Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

NAUJIENOS

ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS 2024-2030 METŲ STRATEGINIO PLĖTROS PLANO RENGIMO EIGOS PRISTATYMAS VISUOMENEI

2023-09-15 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
NAUJIENOS

Rugsėjo 12 dieną 15 val. nuotoliniu būdu įvyko Šiaulių rajono savivaldybės 2024-2030 metų strateginio plėtros plano rengimo eigos pristatymas visuomenei.

Pristatymo metu su prisijungusiais gyventojais pirmiausia aptarti Europos Sąjungos strateginiai dokumentai bei planai, strateginės investavimo kryptys, trumpai apžvelgta 2021-2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programa, pagrindinės sritys. Taip pat buvo prisiminti ir Nacionaliniai teisės aktai bei strategijos, kurios lemia regionų plėtros prioritetus ir kryptis. Galiausiai įvardinti savivaldybės kompleksinio bei specialiojo teritorijų planavimo dokumentai, kiti parengti strateginiai dokumentai, tokie kaip Turizmo plėtros strategija, Atliekų prevencijos ir tvarkymo planas, Atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas ir kiti dokumentai, kurie turi reikšmingos įtakos rengiant plėtros strategiją.

Susitikimo metu taip pat buvo pristatyta esama situacija: demografinė, socialinė, verslo, turizmo, švietimo statistiniai duomenys, aptartas ryšys tarp vykstančių pokyčių ir poreikio planuoti viešųjų paslaugų teikimo apimčių pokytį iki 2030 metų. Pristačius aplinkos apsaugos, transporto infrastruktūros, inžinerinės ir energetinės infrastruktūros bei informacinių technologijų infrastruktūros stiprybių, silpnybių, galimybių ir grėsmių analizę, gyventojai buvo kviečiami įvardinti Šiaulių rajono silpnybes bei stiprybes.

Aktualiausiomis problemomis gyventojai įvardijo lėtą geriamojo vandens ir nuotekų sistemos plėtrą, viešųjų autobusų stotelių trūkumą gyvenamosiose teritorijose bei trūkstamą rekreacinę infrastruktūrą prie vandens telkinių. 

Visos šios priemonės yra numatytos rengiant Šiaulių rajono savivaldybės 2024-2030 metų strateginį plėtros planą, o gyventojai bei bendruomenės ir toliau kviečiami aktyviai dalyvauti savivaldos procese.

Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Vaida Kerėžienė

Informacija atnaujinta 2023-09-18 08:20

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}