Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

VYČIO PAMINKLAS KURŠĖNUOSE ATGIMĖ DAR KARTĄ IR TAPO JAUKIA REPREZENTACINE MIESTO VIETA

2022-10-19 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Istorinėje Kuršėnų miesto vietoje stovintis Vyčio paminklas nuo šiol vėl taps Valstybinių, tautinių švenčių minėjimų vieta – Šiaulių rajono savivaldybė surado lėšų ir sutvarkė šį paminklą bei jo aplinką – įrengė jaukią aikštę, kuri pritaikyta ir šventiniams minėjimams, ir kasdieniam poilsiui.

Renovuojant pastatą, kuriame įsikūrė Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, buvo priimtas sprendimas sutvarkyti ir Vyčio paminklą bei jo aikštę. Buvo parengtas projektas ir bibliotekos renovacijos darbams einant į pabaigą pradėta tvarkyti ir ši istorinė vieta. Atnaujintas paminklas, aikštė išklota trinkelėmis, įrengti suoliukai, apsauginės tvorelės, pasodinta dekoratyvinių augalų, taip pat pasistengta išsaugoti istorinę reikšmę turinčius, nors ir pažeistus medžius.

Šis Vyčio paminklas Kuršėnams turi svarbią istorinę reikšmę – paminklo postamente yra žodžiai: „Garbė kariams ir šauliams, žuvusiems už Lietuvos nepriklausomybę“, jis buvo pastatytas 1928 m. vasario 16 d., švenčiant Lietuvos Nepriklausomybės 10-metį. Tačiau 1947 metų birželį šį Tautos Nepriklausomybės simbolį nugriovė sovietiniai okupantai.

Kuršėnų Vytis pirmą kartą atgimė 1989 m. birželio 14 dieną – ir tai pirmasis paminklas, atstatytas atgimimo metais Kuršėnuose. Prie šio paminklo nuo tautinio atgimimo dienų vyksta mitingai, valstybinių ir tautinių švenčių dienomis iškeliama vėliava. Dabar, istoriniam Kuršėnų Vyčiui atgimus dar kartą, čia vėl galės vykti Valstybinių, tautinių švenčių minėjimai.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Autorės nuotraukos

Informacija atnaujinta 2022-10-19 19:58

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}