Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

NAUJIENOS

ŠIAULIŲ RAJONE – MILIJONINĖS INVESTICIJOS Į MOKYKLAS

2024-04-08 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
NAUJIENOS

Šiemet Šiaulių rajono mokyklose pradedami įgyvendinti net keli stambūs projektai, su kuriais į rajoną ateina milijoninės investicijos. Pagal „Tūkstantmečio mokyklų“ (TŪM) programą į Šiaulių rajono mokyklas bus investuota per 2,88 mln. Eur, pagal Regionų plėtros planą numatyta dar per 3,2 mln. Eur, o iš ŠMSM mokyklų sporto aikštynų atnaujinimo programos – dar apie 1, 4 mln. Eur.  

Visos šios lėšos bus skirtos statybos, remonto darbams, laboratorijų įrengimui, pedagogų mokymams ir stažuotėms.

 • Įgyvendinant „Tūkstantmečio mokyklų“ programą Kuršėnų S. Anglickio progimnazijoje bus statomas priestatas (apie 440 tūkst. Eur), šis projektas planuojamas pradėti dar šiemet. Seniausiai Kuršėnų miesto mokyklai labai trūksta patalpų, todėl bus statomas dviejų aukštų priestatas Bendradarbystės mokymų centrui, kuriame įsikurs laboratorijos, biblioteka.
 • Lėšos iš TŪM programos įsigyti reikalingos įrangos, baldų ir priemonių biochemijos, fizikos, matematikos kabinetų, laboratorijų remontui ir įrengimui, taip pat pedagogų kvalifikacijos kėlimui ir kompetencijų stiprinimui bus skiriamos:
 • Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijai (apie 400 000 Eur),
 • Gruzdžių gimnazijai (apie 260 000 Eur)
 • Dubysos aukštupio mokyklai (apie 450 000 Eur),
 • Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijai (apie 480 000 Eur)
 • Kuršėnų Pavenčių mokyklai–daugiafunkciam centrui (apie 470 000 Eur).

Dar 2023 m. lapkritį Šiaulių regiono plėtros tarybai buvo pateiktas pasiūlymas dėl Šiaulių rajono savivaldybės projektų įtraukimo į regionų plėtros planą. Minėtame pasiūlyme numatoma įrengti 3 naujas ikimokyklinio ugdymo grupes: 2 – Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazijoje, 1 – Šiaulių r. Dubysos aukštupio mokyklos Aukštelkės skyriuje.

 • Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazijoje planuojamas priestatas, kurio pirmas aukštas skirtas ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymui.
 • Šiaulių r. Dubysos aukštupio mokykla Savivaldybę jau anksčiau yra informavusi apie patalpų ir erdvių poreikį Aukštelkės skyriuje. Šiuo metu prasidėjo priestato prie mokyklos pastato Aukštelkėje statybos planavimo darbai. Planuojama, kad priestate bus erdvės sveikatinimui ir fiziniam aktyvumui, meniniam ir muzikiniam ugdymui bei ūkiniams mokyklos poreikiams.

Taip pat į Šiaulių rajono savivaldybės regionų plėtros planą įtrauktas projektas „Edukacinių erdvių įrengimas Šiaulių rajono ugdymo įstaigose, vystant visos dienos mokyklos veiklas“ Projekte numatyta įrengti edukacines erdves, skirtas visos dienos mokyklos veikloms, atlikti patalpų remontą, nupirkti reikalingą įrangą, priemones.

 • Šiaulių r. Voveriškių mokyklai skiriamos lėšos įrengti multifunkcinę edukacinę erdvę skirtą visos dienos mokyklos veikloms organizuoti. Taip pat manoma, kad tikslinga būtų įrengti modulinį pastatą su 4–5 edukacinėmis erdvėmis ir sporto salę.
 • Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje bus atnaujinamas sporto aikštynas. Vien šiemet planuojama padaryti darbų už 290 000 Eur (58 000 Eur –Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšos; 232 000 Eur – valstybės biudžeto lėšos), o bendra viso projekto vertė sieks apie 1,4 mln. Eur.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija ir archyvo nuotraukos, UAB „Architektūra ir konstrukcijos“ vizualizacija

Informacija atnaujinta 2024-04-08 14:52

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}