Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

NAUJIENOS

KURIAME TURININGĄ DABARTĮ PRAEITIES ĮVYKIŲ IR ASMENYBIŲ ĮKVĖPTI ČIA, RAUDĖNUOSE

2022-10-18 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
NAUJIENOS

Dar vasaros pabaigoje, šv. Baltramiejaus atlaidų ir didžiosios vasaros šventės „Gandrus ir vasarą palydint“ metu VO „Raudėnų bendruomenė“ pristatė LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuotą projektą – Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2022 metų veiksmų plano 1.1.6 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, įgyvendinant bandomąjį modelį „Kartą Raudėnuose... – nuo gyvenimo iki knygos, nuo knygos iki gyvenimo“ bei tai, kad projekto įgyvendinimo metu bus išleista Jono Kiriliausko parengta knyga „Kartą Raudėnuose (Kunigo Kazimiero Pakalniškio – Dėdės Atanazo laikų Raudėnai 1916–1933)“ ir organizuotos Raudėnų kaimo gyventojus telkiančios, turimas erdves ir priemones išnaudojančios 8 įvairios teminės veiklos.

Rudeniui įpusėjus raudėniškiai nori ne tik pasidžiaugti jau turiningai ir prasmingai prabėgusiomis akimirkomis: tradiciniu ir itin gausaus dėmesio sulaukusiu Baltų vienybės vakaru ant Šatrijėlės pilkapio, vaikams ir jaunimui pravesta edukacija „Išminties skrybėlaitė“, Tarptautinių pagyvenusių žmonių ir kavos dienų proga vyresniuosius sukvietusia popiete „Skonis. Kvapas. Komplimentas“, Košės (nuo obuolienės ir kruopų iki rudeniškų spalvų ir požiūrių...) rytmečiu, bet ir pakviesti į būsimus susitikimus ir priemones, kurie įprasmina bei viešina ir dar vieną ypatingą per Raudėnus visam Šiaulių rajonui faktą.

1798-1800 m. Raudėnuose gyveno ir dirbo Jurgis Ambraziejus Pabrėža (1771-1849) – kunigas, pranciškonas, gydytojas, botanikas, pirmasis Lietuvos floros tyrinėtojas, pamokslininkas, etnografas, vienas iškiliausių XIX a. švietėjų. Jis išleido pirmąjį lietuvišką geografijos vadovėlį, aprašė 643 augalų ir sukūrė apie 800 augalų rūšių herbariumus. Seimas 2021-uosius paskelbė Jurgio Pabrėžos metais, siekdamas atkreipti dėmesį į šį iškilųjį XIX a. švietėją ir jo darbus. 2022 m. Kretingos rajono savivaldybė inicijavo kultūros kelio „Jurgis Ambraziejus Pabrėža (1771-1849)“ kūrimą, kuriuo siekiama tęsti tėvo J. A. Pabrėžos atminimo įamžinimą, apjungiant vietovių, minimų J. A. Pabrėžos gyvenimo aprašyme, infrastruktūrą, religinį, kultūros paveldą, potyrius, žmones, istoriją, kultūrą, bei pristatyti visuomenei. J. A. Pabrėžos gimimo, studijų ir kunigavimo šalies parapijose palikimas, tarsi kelias, jungia 6 savivaldybes: Kretingos, Telšių, Raseinių, Skuodo, Šiaulių rajono ir Rietavo. Pasaulinę kultūros dieną (2022-04-15) Šiaulių  rajono ir Kretingos rajono bei Raseinių, Rietavo, Telšių, Skuodo rajonų savivaldybės pasirašė susitarimą dėl įsitraukimo į inicijuojamą ir kuriamą kultūros kelią „Jurgis Ambraziejus Pabrėža (1771-1849)“.

Minėtų įvykių ir asmenybių visuomeniškumo, Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos architektūros ir paveldosaugos bei kultūros skyrių, Raudėnų įstaigų – ŠRSKC Raudėnų filialo, ŠRSVB Raudėnų bibliotekos, seniūnijos, bažnyčios, Pavenčių MDC Raudėnų skyriaus, Dienos centro – darbuotojų partnerystės, Raudėnų kaimo gyventojų ir svečių aktyvumo bei susidomėjimo įkvėpti, projekto sąlygų įpareigoti tęsiame suplanuotas bei iš naujų patirčių gimstančias iniciatyvas: spalio 22 d. edukacinė, pažintinė, pramoginė išvyka „Jurgio Ambraziejaus  Pabrėžos keliais Žemaitijoje“ kviečia aplankyti Žemaitijos vietoves – religinius, istorinius, kultūrinius, gamtos objektus – kuriuose prieš ketvirtį amžiaus trumpiau ar ilgiau gyveno kunigas J. A. Pabrėža; lapkričio 11 d. Ilgių vakaras Raudėnuose dalyvių laukia ekskursijoje „Raudėnų apvaikščiojimai pagal dėdę Atanazą“, paskaitoje-studijos medžiagos pristatyme „Raudėnai J. Pabrėžos laikais. Ryžtai ir neryžtai Raudėnuose pagal kunigą Jurgį Ambraziejų Pabrėžą“, Rietavo savivaldybės kultūros centro Tverų filialo folkloro ansamblio „Kermuošie“ koncerte; lapkričio antroje-gruodžio pirmoje pusėje kvies artėjančių švenčių edukacijos, knygos pristatymo ir Advento vakarai, šventinės eglės įžiebimo šventės.  Laukiame pas mus/su mumis svečiuose/pasibuvimuose ir Jūsų...:)

    

VO „Raudėnų bendruomenė“ informacija

Informacija atnaujinta 2022-10-18 08:33

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}