Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

NAUJIENOS

KURŠĖNŲ SPORTO MOKYKLA PASITINKA 50 METŲ JUBILIEJŲ!

2023-08-30 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
NAUJIENOS

Šiaulių rajono Kuršėnų sporto mokykla 2023-aisiais mini 50 metų jubiliejų. Ant Kuršėnų pėsčiųjų tilto jubiliejaus proga rugpjūčio 28 dieną atidaryta šviečiančių fotografijų paroda, o rugsėjo 8-ąją Kuršėnų sporto mokykla pakvies į jubiliejinę šventę Kuršėnų kultūros centre. Atsinaujinusi, išgražėjusi, turtinga puikiais vadovais ir specialistais, gabiais sportininkais ir jų pergalėmis Šiaulių rajono savivaldybės neformaliojo švietimo įstaiga, kurioje užsiėmimų ir veiklos randa ir vaikai, ir suaugusieji, pasitinka istorinį jubiliejų apžvelgdama savo veiklą nuo įsikūrimo iki dabar.

Kuršėnų sporto mokyklos direktorė Ilona Vaičiulienė su darbuotojais sudėliojo visą 50-ies metų veiklos mozaiką, kurioje svarbiausi – sportuojantys žmonės.

Pradžia – 1973-ųjų rugsėjį

Sporto mokykla Kuršėnuose veiklą pradėjo 1973 metais rugsėjo 1 dieną, kai buvo atidarytos rankinio ir stalo teniso grupės, o pratybas tuomet lankė 70 vaikų. Pirmuosius žingsnius mokykloje pradėjo 40 jaunųjų rankininkų ir 30 stalo tenisininkų.  

Pirmasis Kuršėnų sporto mokyklos direktorius buvo Kęstutis Padgurskis, kuris su Vytautu Griciumi treniravo rankininkus Kuršėnuose, Meškuičiuose, Kužiuose ir Ginkūnuose.

1978 metais stalo teniso veikla buvo nutraukta ir įsteigtos orientavimosi sporto grupės. Treniruotasi ir Kuršėnų sporto mokykloje, ir Kurtuvėnų mokykloje.

O štai 1988 metais savo veiklą jau pradėjo lengvosios atletikos, krepšinio ir regbio sporto šakos.

Lengvoji atletika buvo kultivuojama Aukštelkėje, Gruzdžiuose, Varputėnuose, Šiupyliuose, Kairiuose, Bubiuose ir Pavenčiuose.

1990 metais uždarytos regbio bei krepšinio, o įkurtos futbolo  grupės.

1994 metais Kuršėnų sporto mokyklai pradėjo vadovauti žinomas regione krepšinio treneris Vidmantas Janušauskas.

1995 metais atkurtas krepšinis ir įsteigtos laisvųjų imtynių grupės.

1997 metais laisvosios imtynės perorganizuotos į graikų-romėnų imtynes.

2000 metais pradėta teikti bokso sporto programa.

2001 metais atidarytos merginų dziudo grupės, o mokyklos direktoriaus pavaduotoju ugdymui paskirtas Arnas Lukošaitis.

2002 m. pradėtas kultivuoti žirginis sportas.

2011 m. pradėjo veikti kiokušin karatė grupės.

Tais pačiai 2011 metais Šiaulių rajono savivaldybė pagal panaudos sutartį sporto mokyklai skyrė Kuršėnų Daugėlių pagrindinei mokyklai priklausiusį pastatą, o 2015 metais – ir stadioną su administraciniu pastatu.

Nuo 2016 metų sausio 1 dienos panaikintas Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus Sporto poskyris ir mokyklai patikėtos papildomos funkcijos: sportinis ir rekreacinis švietimas, sporto klubų ir kita sportinė veikla.

Nuo 2022 metų balandžio mėnesio įsteigtas 1 metodininko etatas, priimti 4 metodininkai po 0,25 etato, kurie dirba Bubiuose, Gruzdžiuose, Kairiuose, Kužiuose.

Jie prisijungė prie metodininkų mokinių ir suaugusiųjų sportui (po 0,5 etato).

369 mokiniai, 26 sporto grupės

Šiais mokslo metais mokyklą lanko 369 mokiniai, veikia 26 grupės: lengvosios atletikos ir krepšinio (po 6 grupes),  futbolo ir graikų-romėnų imtynių (po 5), dziudo ir kiokušin karatė (po 2) ir tinklinio (1) grupė.

Įvairių sporto šakų pratybos vyksta sporto mokyklos, Šiaulių rajono  Dubysos aukštupio mokyklos Bubių skyriuje, Kuršėnų Lauryno Ivinskio, Gruzdžių ir Meškuičių gimnazijų, Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos, Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos Drąsučių skyriuje, Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro, Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazijos, Šiaulių rajono Kairių jungtinės mokyklos Kairių skyriuje, Voveriškių mokyklų sporto bazėse.

