Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

SVARBI INFORMACIJA RAJONO GYVENTOJAMS APIE SVEIKATOS IR SOCIALINIŲ ĮSTAIGŲ DARBĄ KARANTINO METU (papildyta informacija dėl neįgalumo, darbingumo lygio nustatymo)

2020-03-17 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Dėl koronaviruso plitimo LR Vyriausybei nuo kovo 16 d. 00.00 val. iki kovo 30 d. 00.00 val. visoje Lietuvos  Respublikos teritorijoje paskelbus karantiną, keičiasi sveikatos ir socialinių įstaigų darbas. Informacija apie tai, kas aktualu Šiaulių rajono savivaldybės gyventojams!

 • VšĮ Kuršėnų ligoninė karantino laikotarpiu stabdo šias medicinines paslaugas: dienos stacionaro, ambulatorinės reabilitacijos, dantų protezavimo, specialistų konsultacijas. Kuršėnų ligoninėje teikiama tik būtinoji pagalba priėmimo skyriuje! Daugiau informacijos - paveikslėlyje.
 • VšĮ Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centras praneša, kad pacientams nebus teikiamos planinės ir profilaktinės paslaugos. O esant reikalui skambinti į registratūrą. Visa detali informacija apie šio centro paslaugas – specialiai įstaigos parengtame paveikslėlyje.
 • Šiaulių rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro informacija ir paslaugos nuotoliniu būdu teikiamos: mob. 8 617 53 247; el. paštu danguole.kraskauskiene@siauliuraj.lt. Teikiant pagalbos į namus (lankomoji priežiūra), Integralios pagalbos ir Asmeninio asistento paslaugas, kontaktuoti su klientu leidžiama tik  užtikrinant būtinąsias socialines paslaugas – maisto produktų pristatymas, būtinoji asmens higiena, vaistų nupirkimas, kuro ir vandens atnešimas. Neįgaliųjų techninės pagalbos priemonės neišduodamos ir nepriimamos, taip pat stabdomas transporto organizavimas, išskyrus atvejus, kai gydytojas vizitų neatšaukė.
 • Viešojoje įstaigoje Respublikinėje Šiaulių ligoninėje nuo 2020 m. kovo 16 d. yra paskelbta ekstremali situacija: atšaukiama visa planinė pagalba, išskyrus specifinius atvejus (chemoterapija, radioterapija, biologinė terapija, žalieji koridoriai, nėščiųjų konsultacijos, kuomet atliekama I-o ir II-o trimestro ultragarso patikra, naujagimių konsultacijos ir kai kurios endoskopinės procedūros-kolonoskopijos, esant teigiamam slapto kraujavimo testui).
  Tęsiama TIK NEATIDĖLIOTINA planinė pagalba (pagalba, kurios nesuteikus gali pablogėti paciento būklė).
  Apie visa tai pacientai bus informuoti telefonu. Jeigu nesulauksite skambučio – atvykite sutartu laiku.
  Artimiausiu metu nurodysim telefono numerius, kuriais galėsite kreiptis dėl tolimesnio gydymosi ligoninėje.
  Atvykstantiems:
  Neatidėliotinai konsultacijai turi atvykti tik pats pacientas, be palydinčiųjų.
  Uždaromi įėjimai į ligoninę.
  Kudirkos g. 99 pacientams skirtas įėjimas į Konsultacijų skyriaus registratūrą po centrinio įėjimo laiptais ir pro Skubiosios pagalbos-priėmimo skyriaus įėjimą.
  Onkologijos klinikoje veiks tik pagrindinis įėjimas.
  Moters ir vaiko klinikoje veiks pagrindinis įėjimas (prie angeliuko) - pro šį įėjimą patenka pacientai dėl neatidėliotinos planinės konsultacijos (aukščiau išvardintais atvejais). Nėščiųjų priėmimo įėjimas skirtas visoms klinikos pacientėms, kurioms reikalinga skubi ginekologinė pagalba, besilaukiančioms pacientėms, kurioms reikalinga skubi pagalba. 
  Vaikų skubiosios pagalbos-priėmimo skyriaus įėjimas – tik pacientams, kuriem reikalinga skubi pagalba.
  Prie kiekvieno įėjimo bus užduodama keletas klausimų, norint užtikrinti, kad tikrai galite būti ligoninėje karantino metu.
  Pacientų artimieji nebus įleidžiami, išskyrus atvejus, kai paciento būklė yra labai sunki ar pacientas yra iki 14 metų (esančių be tėvų). Kiekvienu išskirtiniu atveju situaciją reikės aptarti su skyriaus, kuriame pacientas yra gydomas, gydančiu gydytoju (telefonu). 
  Nuo 2020 m. kovo 16 d. prie gimdančios moters ir pogimdyvinėje palatoje artimųjų dalyvavimas yra draudžiamas. 
  Lauknešėliai ligoninėje besigydantiems pacientams galimi tik išskirtinais atvejais ir tik gavus gydančio gydytojo leidimą. Daiktai perdavimui visose klinikose paliekami rūbinėje prie centrinio įėjimo budinčiam darbuotojui iki 14.00 val.
  Linkime visiems ramybės, rūpesčio vieni kitais, pasitikėjimo medikais bei supratingumo šioje ekstremalioje situacijoje. Visos šios priemonės vykdomos tik dėl mūsų visų saugumo ir sveikatos, teigiama Respublikinės Šiaulių ligoninės pranešime.

 

 • Neįgalumo ir darbingumo tarnybos pranešimas!
 •  
 • NEGALIOS TERMINĄ PRATĘSIME AUTOMATIŠKAI

  Jeigu karantino metu baigiasi Jums nustatytas neįgalumo ar darbingumo lygių arba specialiųjų poreikių terminas į NDNT kreiptis nereikia – negalios terminas bus pratęstas automatiškai iki karantino galiojimo pabaigos ir dar 30 kalendorinių dienų pasibaigus karantinui (nuo termino pasibaigimo dienos). Atkreipiame dėmesį, kad pratęsus negalios terminą nauji dokumentai išduodami nebus. Apie pratęstą terminą išmokas mokančios institucijos bus informuotos, asmenims tuo rūpintis nereikia.

  Į NDNT KREIPIATĖS PIRMĄ KARTĄ?

  Jeigu turite siuntimą į NDNT ir dėl negalios nustatymo kreipiatės pirmą kartą, vizito į NDNT karantino metu iš anksto registruokitės internetu arba  dokumentus atsiųskite paštu arba el. paštu dokumentai@ndnt.lt

  Prašymų formas ir informaciją apie kitus reikalingus pateikti dokumentus galite rasti NDNT interneto svetainėje www.ndnt.lt. 

  Gavę dokumentus, dėl asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimyno užpildymo su Jumis susisieksime telefonu arba el. paštu.

  (pagrindas: Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020-03-16 sprendimas Nr. V-387).

Informaciją parengė Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Informacija atnaujinta 2020-03-18 11:53

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}