Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Gruzdžių miestelio infrastruktūros sutvarkymas

Projektas „Gruzdžių miestelio bendruomeninės ir viešosios infrastruktūros kompleksiškas atnaujinimas“

Projekto vertė:  765 353,96 Eur.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2018-06-05 iki 2021-07-30.

Projekto finansavimo šaltiniai: Europos regioninės plėtros fondo lėšos, Lietuvos valstybės biudžeto lėšos, Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

 

Vienos pagrindinių miestelio gatvių, Dariaus ir S. Girėno, jungiančios svarbius miestelio viešosios infrastruktūros objektus, pėsčiųjų takai yra išgriuvę ir išsikraipę, neapšviesti. Šios gatvės ir J. Šliūpo gatvių sankirtoje yra svarbi centrinė miestelio dalis – skveras, kuriame miestelio gyventojai ir svečiai turi galimybę leisti laisvalaikį, susitikti, tačiau parkelyje esantys pėsčiųjų takai yra nusidėvėję, skvere nėra apšvietimo. Taip pat, S. Dariaus ir S. Girėno gatvės ir Turgaus skersgatvio susikirtime esantis sklypas apsodintas medžiais, tačiau jame nėra mažosios architektūros elementų.

Neišnaudojama erdvė, esanti už Gruzdžių gimnazijos šalia kultūros centro (Šiaulių ir Draugystės gatvių sankirtoje), kuri yra svarbi bendruomeninės ir viešosios infrastruktūros dalis, tačiau neužtikrina miestelio bendruomenės poreikių. Taip pat, miestelyje nėra erdvių, kurios būtų pritaikytos šeimų ir vaikų laisvalaikio praleidimui.

                         

                          

                          

Projekto tikslas

Prisidėti prie gyvenamosios aplinkos kokybės netolygumų mažinimo Gruzdžių miestelyje, skatinant socialinę bei ekonominę plėtrą.

 

Projekto veiklos

* Pėsčiųjų takų rekonstravimas S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpoje nuo Gruzdžių gimnazijos iki Švč. Trejybės bažnyčios, apšvietimo, lietaus tinklų įrengimas;

* Vaikų žaidimo aikštelių bei mažosios architektūros įrengimas S. Dariaus ir S. Girėno gatvės ir Turgaus skersgatvio sankirtoje;

* Skvero prieš seniūniją (S. Dariaus ir S. Girėno ir dr. J. Šliūpo gatvių sankirtoje) atnaujinimas, įrengiant pėsčiųjų takus ir apšvietimą, mažąją architektūrą;

* Už gimnazijos esančios teritorijos (Šiaulių ir Draugystės gatvių sankirtoje) sutvarkymas, įrengiant sporto aikšteles su kieta danga, sporto treniruoklius, segmentinę tvorą, pėsčiųjų takus ir apšvietimą, automobilių stovėjimo aikštelę, mažosios architektūros elementus (suoliukus, šiukšliadėžes).

Projekto rezultatai

Įgyvendinus projektą pagerės viešųjų erdvių estetinė bei rekreacinė vertė, padidės bendruomeninės ir viešosios infrastruktūros saugumas ir gyvenamosios aplinkos kokybė. Miestelio teritorija taps patrauklesnė vietos bendruomenei, visiems seniūnijos ir savivaldybės gyventojams, verslo subjektams, svečiams. Bendruomeninės infrastruktūros pagerinimas leis efektyviau išnaudoti poilsinį-rekreacinį gyvenvietės potencialą, užtikrinti saugumą ir sudarys prielaidas gyventojų, ypač jaunimo, laisvalaikio poreikių tenkinimui ir sąlygų gerinimui.

 

 Projekto vadovas – Audrius Zaturskas, Turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas,

Tel. 8 (41) 596664, el.p. audrius.zaturskas@siauliuraj.lt

 

 

Informacija atnaujinta 2021-04-07 11:02