Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

NAUJIENOS

VARPUTĖNŲ BENDRUOMENĖS ABEJONES IŠSKLAIDĖ ATVIRAS SUSITIKIMAS IR BENDRAS SPRENDIMAS

2019-04-19 Komentarai (0) Naujienos Dalintis

Ketvirtadienį Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras susitiko su Varputėnų bendruomene dėl laukiančių didžiulių permainų buvusių Varputėnų kultūros namų pastate. Čia dabar veikia Asociacija „Varputėnų bendruomenė“, gyvybiškai svarbus varputėniškiams medicinos punktas bei Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Varputėnų biblioteka. Tačiau šios svarbiausios varputėniškiams įstaigos užima tik nedidelę dalį buvusių didžiulių Varputėnų kaimo kultūros rūmų. Dalį, maždaug apie ketvirtadalį pastato iš Šiaulių rajono savivaldybės jau yra išsinuomojusi UAB „Kitada“, kuri čia kurs Varputėnų globos namus.

Varputėniškiai džiaugiasi, kad globos namai atgaivins didžiulį pastatą, įsikūrusį vaizdingoje Varputėnų vietoje, kur atsiveria puiki gamtos panorama į vandens telkinį, žaliuojantį peizažą. Varputėnų bendruomenės pirmininkė Danutė Rupšienė susitikime džiaugėsi, kad pagyvės kaimas, kad atsiras daugiau gyventojų ir darbo vietų.

„Visa tai yra šaunu, bet įvairūs gandai išaugino žmonių baimę, kad iš bendruomenės bus paimta salė, kuri labai reikalinga bendruomenei, jaunimui, renginiams, edukacijoms, susitikimams su kitomis bendruomenėmis. Mes norim aiškiai žinoti, kas čia ką nori daryti ir rengti. Gandų girdime, bet bendruomenės žmonės norime žinoti konkrečiai“, - sakė Varputėnų bendruomenės pirmininkė Danutė Rupšienė.

Savivaldybės Turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Edmundas Žalys teigė, kad jokių gandų būti negali, nes niekas iš bendruomenės nieko nesirengia atiminėti, nes bendruomenė patalpas yra gavusi pagal panaudos sutartį ir rajono Tarybos sprendimą.

Tačiau, Turto valdymo skyriaus specialisto Edmundo Žalio teigimu, pagal tai, kad būsimoji globos įstaiga atitiktų visus reikalavimus, kad visos globos namų patalpos būtų vienoje pusėje, o Savivaldybės įstaigos ir bendruomenė kitoje, kad vienos kitoms nesimaišytų, kai kurias patalpas „gali tekti šiek tiek pastumdyti“.

Akcentuota tai, kad, bet dėl to niekas ne tik nenukentėtų, bet medicinos punktui, bibliotekai sąlygos žymiai pagerėtų.

Naujieji globos namai, kaip planuojama, galėtų užimti dalį pastato antrajame aukšte, taip pat ir dabartinės Varputėnų bibliotekos patalpas. Todėl buvo iškilęs klausimas, kur, įsikūrus globos namas, galėtų veikti Varputėnų biblioteka, kuri iki šiol veikia antrajame pastato aukšte, o bibliotekos patalpose nėra ne tik šildymo, bet ir vandens, tualeto. Ten nepatogu dirbti nei bibliotekininkei, nei lankytis skaitytojams  – vyresnio amžiaus žmonėms lipti į antrą aukštą yra tikras iššūkis. O kad biblioteka keltųsi kitur – į pirmąjį aukštą, reikia pirmame aukšte surasti didesnes patalpas, kad sutilptų bibliotekos knygų fondai bei kompiuteriai, todėl žvilgsnis ir buvo nukrypęs į bendruomenės salę, tačiau bendruomenei pačiai reikia šios salės. Tą aiškiai ir dėstė bendruomenės nariai, vardindami kad čia vyksta koncertai, edukacijos, susitikimai, susiėjimai.

Būsimų globos namų vadovė Lina Žalienė tvirtino, kad bibliotekai persikėlus į pirmąjį aukštą, patalpų šildymu pasirūpins globos namai  –  statys modernų šildymo katilą ir dėl patalpų šildymo problemų nebus.

Į kitą pastato vietą kuriant globos namus persikeltų ir medicinos punktas, globos namų vadovės Linos Žalienės teigimu, medicinos punkto patalpos rengiant globos namus būtų suremontuotos ir įrengtos pagal visus higienos reikalavimus, medicinos punktu naudotųsi ir varputėniškiai, ir globos namų gyventojai. Globos namų gyventojai taip pat, kaip ir visi varputėniškiai, būtų prisirašę prie medicinos punkte dirbančio šeimos gydytojo.

