Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Eismo saugumo priemonių gerinimas

Projektas „Eismo saugumo priemonių gerinimas Šiaulių rajone“

Projekto vertė: 613 498,48 Eur.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2018-03-19 iki 2021-09-30.

Projekto finansavimo šaltiniai: Europos regioninės plėtros fondo lėšos, LR valstybės biudžeto lėšos, Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

 

Šiaulių rajono susisiekimo sistemos specialiojo plano duomenimis, pėsčiųjų eismo infrastruktūra rajone nėra plačiai išvystyta. Aukštelkėje, Ginkūnuose, Bubiuose, Gegužiuose, Dirvonėnuose, Verbūnuose, Vijoliuose, Gruzdžiuose esamas šaligatvių tinklas pasižymi trūkumais – yra neišvystytas, nerišlus, netolygus, o tai netenkina vietos gyventojų gyvenimo kokybės ir saugaus judėjimo pėsčiomis poreikių. Kuršėnų mieste trūksta eismo saugumo priemonių, kurios užtikrintų ne tik pėsčiųjų, bet ir dviratininkų bei motorizuotų transporto priemonių saugų judėjimą. Viena avaringiausių ir problematiškiausių – V. Kudirkos, L. Ivinskio ir Užmiesčio gatvių sankryža, kuriai būtina atlikti rekonstrukciją. Kitose rajono gyvenvietėse trūksta priemonių užtikrinančių saugų pėsčiųjų judėjimą.

Projekto tikslinė grupė – Aukštelkės, Ginkūnų, Bubių, Gegužių, Dirvonėnų, Verbūnų, Vijolių kaimų, Gruzdžių miestelio, taip pat Kuršėnų miesto gyventojai ir atvykstantys asmenys.

 

Projekto tikslas

Plėtoti susisiekimą vietinės reikšmės keliais Šiaulių rajone gerinant šių kelių techninius parametrus ir diegiant eismo saugos priemones. Projekto investicijos skirtos viešajai transporto infrastruktūrai rekonstruoti ir sukurti, kuri būtų pritaikyta naudotis visų visuomenės grupių atstovams.

 

Projekto veiklos

Įgyvendinant projektą planuojama įrengti pėsčiųjų takus 8 Šiaulių rajono vietose:

1. Aukštelkės k. (Paparčių g.);

2. Ginkūnų k. (Versmių g.);

3. Bubių k. (Šilojų g.);

4. Gegužių k. (Vaivorykštės g.);

5. Dirvonėnų k. (Juozo Ruzgio g.);

6. Verbūnų k. (Radvilų g.);

7. Vijolių k. (Santarvės g.);

8. Gruzdžių mstl. (Taikos g.).

Taip pat numatoma rekonstruoti V. Kudirkos, L. Ivinskio ir Užmiesčio gatvių sankryžą, įrengiant žiedinę sankryžą, tokiu būdu užtikrinant geresnį visų eismo dalyvių saugumą. Šie takai bus integruoti į esamą šaligatvių ir pėsčių-dviračių takų tinklą bei išspręs šaligatvių jungčių problemą bei prisidės prie saugaus ir nenutrūkstančio pėsčiųjų judėjimo, teigiamo poveikio žmonių gyvenimo kokybei, eismo dalyvių prevencijos stiprinimo.

 

Projekto rezultatai

Įdiegus numatytas saugaus eismo priemones pagerės gyvenamosios aplinkos kokybė – eismo saugumo sąlygos visiems eismo dalyviams, nes sumažės pėsčiųjų srautas važiuojamoje kelio dalyje, gyvenamųjų vietovių estetinė aplinka, bus padidinta pėsčiųjų saugaus eismo prevencija. Tai prisidės prie spartesnės Šiaulių regiono susisiekimo sistemos vystymo, gyvenamosios ir investicinės aplinkos gerinimo, o tuo pačiu ekonominės ir socialinės regiono plėtros.

 

Projekto vadovas – Vaida Pielikienė, Turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. 8 (41) 437 659 el.p. vaida.pielikiene@siauliuraj.lt

 

 

Informacija atnaujinta 2021-08-09 11:39