Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

VIENAI PIRMŲJŲ ŠALYJE – ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBEI PATVIRTINTAS PAPILDOMAS FINANSAVIMAS DARŽELIO „NYKŠTUKAS“ PASTATUI ATNAUJINTI

2022-10-26 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Šiaulių r. Kuršėnų lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ spalio viduryje apsilankę Šiaulių rajono savivaldybės vadovai – meras Antanas Bezaras, mero pavaduotojas Česlovas Greičius bei Administracijos direktorius Gipoldas Karklelis pasidžiaugė, kad darželis rūpestingai rengiasi dideliems darbams – viso pastato atnaujinimui. Rugsėjo pabaigoje Šiaulių rajono savivaldybę pradžiugino puiki žinia iš Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) – Šiaulių rajono savivaldybei, vienai pirmųjų šalyje, skirtas papildomas finansavimas „Nykštuko“ darželio pastato atnaujinimui.

Šiaulių rajono savivaldybė – viena pirmųjų šalyje kreipėsi ir gavo lėšų

APVA pranešė, kad iš Modernizavimo fondo finansavimas patvirtintas 4 savivaldybėms priklausantiems pastatams atnaujinti, nes pirmosios papildomo finansavimo suskubo kreiptis būtent Šiaulių, Visagino, Panevėžio ir Ukmergės rajonų savivaldybės. Joms iš Modernizavimo fondo APVA skyrė 1,1 mln. eurų. Likusi suma bus finansuojama paskolos iš Savivaldybių pastatų fondo lėšomis.

Dar 2021 m. spalį Šiaulių rajono savivaldybės taryba pritarė pastato energetinio efektyvumo didinimo investicijų projekto rengimui, o šių metų gegužės mėnesį pateikta paraiška lengvatinei paskolai gauti. Po paskolos sutarties pasirašymo Šiaulių rajono savivaldybės Investicijų ir projektų valdymo skyrių pasiekė informacija apie galimybę 50 proc. paskolos padengti Modernizavimo fondo lėšomis, todėl rugsėjo  8 d. skyriaus specialistai pateikė paraišką, o jau rugsėjo 27-ąją gauta puiki žinia iš Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) – Šiaulių rajono savivaldybei, vienai pirmųjų šalyje skirtas papildomas finansavimas būtent „Nykštuko“ darželio pastato atnaujinimui pasiekiant ne mažesnę kaip B energinio naudingumo klasę.

Šiaulių rajono savivaldybės vadovams, apsilankiusiems Šiaulių r. Kuršėnų lopšelyje-darželyje „Nykštukas“, šios įstaigos direktorė Natalja Staražinskienė pristatė, kaip ruošiamasi pastato atnaujinimo darbams, su kokiais iššūkiais susiduriama, kaip bus organizuojami darbai, kad ir vaikai būtų ugdomi, ir darbai vyktų sklandžiai bei laiku. Šiuo metu, pasak direktorės N. Staražinskienės, darželį lanko per 180 vaikų.

Greta planuojamų didžiulių darbų ir kruopštaus pasirengimo jiems, darželio vadovė Natalja Staražinskienė Savivaldybės vadovams pristatė pagal kitus projektus jau atliktus darbus ir sutvarkytas erdves. Darželyje atnaujintas šilumos mazgas, virtuvė, dalis patalpų, laiptinė.

Savivaldybės vadovai susitiko su darželio darbuotojais, išklausė jų lūkesčius ir pageidavimus bei padėką, kad darželis gražėja, gerėja darbo sąlygos, čia malonu ir jauku dirbti.

Modernizuos, išgražės ir sutaupys lėšų

APVA Modernizavimo fondo projektų grupės vadovė Agnė Markauskienė pasidžiaugė, kad Savivaldybės, kurios kreipėsi finansavimo pirmiausia, jau vykdo modernizavimo darbus ir artimiausiu metu padidinusios energijos vartojimo efektyvumą taupys viešąsias lėšas,  atnaujinti pastatai džiugins lankytojus.

APVA primena, kad Modernizavimo fondas– tai 2021–2030 m. laikotarpiui įsteigtas fondas, skirtas paramą gaunančių valstybių narių pasiūlytoms investicijoms (energetikos sistemoms modernizuoti ir energijos vartojimo efektyvumui gerinti). Modernizavimo fondą sudaro iš ES apyvartinių taršos leidimų prekybos gaunamos lėšos. Be Lietuvos šio fondo lėšomis gali naudotis dar devynios ES valstybės narės. Tai Lenkija, Latvija, Estija, Čekija, Vengrija, Rumunija, Slovakija, Kroatija ir Bulgarija. Bendra ES Modernizavimo fondo Lietuvai numatoma paramos suma iki 2030 m. laikotarpiu gali siekti daugiau kaip 700 mln. eurų.

Šiaulių rajono savivaldybės ir APVA informacija

Ritoa Žadeikytės nuotraukos

Informacija atnaujinta 2022-10-26 16:05

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}