Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

VICEMINISTRO VIZITAS – DĖL KURŠĖNŲ POLITECHNIKOS MOKYKLOS PERSPEKTYVŲ

2020-01-10 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Šiaulių rajono savivaldybėje apsilankęs švietimo, mokslo ir sporto viceministras Arūnas Plikšnys, kuruojantis profesinio mokymo sritį, susitiko su rajono vadovais – meru Antanu Bezaru, jo pavaduotoju Česlovu Greičiumi bei administracijos direktoriaus pavaduotoja Regina Rupšiene ir aptarė rajone veikiančios Kuršėnų politechnikos mokyklos perspektyvas. Susitikime savivaldybėje dalyvavo ir Seimo narys Liudas Jonaitis. Viceministras susitiko ir su profesinės mokyklos bendruomene, apžiūrėjo šios įstaigos mokymo bazę.

Viceministras Arūnas Plikšnys su Šiaulių rajono savivaldybės vadovais atvyko pasikalbėti dėl Kuršėnų profesinės mokyklos galimų vystymosi perspektyvų plečiant neformaliojo profesinio mokymo galimybes, bendrojo ugdymo mokinių dalyvavimą profesiniame mokyme bei neformaliame profesiniame mokyme.

Viceministras priminė, kad dar 2018 metais Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, atlikusi išsamią profesinio mokymo analizę, buvo parengusi įstaigų tinklo tvarkymo  plano projektą, kuriuo buvo siekiama užtikrinti, kad skirtinguose šalies regionuose veikiančių įstaigų teikiamos profesinio mokymo paslaugos atitiktų regionų poreikius ruošiant specialistus, kurių reikia šalies ir vietos darbo rinkai.

Viceministras Arūnas Plikšnys teigė, kad ministerija tęsia profesinių mokyklų tinklo pertvarkos rengimo projektą ir jį ketina pristatyti jau šį pavasarį.

„Galiu patikinti, kad Kuršėnų politechnikos mokykla nepapuola į mirštančių profesinių mokyklų sąrašą, mokyklos rezultatai neblogi. Matome, kad mokykla yra reikalinga pirmiausia regionui ir savivaldybei. Kuršėnų politechnikos mokyklos misija – plėsti neformalų profesinį mokymą mokiniams ir suaugusiems“, - teigė viceministras Arūnas Plikšnys.

Plečiant neformalųjį profesinį mokymą - tikimasi įsteigti ir papildomų etatų, prie kurių finansavimo turėtų prisidėti ir Savivaldybė.

Taip pat viceministras Arūnas Plikšnys Savivaldybės vadovams užsiminė apie trišales sutartis dėl gimnazijų vyresniųjų klasių mokinių. Viceministras teigė, kad ministerija turi viziją dėl vyresniųjų klasių mokinių „bendrojo ugdymo ir profesinio ugdymo dermės“.

Po susitikimo su Savivaldybės vadovais, viceministras išvyko į Kuršėnų politechnikos mokyklą, kur susitiko su direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai einančia direktoriaus pareigas Irena Tumėniene, mokyklos administracija, aptarė mokyklos perspektyvas, apžiūrėjo patalpas, įvairaus profilio mokymo klases, pasikalbėjo su profesijos mokytojais ir mokiniais. Viceministras patikino, kad ministerija kol kas Kuršėnų politechnikos mokyklą mato, kaip savarankišką įstaigą, teikiančią ir profesinį ugdymą, ir neformalųjį profesinį ugdymą.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Autorės nuotraukos

Sutikimas viešinti gautas

Informacija atnaujinta 2020-01-10 12:38

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}