Sėkmingai bendradarbiaujant su bendrojo ugdymo mokyklomis, klubais, visuomeninėmis organizacijomis atsiranda daugiau galimybių mokiniams sudaryti geresnes sąlygas naudotis jų sporto salėmis, stadionais, maniežais, aikštelėmis, organizuoti ir dalyvauti įvairiose varžybose, stovyklose, seminaruose, ekskursijose ir kitose veiklose.

Mokykla per pastaruosius kelerius metus pasikeitė neatpažįstamai, tačiau neužtenka vietos užsiėmimas pagrindinėse mokyklos sporto bazėse. Džiaugiamės, jog Šiaulių rajono bendrojo ugdymo mokyklos noriai priima mūsų jaunuosius sportininkus į savo sporto bazes.

Atnaujinta infrastruktūra

2011 metais Kuršėnų sporto mokyklai buvo perduotas senas buvusių gamyklos kultūros namų pastatas Kuršėnuose, Daugėlių mikrorajone.

Per pastaruosius metus sporto mokyklos įvaizdis pasikeitė neatpažįstamai. Atlikta pagrindinio Kuršėnų sporto mokyklos pastato išorės ir vidaus renovacija, taip pat administracinio pastato prie Daugėlių stadiono renovacija, o galiausiai atnaujintas ir Daugėlių stadionas, kuris tapo puikia sporto baze ir mokyklos auklėtiniams ir sporto klubams.

Kiekvienais metais sporto mokykla įsigyja ir atnaujina sporto inventorių bei įrangą. Stadionas aprūpinamas visa reikalinga įranga. 2022 m. birželio mėnesį už Šiaulių rajono savivaldybės skirtas lėšas Sporto mokykla įsigijo 9 vietų mikroautobusą.

Sporto mokyklą lankė ir  dabar garsina futbolininkai broliai Deividas ir Edgaras Česnauskiai, Kipras Kožukolovas, kuris dabar žaidžia Vilniaus ,,Žalgirio“ futbolo komandoje ir atstovauja Lietuvos rinktinei. Taip pat krepšininkai Audrius Danusevičius, Dovydas Redikas, Egidijus Mockevičius, lengvaatlečiai Inga Juodeškienė, Aleksas Abromavičius, Robertas Vališauskas, Tolvydas Skalikas.

Malonu paminėti, kad buvę mokyklos auklėtiniai sugrįžta į mokyklą kaip jaunieji specialistai. Šiuo metu mokykloje dirba Juventa Katkutė, Arnas Liulys (krepšinio neformaliojo švietimo mokytojai), Povilas Mickevičius ir Artūras Ankudinovas (futbolo neformaliojo švietimo mokytojai) ir Robertas Vaišauskas (lengvosios atletikos neformaliojo švietimo  mokytojas).

Išlaikomos ilgametės tradicijos

Kuršėnų sporto mokykla stengiasi išlaikyti visas tradicijas, kūrusias mokyklą ir jos istoriją. Šiemet organizuotos tradicinės įvairių sporto šakų mokinių ir suaugusiųjų rajono ir draugiškos varžybos, mokyklų žaidynės, turnyrai. Taip pat organizuoja bendrus renginius su Kuršėnų meno mokykla, Kuršėnų kūrybos namais.

Visų sporto šakų mokiniams rengiamos stovyklos, ekskursijos, susitikimai į didžiuosiu šalies miestus.

Vyksta susitikimai su policijos atstovais, bendri renginiai su neįgaliaisiais, boulingo varžybos, išvykos į baseiną, koncertus ir kitus renginius.

Dalyvaujame Kuršėnų miesto šventėse, kiekvienais metais organizuojame bėgimą ir dviračių žygį Kuršėnų miesto gatvėmis.

Vyksta tradicinės imtynių varžybos Valdui Jasočiui atminti, kiokušin karatė, Šiaulių rajono lengvosios atletikos taurės, futbolininkų Česnauskių, dziudo Kalėdiniai turnyrai ir kiti.

Mokykla jau keletą pavasarių vyksta į kitų rajonų sporto mokyklas, centrus, kuriuose vykdomos edukacinės programos, keičiamės gerąja patirtimi.

Malonu sulaukti žinių apie Sporto mokyklos mokinių laimėjimus, pergales, tačiau iki to yra ilgas treniruočių kelias, o laimėjimus lemia mokinių užsispyrimas ir sunkus darbas bei mokytojų charizma.

Šiemet visi sporto renginiai, turnyrai ir varžybos skiriamos sporto mokyklos 50-ies metų jubiliejui. Finalinis renginys vyks 2023 metų rugsėjo 8 dieną 17 valandą.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija, parengta pagal Kuršėnų sporto mokyklos pateiktą medžiagą ir nuotraukas

Informacija atnaujinta 2023-08-30 13:53

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}