dviračiais, be to, trūksta mažosios architektūros elementų, o organizuojant įvairius renginius parke nėra galimybės privažiuoti sunkiasvoriams automobiliams. Todėl sutvarkytas parkas turėtų didelį potencialą aktyvaus laisvalaikio, sporto renginių, varžybų ir įvairių kultūrinių renginių bei veiklų organizavimui.

Atnaujinta centrinė Meškuičių miestelio teritorija taptų patrauklesnė ne tik vietos bendruomenei, bet ir visiems seniūnijos ir savivaldybės gyventojams, verslo subjektams, svečiams. Taip pat, būtų efektyviau išnaudojamas poilsinis-rekreacinį gyvenvietės potencialas bei pagerintos gyventojų laisvalaikio ir užimtumo sąlygos.

   

  

Miestelio erdvių būklė iki darbų pradžios 

Projekto tikslas

Projektu siekiama atnaujinti Meškuičių miestelio infrastruktūrą, pritaikant ją bendruomenės poreikiams. Taip prisidedant prie gyvenamosios aplinkos kokybės netolygumų mažinimo miestelyje ir  skatinant socialinę bei ekonominę plėtrą.

 

Projekto veiklos

Atnaujinant Meškuičių miestelio bendruomenės viešąsias erdves bus tvarkoma centrinė aikštė ir jos prieigos - naujai įrengti šaligatviai ir pėsčiųjų takai, apšvietimo infrastruktūra ir mažoji architektūra. Meškuičių parke su prieigomis rengiamas pėsčiųjų-dviračių takas, vaikų žaidimų, treniruoklių, tinklinio aikštelės, apšvietimo infrastruktūra, mažoji architektūra (suoliukai, šiukšliadėžės, gėlių vazonai ir kt.), sodinami nauji medžiai ir krūmai. Tvarkant teritoriją ir prieigas prie kultūros centro bus rekonstruotas J. Basanavičiaus g. šaligatvis kultūros namų pusėje, įrengti nauji pėsčiųjų takai, apšvietimo infrastruktūra, mažoji architektūra, automobilių stovėjimo aikštelė. Taip pat, tvarkomos Šiaulių ir Stoties gatvių dalys. Šiaulių gatvės dalyje, nuo Stoties g. iki Rupeikių g., rekonstruojami seni ir rengiami nauji šaligatviai ir įvažiavimai į kiemus iš betoninių trinkelių dangos. Taip pat rengiama apšvietimo infrastruktūra dešinėje gatvės pusėje. Dešinėje Stoties gatvės pusėje, nuo Šiaulių iki Mechanizatorių g., bus rengiamas naujas betoninių trinkelių šaligatvis.

 

 

    

                                                      Atlikti darbai 2019 m. vasario mėn.


                        

      

    

                

             
Vykdomi darbai, 2019 m.

Projekto rezultatai

Tikimasi, kad įgyvendinus projektą bus sudarytos palankesnės sąlygos aktyviai miestelio bendruomenės veiklai, atnaujintos erdvės pritrauks daugiau jaunimo, kitų lankytojų bei paskatins kurtis smulkiuosius verslininkus. Projekto įgyvendinimas neabejotinai bus naudingas ne tik Meškuičių miestelio gyventojams, vietos verslininkams bet ir į miestelį atvykstantiems svečiams. Be to, pagerės viešųjų erdvių estetinė bei rekreacinė vertė, padidės bendruomeninės ir viešosios infrastruktūros saugumas ir gyvenamosios aplinkos kokybė.

 

Sutvarkytos infrastruktūros vizualizacija

Apie projektą žiniasklaidoje

Baigiamasis straipsnis

           

            

           

 

          

        

                                                          Atnaujinta Meškuičių infrastruktūra

 

Projekto vadovas – Sigitas Getneris, Turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas

Tel. (8 41) 437659, el.p. sigitas.getneris@siauliuraj.lt

 

 

Informacija atnaujinta 2021-02-15 13:02