Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

NAUJIENOS

TĘSIAMA TVARUMO AKCIJA „TAUSOJAME GAMTĄ“

2023-09-18 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
NAUJIENOS

Jau trečius metus VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC) su labdaros ir paramos fondu „Maisto bankas“ vykdo tvarumo akciją „Tausojame gamtą“ ir kviečia prisijungti tiek pavienius asmenis, tiek ugdymo, kultūros bei kitas įstaigas. Jos metu „Maisto bankas“ maisto perdirbimo virtuvei renkami 0,5 l talpos stiklainiai, kurie pripildomi savanorių pagamintais patiekalais alkstantiems.

Kelias nuo atliekų aikštelės iki maisto perdirbimo virtuvės

Į Akmenės, Joniškio, Pakruojo, Kelmės, Radviliškio, Šiaulių rajonuose ir Šiaulių mieste veikiančias didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles atliekas pristatantys gyventojai neretai pristato ir namuose susikaupusių stiklainių, kuriuos atliekų priėmėjas-kontrolierius pasiūlo ne išmesti, o perduoti dalijimosi daiktais stotelei. Čia surinkti stiklainiai transportuojami į „Maisto banko“ Šiaulių filialą.

Savanoriai iš nuo iššvaistymo išsaugotų uogų, vaisių, daržovių, kruopų gamina džemus, troškinius, sriubas ir išdalina tiems, kurie jų įsigyti neišgali. Kiekvieną dieną virtuvėje yra sunaudojama ne mažiau kaip 300 vnt. stiklainių, dėl to jų poreikis išlieka aktualus visus metus.

Ugdomos socialinės-pilietinės kompetencijos

Ši akcija taip pat jau yra prigijusi ir ne vienoje Šiaulių regiono savivaldybės ugdymo įstaigoje. Ne tik atlaisvėjusios namų lentynos, pakartotinis naudojimas, tačiau ir socialinių-pilietinių kompetencijų ugdymas skatina mokytojus, moksleivius ir jų šeimas prisidėti prie stiklainių rinkimo.

Nuo bendradarbiavimo pradžios ŠRATC ir „Daiktų kiemas“ iš viso surinko 7 800 vnt. stiklainių. Vien per 2023-iuosius metus jau yra surinkta ir „Maisto bankui“ perduota 3 760 vnt. stiklainių.

Priimami stiklainiai turi atitikti reikalavimus

Priimami stiklainiai turi būti 0,46–0,58 l talpos, švarūs, užsukami, plačiais „kaklais“, be dangtelių. Savanoriai taip pat prašo, jei gyventojai turi galimybę, nuvalyti popierines etiketes – taip palengvinsite jų darbą. Stiklainiai maistu pripildomi specialioje linijoje, kuri yra pritaikyta tik nurodyto dydžio stiklainiams. Dėl šios priežasties nei mažesnių, nei didesnių stiklainių nėra galimybės panaudoti.

Prisidėti prie akcijos, sužinoti daugiau informacijos galite susisiekę el. paštu info@daiktukiemas.lt arba tel. nr. +370 664 36382.

ŠRATC informacija

Informacija atnaujinta 2023-09-18 08:24

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}