Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

NAUJIENOS

KURŠĖNŲ DVARE – ŽYMIŲ MENININKŲ VISOCKIŲ KŪRYBOS PARODA

2023-03-15 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
NAUJIENOS

Kovo 22 d. 15 val. Kuršėnų dvaras kviečia į išskirtinę parodą, kurioje savo darbus eksponuos kraštietis, žinomas akvarelės meistras profesorius Antanas Visockis, žmona keramikė docentė Aldona Visockienė ir tapytoja dukra Viktorija Visockytė.

Dailininkų Antano ir Aldonos Visockių kūryba puikiai pažįstama ir vertinama ne tik Belgijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Švedijoje, Baltarusijoje, bet ir jo gimtinėje – Šiaulių rajone, taip pat ir Kuršėnuose.

Nuo 1968m. dalyvauja miesto, respublikos parodose ir Baltijos šalių akvarelės trienalėse. Daugelio parodų užsienyje dalyvis  (Rusija, Lenkija, Prancūzija, Švedija, JAV, Belgija, Beninas ir kt.). Surengė per dešimt personalinių parodų, iš kurių dvi – Olandijoje. Kartu su žmona keramike Aldona Visockiene yra sukūręs keramikos pano interjeruose.

Antanas Visockis gimė 1941 07 18  Džiuikių km., Kužių seniūnijoje, Šiaulių rajone. 1950-1957 m. mokėsi Šiaulių I- oje ir V- oje vidurinėse mokyklose, 1957 -1962 m. Kauno vidurinėje dailės mokykloje. 1962-1968 m. atvyko į Šiaulius ir dirbo Šiaulių dailės mokykloje. Nuo 1969 m. pradėjo dirbti Šiaulių pedagoginiame institute (Šiaulių universitete). Nuo 1974 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys ir kūrėjų asociacijos narys. 1992 m. suteiktas docento mokslinis vardas. Nuo 1995 m. Lietuvos kūrybinės akvarelininkų grupės narys ,,Aqua 12". 2008 m. suteiktas humanitarinių mokslų profesoriaus vardas.

Pagrindinė Antano Visockio kūrybos sritis – akvarelė. Menininkas tapo aliejumi, kuria filosofines-simbolines akvareles puantilistine technika. Teminis diapazonas – peizažai, natiurmortai, portretai, teminės kompozicijos.

Antanas Visockis eksponavo per 30 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, iš jų Olandijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Švedijoje. Virš 250 bendrų parodų Lietuvoje ir užsienyje. Su keramike Aldona Visockiene sukurta eilė monumentalių keramikos pano Šiaulių miesto ir rajono, bei vidurinių mokyklų visuomeniniams interjerams. Pastaruoju metu daugiausiai dirba akvarelės technikoje. Dalyvauja tarptautinėse akvarelės bienalėse ir pleneruose, turi nominacijų už kūrybinius pasiekimus puantilizmo technikoje. Nuolatinis Pasaulio žemaičių parodų dalyvis.

Aldona Visockienė gimė 1942 lapkričio 24 dieną Žarėnuose. Baigė miestelio septynmetę mokyklą, įstojo į Telšių taikomosios dailės technikumo keramikos skyrių, kurį baigė 1961 metais. Tais pat metais įstojo į Vilniaus dailės institutą, kur tęsė keramikos studijas. Apgynusi diplominį darbą, Aldona Visockienė atvyko į Šiaulius, pradėjo dirbti Pedagoginiame institute ( Šiaulių universitetas), kur pedagoginę veiklą tęsė iki 2010 metų, docentės pareigose. Dėstė piešimą ir keramikos pagrindus, išleido  keramikos technologijos vadovėlį  skirtą studentams ir besidomintiems keramikos menu. Nuo 1968 m. dalyvauja visose Šiaulių miesto ir kitose šiauliečių dailininkų organizuojamose parodose respublikoje ir už jos ribų. Dalyvavo personalinėse parodose  Belgijoje ir Olandijoje su dailininku Antanu Visockiu ir Viktorija Visockyte (keramika, tapyba, akvarelė). Sukūrė eilę stambių keramikos dekoratyvinių darbų  Šiaulių miesto interjerams, mokykloms. Dalyvavo įvairiuose seminaruose, parodose ir bienalėse Kaune ir respublikoje - Klaipėdoje, Panevėžyje, Alytuje, Vilniuje. Organizavo personalines parodas Šiaulių parodų rūmuose, Vilniuje ŠMC centre, 2021 m.  ataskaitinę personalinę  parodą su dailininku Antanu Visockiu. Kasmet dalyvauja  respublikinėje miniatiūrų parodoje Laiptų galerijoje, Vilniaus ir Šiaulių piešinių parodose. Glaudžiai bendrauja su Kuršėnų tautodaile, su Kuršėnų keramikos meistrais, talkina seminarams, dalyvauja jų kūrybinėje veikloje, konferencijose.

Viktorija Visockytė - dailininkė, pedagogė, Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Gimė 1972 m., baigė Šiaulių Juliaus Janonio vidurinę mokyklą, vaikystėje lankė Šiaulių vaikų muzikos mokyklą. Studijavo Šiaulių pedagoginiame institute ( Šiaulių universitetas) braižybos, dailės, darbų specialybės programą, baigė 1995 m. 1989 m baigė tapybos programos magistrantūrą. Dalyvauja kasmetinėse ir kitose grupinėse parodose. Surengė keletą personalinių parodų Stasio Juškaus galerijoje, Šiaulių  Filharmonijos salėje. 2004 m. dalyvavo Tarptautinėje parodoje Antverpene (kartu su Aldona ir Antanu Visockiais). Dalyvauja grupinėse parodose su buvusiais kolegomis magistrantais, Pasaulio žemaičių parodose Plungėje, miniatiūrų parodose. 2005 m. Šiaulių universitete baigė socialinės pedagogikos ir psichologijos magistro programą. 2013 m. įstojo į Lietuvos Dailininkų sąjungą.

Daugiau nei 20 metų dirba mokytoja metodininke Šiaulių dailės mokykloje, dalyvauja kolektyvo parodose. Dalyvavo akvarelės  pleneruose Užventyje, Klaipėdoje, Šaukėnuose. Dalyvavo kaip projekto dalyvė Pasaulio akvarelės konkurso parodoje Fabriane (Italija).

Viktorija mėgsta kurti aliejinės tapybos, akvarelės, akrilo, pastelės technikomis, tradicinėmis meno medžiagomis ant tradicinės materijos - drobės, popieriaus. Darbuose vyrauja kūrybinis komponavimas, ekspresyvi išraiška. Spalvų gama aktyvi, šviesi. Liečiamos žmogaus ir gamtos, buvimo gamtoje temos. Spalvomis siekiama išgauti nuotaikų emocijų įvairovės, pamąstymo, gamtos ir spalvų grynumo grožio pajautos.

Informacija atnaujinta 2023-03-15 09:20

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}