Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

NAUJIENOS

PRISTATYTA STASIO TUMĖNO KNYGA APIE IŠ ŠIAULIŲ RAJONO KILUSĮ KUNIGĄ PRANCIŠKŲ MYKOLĄ JURĄ

2023-05-23 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
NAUJIENOS

Gegužės 19 d. Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo prasidėjimo parapijos salėje surengtas Seimo nario Stasio Tumėno knygos „Gyvenęs Lietuvai: nuo Bridų iki Čikagos“ pristatymas. Ši knyga apie iš Bridų krašto kilusį kunigą, mecenatą, knygų leidėją ir rėmėją, ALKA įsteigėją JAV Putname (JAV) Pranciškų Mykolą Jurą.

Knygos leidybą rėmė Šiaulių rajono savivaldybė.

Knygos autoriaus Stasio Tumėno teigimu, neatsitiktinai knygos sutiktuvės įvyko Švč. Mergelės Marijos bažnyčios parapijos salėje, nes kunigas, šios parapijos klebonas Gintaras Jonikas į šią parapiją dirbti atvyko iš Detroito, todėl puikiai žino, kas išeiviams yra parapija, bažnyčia. Apie tai kunigas Gintaras Jonikas ir papasakojo susirinkusiems.

Knygos pristatyme dalyvavo ir pasidžiaugė šiuo leidiniui VUŠA bibliotekos archyvarė Vida Steponavičienė, Bridų bendruomenės pirmininkė Rasa Šiškuvienė, Šiaulių rajono tarybos narys Algis Mačiulis, Šiaulių nevyriausybinių organizacijų atstovai, bibliotekininkai, VšĮ "Pravers" vadovė dr. Renata Veršinkienė.

Ištraukas iš knygos skaitė Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas.

Knygos autorius Stasys Tumėnas padėkojo visiems, kurie padeda jam darbuotis „istorinės atminties alėjoje“, nes norisi, kad tie žmonės, kurie 50 metų buvo trinti iš atminties, mūsų tautos sąmonės, sugrįžtų į Lietuvą atsiminimais, knygomis“.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija

Tautvydo Elijošiaus nuotraukos

Informacija atnaujinta 2023-05-23 10:32

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}