Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

TĘSIAME PROJEKTĄ „KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „KURŠĖNŲ DVARAS IR VYNIOTINIS. PRAEITIS IR DABARTIS“ IR KVIEČIAME Į MOLINIŲ PUODELIŲ DEKORAVIMĄ

2021-10-14 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Kviečiame registruotis į molinių puodelių dekoravimą su Lietuvos puodžių karaliumi Algimantu Tamašausku, kuris vyks 2021 m. spalio 28 dieną. Ši veikla yra numatyta įgyvendinant projektą „Kūrybinės dirbtuvės „Kuršėnų dvaras ir vyniotinis. Praeitis ir dabartis“. Renginys nemokamas (būtina išankstinė registracija tel. + 370 41 41 64 44).

Įgyvendinant projektą 2021 m. spalio 1 dieną Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras senjorams dovanojo „Arbatgėrį su tikruoju Kuršėnų vyniotiniu“. Šios edukacijos-degustacijos metu senjorai, kvapni arbata ir tikrasis Kuršėnų vyniotinis susijungė po Kuršėnų dvaro skliautais! Ryškus Kuršėnų vyniotinio skonis, žolelių arbatos aromatas ir dvariško arbatgėrio istorija nepaliko abejingų. Senjorai prie arbatos puodelio šnekučiavosi su dvaro ponia ir panele apie besikeičiančius Kuršėnus, apie arbatos kultūrą Lietuvos dvaruose. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga senjorus pakvietėme į teatralizuotą ekskursiją „Kuršėnų dvaro ir miesto paslaptys“. Po kurios senjorai džiaugėsi Kuršėnų dvaro rūmų elegancija, puošyba ir išlaikyta autentika.

2021 m. spalio 1 dieną Kuršėnų meno mokyklos mokytojai dalyvavo Kuršėnų dvaro rūmuose organizuotame seminare ,,Kuršėnų dvaras praeitis ir dabartis, Kuršėnų vyniotinis“. Gražių žodžių Šiaulių rajono etninės kultūros ir tradicinių amatų centrui negailėjo Kuršėnų meno mokyklos direktorius Ramūnas Snarskis: „Nuoširdžiai dėkojame už puikų seminarą, dvaro pristatymą per laikmetį, Kuršėnų vyniotinio istoriją bei erdvių pristatymą koncertinei veiklai, muzikos pamokoms netradicinėse erdvėse“.

2021 m. spalio 11 dieną Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė bei kultūros projektų ir informacijos specialistė Lina Šukienė lankėsi pas istorinių kostiumų siuvėją Eglę Kukytę dėl XIX a. replikų gamybos, kurių siuvimas yra numatytas įgyvendinant projektą. Nekantraujame Jums, mieli Kuršėnų dvaro lankytojai, vilkint XIX a. rūbais vesti teatralizuotas ekskursijas.

Šiuo, Lietuvos kultūros tarybos finansuojamu projektu Kūrybinės dirbtuvės „Kuršėnų dvaras ir vyniotinis. Praeitis ir dabartis“ siekiama išsaugoti Kuršėnų vyniotinio gyvąją tradiciją, istoriją, formuoti savo krašto identitetą ir jo išskirtinumą. Šiaulių rajono savivaldybė, įgyvendinant Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro projektą, dalyvauja partnerio teisėmis.

Informacija atnaujinta 2021-10-14 12:11

Komentarai

Vardas
El. paštas
name
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}