Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

ŽEMĖS MOKESTĮ LAIKU SUMOKĖJO ¾ ŠIAULIŲ APSKRITIES  ŽEMĖS SAVININKŲ

2022-11-16 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

2022 m. lapkričio 16 d., Šiauliai. Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) informuoja, kad 50 tūkst. Šiaulių apskrities žemės savininkų laiku sumokėjo 4,1 mln. eurų žemės mokesčio. 74 proc. tų, kam privalu mokėti žemės mokestį, sumokėjo 84 proc. apskaičiuotos šiųmetės žemės mokesčio sumos.

„Dėkojame visiems, kurie sumokėjo žemės mokestį laiku, o žemės savininkus, kuriems to padaryti nepavyko, kviečiame nedelsti ir mokestį sumokėti kaip įmanoma greičiau“, - sako Šiaulių AVMI  Mokestinių prievolių departamento direktorė Vitalija Kublickienė primindama, jog finansinių sunkumų turintys mokesčių mokėtojai gali kreiptis į VMI dėl mokesčio išdėstymo dalimis sudarant mokestinės paskolos sutartį.

Primename, kad išsamios žemės mokesčio deklaracijos yra įkeltos į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS). Mokėtiną sumą taip pat galima sužinoti prisijungus prie Mano VMI arba, jei gyventojas nesinaudoja VMI e. paslaugomis, o deklaracijos klasikiniu paštu negavo, nes galimai buvo netiksliai nurodęs gyvenamąją vietą, jis mokėtiną žemės mokesčio sumą gali sužinoti ir telefonu 1882. Paskambinę telefonu 85 21 91 777 ir nuspaudę 4 ( t. y. pasirinkus temą „Žemės mokestis: mokėtina suma“) gyventojai taip pat gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą, o kilus klausimams dėl žemės mokesčio apskaičiavimo - turėtų spausti 5 (pasirinkti temą „Žemės mokesčio apskaičiavimas”).

Mokesčių administratorius primena, kad žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo pirmą pusmetį, o jei antrą pusmetį – tuomet žemės mokestis turės būti mokamas nuo kitų metų.

Paprasčiausias būdas sumokėti žemės mokestį – per EDS ar Mano VMI. Taip pat nurodžius žemės mokesčio sumą ir įmokos kodą, kuris yra 3011, tai galima padaryti bankiniu pavedimu, pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimų įstaigose. Mokant žemės mokestį už kitą asmenį, mokėjimo dokumente svarbu nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą bei žemės mokesčio įmokos kodą (3011).

Savarankiškai visą aktualią informaciją apie žemės mokestį galima sužinoti www.vmi.lt > Žemės mokestis. Taip pat VMI seminare Kaip sužinoti savo žemės mokestį? bei VMI tinklalaidėje, kurią rasite čia.

PAPILDOMA INFORMACIJA. APSKAIČIUOTĄ ŽEMĖS MOKESTĮ LAIKU SUMOKĖJO ŠIAULIŲ APSKRITIES:

GYVENTOJAI (gyv.)

JURIDINIAI ASMENYS (JA)

Šiaulių miesto  73 proc. gyv.,

Akmenės rajono 72 proc. gyv.,

Joniškio rajono 77 proc. gyv.,

Kelmės rajono 75 proc. gyv., 

Pakruojo rajono 73 proc. gyv., 

Radviliškio rajono 74 proc. gyv.,

Šiaulių rajono 73 proc. gyv.

Šiaulių miesto 84 proc. JA,

Akmenės rajono 74 proc. JA,

Joniškio rajono 92 proc. JA, 

Kelmės rajono 76 proc. JA,  

Pakruojo rajono 84 proc. JA,  

Radviliškio rajono 79 proc. JA,  

Šiaulių rajono 85 proc. JA.

 

Elona Limantienė,

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija,

 tel.: (8 41) 59 23 06, +370 616 56 416; el. p. elona.limantiene@vmi.lt

Informacija atnaujinta 2022-11-16 15:57

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}