Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

SU ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VADOVAIS DĖL PARAMOS UKRAINAI SUSITIKO JAPONIJOS KONSULO CH. SUGIHAROS FONDO VADOVAS

2022-06-29 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

2022 m. birželio 27 d. Šiaulių rajono savivaldybėje su rajono vadovais susitiko profesorius Ch. Inaba, garsaus Japonijos konsulo Ch. Sugiharos fondo vadovas. Garbų Japonijos profesorių į susitikimą su Šiaulių rajono savivaldybės meru Antanu Bezaru, Administracijos direktoriumi Gipoldu Karkleliu bei jo pavaduotioju Tomu Vaitkumi atlydėjo Šiaulių rajono tarybos narys, istorikas, knygos „Geri, Blogi, Vargdieniai: Č. Sugihara ir Antrojo pasaulinio karo pabėgėliai Lietuvoje“ autorius dr. Simonas Strelcovas,

Profesorius Ch. Inaba ėmėsi iniciatyvos ir įsteigė Ch. Sugiharos vardo fondą Ukrainos pabėgėliams Lietuvoje padėti, Japonijoje rinko lėšas, kurios bus panaudotos pabėgėlių integraciniams poreikiams ir mokymams, kas ateityje padės jiems lengviau integruotis į darbo rinką. 

Profesorius Ch. Inaba domėjosi, kokią konkrečią pagalbą Šiaulių rajono savivaldybė teikia karo Ukrainoje pabėgėliams. Rajono vadovai papasakojo, kokia pagalba Ukrainos piliečiams yra teikiama, kur jie gyvena, kokia išmokas gauna, kaip ugdomi Ukrainos piliečių vaikai. Profesorių Ch. Inabą nustebino reikšminga suma – per 100 tūkst. Eur, iš kurių 50 tūkst. Eur – Savivaldybės biudžeto lėšos – buvo skirta humanitarinei pagalbai ir išsiųsta į Vakarų Ukrainoje esančią Dolyna savivaldybę.

Po susitikimo su rajono vadovais dr. Simonas Strelcovas palydėjo svečią pas rajone, Kuršėnų profesinėje mokykloje bei Kuršėnų šeimos namuose apgyvendintus Ukrainos piliečius.

Profesorius Ch. Inaba papasakojo, kad šiuo metu Japonijoje yra apie 1400 Ukrainos piliečių, kokiomis sąlygomis jie gyvena šalyje ir kas numatoma dėl jų ateities.

Profesorius Ch. Inaba Lietuvoje, Šiaulių rajone lankosi neatsitiktinai –  Ciune Sugiharos, Japonijos konsulo 1939-1940 Lietuvoje, vardas Lietuvoje ir visame pasaulyje siejamas su pabėgėlių gelbėjimu. Diplomatas gimė ir augo Nagojos mieste. Todėl, jo atminimas Aiči prefektūroje, Nagojos mieste yra labai vertinamas ir pagarbiai prisimenamas.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Autorės nuotraukos

Informacija atnaujinta 2022-06-29 10:55

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}