Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

NAUJIENOS

KUŽIŲ BENDRUOMENĖS KELIONĖ Į KĖDAINIŲ KRAŠTĄ

2023-08-28 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
NAUJIENOS

Įgyvendinant 2023 metų Šiaulių rajono kaimo ir Kuršėnų miesto gyventojų bendruomenių rėmimo programos projektą  „Kužių bendruomenės vieningumo, kūrybiškumo bei verslumo puoselėjimas“ , Kužių bendruomenės nariai 2023 m rugpjūčio 19 d. keliavo užmegzti ryšį su kitomis šalies bendruomenėmis, pasisemti naujų verslo idėjų.

Pasirinkome Kėdainių kraštą, užsukant pakeliui į Skėmių Traktierių, kuris yra Radviliškio rajone. Skėmių kaimo bendruomenė, pasižyminti ypatingu verslumu, įgyvendino ne vieną projektą.  Vienas iš jų - Traktieriaus kaimas. Šio projekto metu buvo rengiamos Traktieriaus kaimo edukacinės programos. Vienoje iš šių programų „Traktieriaus meduolių kepimas“ dalyvavome ir mes. Buvome sužavėti gaspadinės pasakojimais apie Traktieriaus atsiradimą ir jo istoriją. Gaminome meduolius, glajų ir juo dabinome kiekvienas savo meduolį, buvo smagi ir vienijanti veikla, kaip maži vaikai džiaugiamės savo pagaminu meduoliu. Paskanavę ir pabendravę, gaspadinės šiltai išlydėti  vėl sėdome į autobusą ir keliavome į Tėvo Stanislovo Paberžę. Aplankėme 1863 m. sukilimo muziejų ir Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo bažnyčią.

Po to vykome į Kunigaikščių Radvilų miestą – Kėdainius, kurie 290 metų buvo privatus Radvilų miestas. Kėdainiai – vienas iš septynių Lietuvos miestų, turinčių unikalų istorijos ir urbanistikos paminklą – Senamiestį. Išgirdome  pasakojimus apie šiame mieste kadaise gyvavusią gausią žydų bendruomenę, kurie gyveno gana visavertį gyvenimą: veikė mokyklos, našlaičių prieglauda, pirtis, Žydų liaudies bankas, senelių prieglauda, ugniagesių komanda. Veikė nemažai žydų kultūros, sporto, visuomeninių ir politinių organizacijų.

Po gražaus senamiesčio apžiūros traukėme į Krakių bendruomenės centrą. Krakių miestelis ne tik turtingas istorija, bet ir veikliais, visuomeniškais bendruomenės nariais, kurie, rengdami projektus, nestokoja kūrybinių idėjų, o svarbiausia – nebijo jų įgyvendinti (projektas „Krakių krašto kultūrinio ir kulinarinio paveldo išsaugojimas“) ir sukurti įdomią edukacinę programą. Kadangi Krakės – senas žydų miestelis, programa skirta žydų kultūriniam ir kulinariniam paveldui. Anot Daivos, sukurtos programos, kur klientas  pasitiktas, išlydėtas to laikmečio dvasia: ir paragaus, ir sužinos, ir dalyvaus kultūrinėje programoje, kurioje ir mūsų bendruomenė dalyvavo, susipažinome ne tik su bendruomenės verslo idėjomis, bet ir patys išbandėme, skaitėme „žydiškai“, lyginome kultūrų papročius, patarles, šventes, skanavome  žydiškų  patiekalų.

Projekto tikslas įgyvendintas- stiprinti Kužių bendruomenės tarpusavio ryšį, aktyvinti Kužių bendruomenės narius, skatinti socialines, kultūrines bei verslo iniciatyvas.

Dėkojame bendruomenės nariams padėjusiems  įgyvendinti kelionę:  Inetai, Jurgitai, Nijolei ir Ritai.

Kužių bendruomenės pirmininkė Irmina Mažeikienė

Nuotraukos iš bendruomenės archyvo

Gautas sutikimas viešinti

Informacija atnaujinta 2023-08-28 09:38

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}