Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

XIX TARPTAUTINIS TEATRŲ FESTIVALIS-KONKURSAS „KARTU“ SUŽAVĖJO TALENTAIS, ŠVIESA IR PUIKIU SKONIU

2019-07-22 Komentarai (0) Naujienos Dalintis

Šeštadienį ir sekmadienį Šiaulių rajono Kurtuvėnų miestelis jau devynioliktąjį kartą buvo sukvietęs šalies ir užsienio mėgėjų teatrus į teatrų festivalį-konkursą „Kartu“. Festivalis, kurį išaugino Kurtuvėnų ir kurtuvėniškių meilė teatrui, šį kartą kvietė ne tik į spektaklius, bet ir į koncertus, intelektualų pokalbius prie kavos, išskirtines parodas ir net išskirtinį ugnies šokį-fejerverką teatro tema „Teatras yra visur“. Tai, kad teatras yra visur ir kad jis turi savo gerbėjus, rodė pilnutėlė žiūrovų salė ir net 11 skirtingų spektaklių, parodytų per dvi festivalio-konkurso dienas.

Šiemet Kurtuvėnuose vaidino net 11 teatrų: Utenos kamerinis teatras, Mažeikių savivaldybės kultūros centro Juozo Vaičiaus skrajojamasis teatras, Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatras, Pasvalio Gintaro Kutkausko teatras, Biržų kultūros centro Boriso Dauguviečio teatras, Telšių Žemaitės dramos teatras, Anykščių kultūros centro teatras, Alksniupių (Radviliškio rajono) kultūros namų teatras „Pilnatis“, svečiai iš Latvijos – Kuldigos kultūros centro teatras ir Lenkijos – Suvalkų lietuvių teatras ir, žinoma, - Kurtuvėnų teatras, jo žavioji režisierė Ramunė Mikėnienė ir jos pastatymas - komedija „Avinėlis nekaltasis“, kuriame žiūrovai išvydo ypatingai mylimus Kurtuvėnų teatro aktorius – žinomus verslininkus, kultūros darbuotojus ir, kaip jau įprasta, vaidinantį ir miestelio kleboną Andrių Valčiuką.

Festivalis prasidėjo senųjų automobilių paradu, kurį surengė Šiaulių klubas „Seni ratai“. Automobiliuose vėžinosi ne tik artistai, bet ir tikras avinas – kurtuvėniškių spektaklio „Avinėlis nekaltasis“ simbolis. Karieta, kinkyta Kurtuvėnų žirgyno žirgais, į festivalį atvežė dalyvaujančių teatrų režisierius, komisijos narius, garbingus svečius.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras festivalio-konkurso atidaryme dėkojo žmonėms, kurie saugo ir puoselėja tradicijas bei sugrąžino į Kurtuvėnus teatrą, gyvavusį dar dvaro laikais, kai dvaro svirne buvo rengiami vaidinimai. Visiems festivalio-konkurso dalyviams buvo įteiktos ir nuoširdžios Šiaulių rajono mero Antano Bezaro padėkos.

Festivalio-konkurso dalyviai sulaukė ir nuoširdžių Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės sveikinimų bei saldžių dovanų. Vos telpančių į glėbį savo iškeptų duonos ir pyrago kepalų festivalio dalyviams dovanojo Šiaulių rajono ūkininkai Ilona ir Petras Baristos.

Vienas renginio organizatorių, festivalio-konkurso režisierius Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro vyriausiasis režisierius Zenonas Gestautas džiaugėsi, kad Lietuvos kultūros taryba jau nebe pirmus metus remia, nes puikiai vertina šį išskirtinį festivalį. Nebe pirmus metus Kurtuvėnų teatrų festivalio-konkurso žiuri pirmininku sutinka dirbti žymus Lietuvos teatro režisierius profesorius Gytis Padegimas. Jis tikino, kad, nors ir būdamas profesionaliojo teatro atstovu, jis vertina patį teatrą, nes kartais ir profesionaliame teatre dominuoja mėgėjiškas lygis, o mėgėjų teatrų vaidinimuose nestinga profesionalumo.

Į Kurtuvėnus mėgėjų teatras, vaidinimai sugrįžo Kurtuvėnų regioninio parko ir jo direktoriaus Rimvydo Tamulaičio rūpesčiu dar 1998 metais, kad Kurtuvėnų dvaro sodyboje, žymiajame Kurtuvėnų svirne būtų atgaivinta sena Kurtuvėnų teatro tradicija – klojimo teatro vaidinimai.

Dvi šio savaitgalio dienas Kurtuvėnų regioninio parko ratinėje skambėjo juokas, aplodismentai, nubraukta ir viena kita ašara. Visuose spektakliuose žiūrovų salėje nebuvo laisvų vietų, tačiau festivalyje-konkurse apdovanojamas tik vienas spektaklis. Šiemet vertinimo komisija, vadovaujama režisieriaus Gyčio Padegimo, pagrindiniu XIX tarptautinio teatrų festivalio-konkurso „Kartu“, Povilo Višinskio vardo prizu, režisieriaus kėdute, pinigine 300 eurų premija ir laureato diplomu apdovanojo Utenos kamerinį teatrą ir režisierių Šarūną Kunicką už parodytą Jono Šarkausko dramą „Už tave to padaryti negaliu“.

Už geriausią Moters vaidmenį apdovanota festivalio dovana bei laureato diplomu Biržų Boriso Dauguviečio teatro aktorė Ingrida Viržintienė už atliktą Valiusės vaidmenį inscenizacijoje pagal Juozą Baltušį „Valiusei reikia Alekso“, režisuotą Vitos Vorienės.

Už geriausią Vyro vaidmenį apdovanotas metine „Valstiečių laikraščio“ prenumerata ir laureato diplomu Anykščių kultūros centro teatro aktorius ir režisierius Jonas Buziliauskas, už atliktą Daukanto vaidmenį Justino Marcinkevičiaus dramoje „Daukantas“.

Šių metų festivalyje – įstabūs koncertai ir parodos kvietė Kurtuvėnuose ir gerokai panaktinėti, ir puodeliui ankstyvos rytinės kavos ir intelektualių pokalbių. Įstabų koncertą Kurtuvėnų šv. Jokūbo bažnyčioje šeštadienio vakarą surengė Klaipėdos brass kvintetas ir solistė Beata Ignatavičiūtė, o svirnas naktiniuose Kurtuvėnuose tapo scena atlikėjui Martynui Kavaliauskui.

Sekmadienį pusryčių kavos pakvietė Ramūno Dagio ir Kazio Bimbos darbų paroda ir pokalbiai prie kavos su Gyčiu Padegimu, Dainiumi Trumpiu, Ramūnu Dagiu, Kaziu Bimba ir Zenonu Gestautu. Vėliau Kurtuvėnų bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Apaštalo Jokūbo atlaidų Šv. Mišios.

Abi dienas dvaro teritorijoje vyko įvairios pramogos ir edukacinės veiklos vaikams ir suaugusiems, tautodailininkų, amatininkų ir prekybininkų mugė. Kurtuvėnų svirno galerijoje buvo galima pamatyti amerikiečių fotografo ir etnologo Edvardo Sheriffo Curtiso fotografijų parodą „Šešėlių gaudytojas“.

 

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Zigmo Ripinskio, Sauliaus Barasos nuotraukos

Gautas sutikimas viešinti 

 

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}