Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Skelbimai

PRISTATYTAS VALSTYBINĖS KULTŪROS PAVELDO KOMISIJOS TYRIMAS APIE SAVIVALDYBIŲ VEIKLĄ KULTŪROS PAVELDO APSAUGOS SRITYJE 2020 METAIS

2022-01-17 Dalintis

Valstybinė kultūros paveldo komisija 2022 m. sausio 6 d. pristatė atliktą tyrimą apie savivaldybių veiklą kultūros paveldo apsaugos srityje 2020 metais. Valstybinė kultūros paveldo komisija yra Seimo, Respublikos Prezidento ir Vyriausybės ekspertė ir patarėja valstybinės kultūros paveldo apsaugos politikos formavimo ir įgyvendinimo klausimais. Ji nuo 1997 m. kasmet renka ir analizuoja duomenis apie Lietuvos savivaldybių lėšų panaudojimą kultūros paveldo apsaugai. Taip pat kasmet vertina ir Kultūros paveldo departamento, vykdančio kultūros paveldo politiką, rengiamą Paveldotvarkos programą. 

Su tyrimo medžiaga galite susipažinti čia.

Naujausio, Valstybinės kultūros paveldo komisijos atlikto, tyrimo duomenimis savivaldybių skiriamos lėšos kultūros paveldui toliau auga. Finansavimas augo dėl savivaldybių aktyvumo ir gebėjimo pritraukti tarptautinių fondų ir valstybės lėšas, taikomų mokesčių lengvatų kultūros paveldo objektų valdytojams ir įgyvendinamų paveldotvarkos programų.

Šiaulių rajono savivaldybė 2020 metais didelį dėmesį skyrė Kuršėnų dvaro sodybos rūmų atnaujinimo darbams. Atnaujinti rūmai 2021 metais atvėrė duris lankytojams ir šiuo metu čia vykdomos įvairios kultūrinės ir edukacinės veiklos.

Parengta pagal Valstybinės kultūros paveldo komisijos informaciją

Informacija atnaujinta 2022-01-17 15:07