Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Kuršėnų miesto gatvių rekonstrukcija įrengiant eismo saugumo priemones

Projektas „Kuršėnų miesto Kudirkos g., Tilvyčio g., Dambrausko g. ir Kapų g. rekonstrukcija, įrengiant eismo saugumo priemones“

Projekto vertė: 779 511,61 Eur.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2018-09-11 iki 2021-10-30.

Projekto finansavimo šaltiniai: Europos regioninės plėtros fondo, Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

 

Šiaulių rajono susisiekimo sistemos specialiojo plano duomenimis, pėsčiųjų eismo infrastruktūra nėra plačiai išvystyta. 2012 m. bendras pėsčiųjų ir dviračių takų ilgis siekė 46,790 km, o šaligatvių tinklo ilgis – 84,122 km. Kuršėnų miesto seniūnijoje pėsčiųjų takų ir šaligatvių tinklas yra neišvystytas, nerišlus, netolygus, o tai netenkina vietos gyventojų gyvenimo kokybės ir saugaus judėjimo pėsčiomis poreikių. Kuršėnų mieste trūksta eismo saugumo priemonių, užtikrinančių ne tik pėsčiųjų, bet ir dviratininkų bei motorizuotų transporto priemonių saugų judėjimą.

            

 

             

Kudirkos, Tilvyčio, Dambrausko, Kapų gatvės, kuriose trūksta saugų eismą užtikrinančių priemonių

 

Vienos avaringiausių – miesto centrinėje dalyje esančios gatvės, kuriomis automobilių, pėsčiųjų ir dviračių eismas yra intensyviausias. Nustatyta, kad vienos dažniausiai pasitaikančių aplinkybių, dėl kurių avarinėse situacijose nukenčia pėstieji ar dviratininkai – jų judėjimas važiuojamąja kelio dalimi, taip pat gatvės kirtimas ne pėsčiųjų perėjoje.

  

Projekto tikslas

Plėtoti susisiekimą vietinės reikšmės keliais Kuršėnų mieste gerinant šių kelių techninius parametrus ir diegiant eismo saugos priemones.

 

Projekto veiklos

Įgyvendinant projektą bus įrengti pėsčiųjų takai Kuršėnų miesto V. Kudirkos, T. Tilvyčio, V. Dambrausko, Kęstučio ir Kapų gatvėse bei įdiegtos eismo saugumo priemonės V. Kudirkos ir Kapų gatvėse (bus įrengta po vieną pėsčiųjų perėją su apšvietimu).

Vykdomi darbai, 2019 m. balandžio mėn. 

Projekto rezultatai

Šie takai bus integruoti į esamą šaligatvių ir pėsčiųjų – dviračių takų tinklą ir prisidės prie saugaus ir nenutrūkstančio pėsčiųjų judėjimo, teigiamo poveikio žmonių gyvenimo kokybei bei padidins eismo dalyvių prevenciją. Įdiegus numatytas saugaus eismo priemones pagerės gyvenamosios aplinkos kokybė ir Kuršėnų miesto centrinės dalies estetinė aplinka. Dėl sumažėjusio pėsčiųjų srauto važiuojamoje kelio dalyje pagerės eismo saugumo sąlygos visiems eismo dalyviams.

 

 

Projekto vadovas – Alfredas Budrys, Turto valdymo skyriaus vedėjas

Tel. 8 (41) 437 659 el. p.  alfredas.budrys@siauliuraj.lt

 

 

Informacija atnaujinta 2022-03-02 12:43