Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Kurtuvėnų dvaro sodybos parko tvarkymas

         

Projektas „Kurtuvėnų dvaro sodybos parko tvarkymas“

Projekto vertė: 176 938,33 Eur.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2016-12-23 iki 2019-02-28.

Projekto finansavimo šaltiniai: Europos regioninės plėtros fondo lėšos, Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

 

2016 metais Kurtuvėnų dvaro parke apsilankė apie 25642 lankytojų. Dvaro parke vedamos ekskursijos, organizuojami renginiai, sulaukiama ir pavienių turistų, parkas tapo mėgstama fotosesijų vieta. Šis projektas yra tęstinis – 2006 m. dvaro parke buvo atkurta planinė Kurtuvėnų dvaro parko takų sistema, tačiau liko neatkurtos medžių alėjos, senieji parko medžiai yra prastos būklės. Todėl šis projektas prisidės prie valstybinės reikšmės parko vertingųjų savybių išsaugojimo ir sudarys sąlygas visuomenei pažinti ir naudotis vietovės kraštovaizdžio vertybėmis.

                                  

 

Projekto tikslas

Išsaugoti vertingąsias Kurtuvėnų dvaro parko savybes ir sudaryti sąlygas visuomenei pažinti ir naudotis vietovės kraštovaizdžio vertybėmis.

 

Projekto veiklos

Projekto metu bus atkuriamos senosios medžių alėjos – pasodinti įvairių rūšių lapuočių ir spygliuočių medžiai bei krūmai, atkurti parko gėlynai, želdiniai. Pasodinti dvaro parke augę vietiniai ir atvežtiniai medžiai ir gėlės (kelių rūšių eglės, pušys, ąžuolai, klevai, liepos, alyvos, bijūnai, narcizai, tulpės ir kt.).

Taip pat, įgyvendinant šį projektą bus tvarkomas istorinis mažosios architektūros dvaro sodybos elementas – autentiška akmenų mūro tvora. Tikimasi, kad tvoros atkūrimas stabilizuos kalnelio šlaitą nuo slinkimo.

 

Projekto rezultatai

Įgyvendinus projektą bus sutvarkytas visas valstybinės reikšmės parkas – jo rezultatais naudosis visi Kurtuvėnų regioninio parko lankytojai ir svečiai. Įgyvendinus projektą tikimasi, kad Kurtuvėnų dvaro parko lankytojų skaičius padidės penktadaliu bei bus pagerinta Kurtuvėnų dvaro parko kultūrinio ir gamtinio kraštovaizdžio kokybė, o teritorija taps pritaikyta pažinimui ir lankymui. Be to, įrengti nauji dvaro parko želdynai, sutvarkytas visas valstybinės reikšmės parko plotas atkurs reprezentacinę dvaro vertę.

 

Atnaujinama tvora, 2018 m. liepa

                                         

                                          

                                                            Atnaujinta tvora ir baigti darbai

 

Projekto vadovė – Renata Ulvydienė, Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja,

Tel. 8 (41) 439 363, el.p. renata.ulvydiene@siauliuraj.lt

 

Informacija atnaujinta 2020-11-10 11:39