Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

SKAUTŲ TUNTO NARIAI STOVYKLOJE „GAMTOS APSUPTY“

2023-08-30 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Šiaulių rajono savivaldybės skirto finansavimo dėka aktyviausi  rajono skautai rugpjūčio 20-25 d. stovyklavo Palangoje. Stovyklautojai įsikūrė Nemirsetoje esančioje  poilsiavietėje „Gamtos apsupty“ tik už kilometro nuo Baltijos ir stengėsi kuo geriau susipažinti su pajūrio gamta, žymiausiais kultūros ir istorijos objektais, patirti naujų įspūdžių ir praplėsti savo akiratį.

Stovyklos dalyviai kasdien vyko į žygius ir išvykas  skirtingomis kryptimis. Pirmiausia susipažino su Nemirsetos pažintiniu botaniniu taku, tyrinėjo kopų augalus, išbandė ten esančias sūpynes. Vyresnieji, naudodami gamtines medžiagas, užsiėmė pionierijos darbais – sukonstravo kryžių.

Visas veiklas vaikai fiksavo nuotraukose, kurias čia pat siuntė tėveliams.

Kitas žygis – į Palangą, skautų slėnį. Jo metu paminėjome skautų įkūrėjo lordo Roberto Baden Powelio 1933 m. rugpjūčio mėnesį vykusio vizito 90-metį. Praėjome Dariaus ir Girėno gatve, kurios dalis prieškaryje buvo pavadinta R. Baden Povelio vardu, o skautų slėnyje prie akmens su skautų įkūrėjo ir jo žmonos inicialais du kandidatai į jaunesniuosius skautus ir kandidatė į skautus davė įžodį, jiems buvo užrišti kaklaraiščiai.

Nepakartojami įspūdžiai stovyklautojų laukė Karklėje, ant Olandų kepurės, RP informaciniame centre apžiūrint ekspoziciją ir žiūrint filmus apie krašto, gamtos ir nuskendusių laivų istorijas.  O „Babilono soduose“ stovyklautojai susipažino su žymiausia pasaulio architektūra ir augmenija, dalyvavo edukacinėje programoje „Pasaulio tyrinėjimas Babilono soduose“ ir atliko praktines užduotis.

O kur dar aktyvus poilsis prie jūros su paplūdimio varžybomis ir žaidimais, vakaro programa su dienos refleksijomis ir skautiškomis dainomis, vaidinimais, išradingais užduočių pristatymai ir aptarimai, rikiuotės, pokalbiai prie kakavos. Stovyklautojai kartu su suaugusiais savanoriais patys  gamino pusryčius ir vakarienes, stengėsi maitintis sveikai. Vaikai ne tik puikiai ir prasmingai praleido laiką, bet  prieš mokslo metus turėjo progos vėl susiformuoti dienos režimą, įprotį rytais pasportuoti, tikėtina,  kad namuose toliau tęs aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą, o įgytos ir patobulintos kompetencijos ir sustiprinti skautiški įgūdžiai padės sėkmingai pradėti mokslo metus.

Daugiau informacijos ir nuotraukų  apie stovyklą ir Šiaulių skautų tunto veiklas facebook puslapyje:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063777810966

Skautų tunto informacija ir nuotraukos

Projekto vadovė laisvoji mokytoja Irma Gorytė

Informacija atnaujinta 2023-08-30 08:16

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}