Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

VERBŪNIŠKIAI MINI  JURGIO AMBRAZIEJAUS PABRĖŽOS 250 METŲ JUBILIEJŲ

2021-09-02 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

„Neįsileisk  į galvą minties, kad jau pasiektas tobulumas, kurio visai dar neturi“. Jurgis Pabrėža

Prieš 250 metų, sausio 15-ąją, gimė Jurgis Ambraziejus Pabrėža (1771–1849), kunigas, vienuolis, pamokslininkas ir mokslininkas, pirmasis Lietuvos floros tyrinėtojas. Visą gyvenimą daug keliavęs rinkdamas istorinę, etnografinę medžiagą, botanikos eksponatus. Seimas 2021-uosius paskelbė Jurgio Pabrėžos metais, siekdamas atkreipti dėmesį į šį iškilųjį XIX a. švietėją ir jo darbus.

Rugpjūčio 25 d. ŠRSKC Verbūnų folkloro ansamblio „Rugelis“ dalyviai ir kiti aktyvūs verbūniškiai vyko į Kretingą, kur gyveno, kunigavo viena iškiliausių Žemaitijos ir Lietuvos asmenybių Jurgis Pabrėža, labiau žinomas vienuoliniu tėvo Ambraziejaus vardu. Gimė Lenkimų parapijos Večių kaime, o savarankišką gyvenimo kelią pradėjo bei ryškiausius pėdsakus paliko Kretingoje. Šio  krašto žemaičiai laiko tėvą Ambraziejų šventuoju, nuolat lanko jo kapą (palaidotas Kretingos senosiose kapinėse), prie kurio meldžiasi jį pagerbdami bei prašydami pagalbos nuo ligų ir nelaimių.

Ekskursijos dalyviai  aplankė Pranciškonų vienuolyno ir Viešpaties Apreiškimo Švč.  Mergelės Marijos bažnyčios pastatų ansamblį, Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos  paminklą,  Kretingos muziejų, klausėsi įtaigingos gidės Dianos Jonaitienės įdomių pasakojimų apie Jurgį Pabrėžą, apie Kretingos stulbinančius architektūrinius stebuklus.

Tą pačią dieną verbūniškiai pasiekė Klaipėdą, kur susipažino su nuostabiais  senamiesčio vaizdais ir istorija.

ŠRSKC Verbūnų filialo informacija

Informacija atnaujinta 2021-09-02 14:15

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}