Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

„ŠVĘSK JONINES VOVERIŠKIUOSE 2019“

2019-06-26 Komentarai (0) Naujienos Dalintis

Šių metų birželio 22 dieną nuo ankstyvo ryto Voveriškių kaimo gyventojai darbavosi, ruošiesi Joninių šventei. Statoma palapinė, laistomos gėlės, vežama aparatūra. Birželio 22 dienos pirmasis renginys įvyko 10 val. akcija „Mokėk-kiek gali, nešiok-kol nauji“. Akcijos metu buvo galima įsigyti, demonstruoti naujus moteriškus batus. Batus asociacijai „Voveriškių bendruomenė“ dovanojo A. ir M. Gurskiai. Suaukoti per akciją pinigai bus skirti bendruomenės renginiams. Į akciją rinkosi smalsuoliai ir moterys ieškojo sau tinkamų batų, o kitos tiesiog pirmą kartą avėsi batus ant aukšto kulno ir vaikščiojo lyg ant podiumo.

 15 val. prasidėjo sportinės varžybos. Vyrai rinkosi žaisti paplūdimio tinklinį, merginos, moterys turėjo galimybę nemokamai išbandyti „Kangoo“ batus. 45 min. treniruotę su „Kangoo“ batais vedė trenerė Dovilė. Moterys, merginos nedrąsiai, bet rinkosi ir išbandė treniruotę. Treniruotė buvo pilna prakaito, nuovargio, šypsenų ir teigiamų emocijų. Vienas vyriškis ryžosi ir išbandė vyriškus „Kangoo“ batus. Kol mamytės, tėveliai žaidė, vaikučiai galėjo nemokamai žaisti batute.

Kol vieni žaidė, kiti sportavo, treti dūko batute, merginos pynė vainikus, dar kiti ruošiesi ir gamino lauke maistą. Bendruomenės narė V.Petrauskienė 40 l puode virė agurkinę sriubą bendruomenės įrengtoje laužavietėje, kitoje erdvėje naujai įstojęs bendruomenės narys L.Pocius gamino plovą.

Pasibaigusios paplūdimio tinklinio varžybos, persikėlė į krepšinio aikštelę, kur vyko 3x3 krepšinio varžybos. Varžybos vyko įnirtingai, žaidėjai braukė prakaitą ir juos labai blaškė lauke gaminamo maisto kvapas.

Kol vaikinai žaidė krepšinį UAB „Žemaitijos technika“ jaunajam Voveriškių kaimo ūkininkui G.Vileikiui ir pagalbininkui E.Vileikiui patikėjo techniką, su kuria buvo pavėžinti visi ir visos norinčios. O norinčių buvo daug.

Pasibaigus varžyboms, technikos demonstravimui visi buvo vaišinami plovu, sriuba. Susirinkusieji kol užkandžiavo atvyko koncertuoti Gruzdžių meno mėgėjų kolektyvai, linijinių šokių grupės „Brandi kava“ Voveriškių kaimo moterys.

Koncertą vedė Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bridų filialo meno vadovė Daiva Kembrienė. Merginos nešinos moliniu ąsočiu, sklidinu vandens ir lininiu rankšluosčiu renginio svečiams siūlė nusiplauti rankas, veidą.

Vėliau buvo pristatomi meno mėgėjų kolektyvai iš Gruzdžių, kuriems vadovavo Gintaras Kiura ir Marius Tarasevičius. Kol Gruzdžių meno kolektyvai ilsėjosi, krepšinio aikštelėje šoko linijinių šokių grupė „Brandi kava“ Voveriškių kaimo moterys su vadove Rasa Petroniene.

Kolektyvams atlikus dalį koncertinės dalies buvo paprašyta bendruomenės vadovės R.Cecervovės apdovanoti sportinių varžybų nugalėtojus, rėmėjus, kolektyvus. Voveriškių kaimo vaikinams nenusileido sporinėse varžybose Voveriškių kaimo vyrai. Kova vyko įnirtingai, bet jaunimas yra jaunimas, todėl pirmųjų vietų prizai atiteko jaunimui

Po apdovanojimų, padėkų, Rasų, Jonų, Janinų pasveikinimo, dovanų įteikimo buvo uždegtas Joninių laužas. Prie kurio rinkosi visi norintys pabūti ramiai, pailsėti, pasidžiaugti.

„Švęsk Jonines Voveriškiuose“ rėmėjai – UAB „Paringuvio ūkis“ direktorius Zenonas Dominauskas, UAB „Žemaitijos technika“, A. ir M. Gurskiai, Ingos Laurušienės gėlės, G.Vileikis, V.Petrauskienė.

Po koncerto vyko naktišokiai iki paryčių... Buvo įjungtos lempos, kurias bendruomenė laimėjo konkurse „ Mes norime gyventi saugiai“. Žmonės nesiskirstė šoko, linksminosi ir net naktį buvo verdamas dar vienas puodas plovo...Taip gyventojai sulaukė ir aušros.

 

 

Fotografavo: Kamilė Ružinaitė, Eva Pumputytė

* Gautas sutikimas nuotraukas viešinti

 

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}