NAUJIENOS
KURTUVĖNUOSE ATŠVĘSTI NEVALNINKŲ ATLAIDAI, MENANTYS PRIE STEBUKLINGOJO ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS PAVEIKSLO MOTINŲ LIETAS AŠARAS DĖL Į REKRŪTUS PAIMTŲ SŪNŲ
Rugsėjo 28–29 dienomis Kurtuvėnų miestelis šventė vienus archaiškiausių iki šiol išlikusių Švč. Mergelės Marijos, Belaisvių Vaduotojos, – Nevalninkų – atlaidus. Su muzika, daina ir malda kurtuvėniškiai pamini išskirtinę miestelio istoriją, pasitinka auksinį rudenį, pasidžiaugia nuveiktais darbais.
Šeštadienį miestelio gyventojai rinkosi į kultūrinę programą, kurioje koncertavo vokalinis ansamblis „Lia-Fa-Do“, vadovaujamas Algirdo Riaubicko, kuriame dainuoja dvi žavios kurtuvėniškės – Stefanija Volbikienė ir Aurelija Kniurienė, kurios ir vedė koncertinį vakarą. Taip pat dainavo etnografinis ansamblis „Kurtuove“, vadovaujamas Ramunės Mikėnienės, linksmiems kaimynų pasišokimams grojo šakyniškis maestro Rimantas Mickevičius. Visus gardžia sriuba vaišino Kurtuvėnų seniūnaitė Irena Urbonavičienė, o vakaro dangų nušvietė fejerverkų ugnys.
Sekmadienio rytą visi tradiciškai rinkosi į Nevalnininkų atlaidų šv. Mišias, kurias aukojo parapijos klebonas Marius Dyglys.
Tikintieji meldėsi prie stebuklingojo švč. Mergelės Marijos, Belaisvių Vaduotojos, paveikslo. Klebonas Marius Dyglys homilijoje priminė stebuklingą ir gilią šio paveikslo, kuris atsukamas į tikinčiuosius tik kartą metuose – būtent per Nevalninkų atlaidus, istoriją. Šis paveikslas yra sukamo altoriaus, kurio vienoje pusėje Švč. Mergelės Marijos skulptūra, o kitoje – šis stebuklingas paveikslas, dalis. Šis altorius pastatytas pačioje XIX amžiaus pradžioje, o paveikslas sukurtas žymiai ankstesniu laiku, kabėjęs Kurtuvėnų bažnyčioje atskirai ir tik paskui buvęs įtaisytas į Švč. Mergelės Marijos altorių.
Prie šio stebuklingojo paveikslo prieš kelis šimtmečius ir vėliau pralietos upės motinų ašarų. Motinės karštai meldėsi Švč. Mergelei Marijai, kad jų sūnūs – nevalninkai, belaisviai – būtų išvaduoti iš rekrūtų nelaisvės.
Prie šio stebuklingo paveikslo ir dabar tikintieji meldžiasi prašydami malonių, kad jų artimieji, ar jie patys būtų išvaduoti iš įvairiausių vargų, bėdų, ligų nelaisvės, priklausomybių jungo.
Šv. Mišiose giedojo parapijos choras, vadovaujamas vargonininko Kornelijaus Luotės, choro giesmės lydėjo ir iškilmingą atlaidų procesiją.
Bažnyčioje kelias savaites iki atlaidų ir per atlaidus veikė Pumpėnuose, Pasvalio rajone, gyvenančio Virgilijaus Navalinsko paroda „Lietuvos bažnyčios ir koplyčios“. Ši kilnojamoji paroda, apkeliavusi nemažai Lietuvos miestelių ir parapijų, surengta jau 54-ąjį kartą.
Net ir kelis šimtus metų gyvuojantys vieni archaiškiausių Lietuvoje – Nevalninkų atlaidai – kasmet atgyja, atsinaujina ir sukviečia kurtuvėniškius ir svečius bendrai šventei ir maldai.
Šiaulių rajono savivaldybės mero patarėja Rita Žadeikytė
Leono Nekrašo nuotraukos
Informacija atnaujinta 2024-10-01 21:00
Komentarai
{{msg}}