„Dabar medicinos punkte, pripažinkim, sąlygos labai prastos. Medicinos punktas ne tik išliktų, bet būtų renovuotas, modernus ir šildomas“, – sakė Lina Žalienė.

Edmundas Žalys patikino, kad Medicinos punktas būtų renovuotas globos mamų lėšomis, kad atitiktų sanitarinius reikalavimus, keliamus medicinos punktams, bet patalpos ir toliau priklausys Savivaldybei ir, perkėlus į kitą pastato vietą, būtų registruotos, kaip medicinos punktas.

Susitikime dalyvavo ir Stanislovas Dovtartas, vadovavęs Varputėnų tarybiniam ūkiui tuo metu, kai šis didžiulis pastatas buvo statomas kultūros, ūkio reikmėms. Jis prisiminė, kad didžiulis kultūros namų pastatas buvo statomas pagal tokį pat projektą, kaip ir Kupiškio kultūros namai. Didelio pastato reikėję, nes Varputėnuose gyveno daug žmonių. O dabar pastatas, įsikūrus globos namams, būtų išsaugotas ir gyvas.

Taip pat Savivaldybės Turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Edmundas Žalys, atsakingas už sutartis su nuomininku ir jų vykdymą, teigė, kad nuomininkai – globos namai įsipareigoja remontuoti ir pastato stogą, kai kur keičia langus, o pastatas yra prastokos būklės.

Kuriamų globos namų vadovė Lina Žalienė, vadovaujanti Joniškio rajone veikiantiems Kepalių globos namams, pasakojo, kad Varputėnų globos namai turės erdvę patalpą, kurioje bus laukiami visi varputėniškiai ir šventėms ir pasibuvimams, nes globos namai artimai ir nuoširdžiai bendrauja su vietos bendruomenė ir Kepaliuose.

„Mūsų gyventojams nereikia nieko daugiau – tik bendravimo, kurti šiltus žmogiškus santykius su kaimo žmonėmis. Mes net vaišių patys pasiruošiame, kiekvieną savaitę rengiame pyrago dienas, kad tik kažkas ateitų pabendrauti“, -- sakė Lina Žalienė.

Bendruomenės nariams iš esmės liko klausimų tik dėl to, kad biblioteka nebūtų perkelta į bendruomenės salę.

Kantriai klausęsis ginčų Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras ragino žmones, kurių daugelį pažįsta asmeniškai, nes yra dirbęs Varputėnuose, sustitarti taip, kaip naudinga kaimui ir jo žmonėms.

„Juk puikiai žinote, kaip atrodo pastatai, kurių niekam nereikia. Po kelerių metų, jeigu nieko nedarytume, tas pats būtų ir Varputėnuose. Turim rasti bendrą sutarimą ir sprendimą, kad tilptų ir biblioteka ir bendruomenė turėtų salę. Tokiame didžiuliame pastate visi turim sutilpti ir negali būti net diskusijų ar ginčų dėl kelių kvadratinių metrų. Varputėnai gražėja, atsiranda gyvastis, ar begali būti geriau?“, – ragino tartis varputėniškius meras Antanas Bezaras.

Meras pakvietė visus be ambicijų ir piktumų apeiti pasižiūrėti patalpas ir aiškiai nuspręsti, kur kas gali kurtis.

„Niekas taip neburia žmonių, kaip bendras darbas ir bendri geranoriški sprendimai“, – kviesdamas žmones sakė meras Antanas Bezaras.

Po svarstymų už ir prieš, po vaikščiojimų šaltais koridoriais, kabinetais ir salėmis sutarta, kad biblioteka įsikurs pirmame aukšte sujungus dvi patalpas, todėl bendruomenės salės užimti nereikės. Savivaldybės Turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Edmundas Žalys patikino, kad gyventojai bus supažindinti su projektu ir be „bendruomenės parašo“ niekas projekto netvirtins.

„Tiesiai šviesiai sakykim – turėjo atvažiuoti meras, kad visi kaimynai bendruomenėje galėtume taikiai susikalbėti ir susitarti“, – po susitikimo atlėgus rūpesčiams šypsodamasi sakė bendruomenės pirmininkė Danutė Rupšienė.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Sutikimas fotografuoti ir viešinti gautas

 

 

 

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}