Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Bešeimininkių atliekų mažinimas

Projektas „Kaip panaudoti skaitmenines technologijas sprendžiant bešeimininkių atliekų mažinimą?“

 

Projekto vertė: 53 000,00  eur.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2021-07-23 iki 2021-12-31 d.

Projekto finansavimo šaltiniai: Valstybės biudžeto lėšos.

 

Projekto tikslas  

Neabejingus piliečius įtraukti į aplinkos tvarkymą per skaitmenines technologijas, kad sumažėtų pažeidėjų, sukuriančių nelegalių atliekų šalinimo vietas.

Projekto veiklos

Kuriant skaitmeninį sprendimą ieškoma sąsajų su Registrų centro, aplinkos apsaugos departamento, atliekų tvarkytojų duomenų bazėmis ir skaitmenizuotas optimalus procesas, šių sąsajų  panaudojimas sutrumpintų laiką nuo atliekų atsiradimo ir jų vietos fiksavimo iki atsakingų institucijų darbuotojų įsitraukimo ir visiško atliekų sutvarkymo per trumpiausią laiką, taip padidėtų gyventojų įsitraukimas ir informavimas dėl aplinkos teršimo. Informacija apie padarytus aplinkos apsaugos pažeidimus per informacines technologijas greičiau pasiektų dalyvius, dalyvaujančius atliekų tvarkyme: vežėjus, Šiaulių rajono seniūnus, privačių žemių sklypų savininkus, Šiaulių RATC, Aplinkos apsaugos departamentą.

Siekiant gerinti viešojo sektoriaus veiksmingumą ir sukurti pažangesnes ir visiškai sąveikias paslaugas sukuriama investicija – nauji infrastruktūros tinklai, kad būtų užtikrintas geresnis atliekų tvarkymo sistemoje dalyvaujančiųjų dalyvių tarpusavio koordinavimas.

ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE ĮDIEGTA PIRMOJI LIETUVOJE MOBILI PROGRAMĖLĖ, KURIA GYVENTOJAI GALI PRANEŠTI APIE ATLIEKAS.  

Android telefonų nuoroda: https://play.google.com/store/apps/details?id=ai.vilantis.waste_app

iOS nuoroda:https://apps.apple.com/lt/app/bam-%C5%A1iauli%C5%B3-rajono-sav/id1614563865

Daugiau informacijos apie programėlę ir jos naudojimąsi :

https://www.siauliuraj.lt/naujienos-gn/455/pirmoji-lietuvoje-mobili-programele-kuria-gyventojai-jau-gali-pranesti-apie-atliekas-idiegta-siauliu-rajono-savivaldybeje:2950

 

Projekto rezultatai

Integruojant skaitmenines technologijas į viešojo sektoriaus darbo praktiką didės gyventojų skaitmeniniai įgūdžiai ir tiesioginis prisidėjimas prie aplinkos tvarkymo bei informuotumas gaunant grįžtamąjį ryšį apie priimtus sprendimus, išspręstas problemas.

Po projekto įgyvendinimo sumažėjęs bešeimininkių atliekų ir nerūšiuotų atliekų kiekis (tonomis) bei padidėjęs gyventojų sąmoningumas nepalikti atliekų tam nepritaikytose atliekų surinkimo aikštelėse 12 ar viešose vietose: miškuose, parkuose, žaliosiose vejose, aikštelėse ir kt., taip būtų pasiekta, kad sumažės bešeimininkių atliekų vietų Šiaulių rajono savivaldybėje.

Sumažėjusios Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšos, skirtos bešeimininkių atliekų tvarkymui: vežėjo išlaidos transportuojant atliekas į ŠRATC, atliekų sutvarkymo išlaidos, seniūnijų ir Šiaulių rajono savivaldybės administracijos darbuotojų papildomo darbo išlaidos. Sumažėjęs bešeimininkių atliekų vietų skaičius (šunų, kačių ir kitų gyvūnų) viešose vietose. Sukurti nauji skaitmeniniai infrastruktūros tinklai, skatinantys savivaldybės gyventojų įsitraukimą ir padedantys formuoti atsakingą požiūrį į atliekų tvarkymą. Sumažėjusi administracinė našta tarpinstituciniame bendradarbiavime. Padidėję gyventojų skaitmeniniai įgūdžiai, gyventojai įsitraukia į visuomenę kaip aktyvūs piliečiai, naudojasi viešosiomis paslaugomis ir prisideda prie skaitmeninės pertvarkos aplinkos apsaugos srityje prisijungdami prie naujos sukurtos skaitmeninės infrastruktūros.

 

 

Projekto vadovas

Renata Ulvydienė, Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja,

Tel. 8 41 439 363, el. p. renata.ulvydiene@siauliuraj.lt

Informacija atnaujinta 2022-07-04 14:04